Země na pouti 2

(festivalový názov)
  • Čína The Wandering Earth II (viac)

V blízké budoucnosti začne Zemi ohrožovat Slunce. Vědci přijdou s nápadem nestěhovat složitě lidstvo, ale přestěhovat Zemi za pomocí tisíců motorů do bezpečí. Jaká úskalí to obnáší? Existují i alternativy? Podaří se to a ze statické Země se stane Země putující? (cerdax2)

xxmurphyxx

Chápem aj cením tu snahu o vytvorenie niečoho vizuálne úchvatného a príbehovo komplexného a hlbšieho, ale aj tak by som to orezal o takú pol hodinu, lebo miestami sa to naozaj dosť ťahalo a prešľapovalo na mieste, bez viditeľného posunu v deji. Tempo kolíše rovnako, ako vizuálna stránka, ale na druhú stranu sa nejedná o nič tragické, len to môže tých menej trpezlivých postupne odpútavať od deja. Výkony hercov neriešim, je to klasická akčná mainstream Čína, kde to miestami preteká prehrávaním, inokedy sa to zas mení na plačlivé údolie, či infantilnú komédiu. A ten premrštený patriotizmus už vonkoncom nebudem riešiť, ak to tu niekto rieši, zjavne nevidel žiaden Americký film podobného žánru za posledných sto rokov. ()

Likan7

Tady se fakt někdo asi posral. Prequel ke katastrofickému filmu? Proč sledovat co se událo před událostmi první dílu, když víme jak to skončí? K tomu ještě neuvěřitelný 3 hodiny. Pokud se jen zachraňovala planeta, bylo to ok, jenže té záchrany tu je tak hodina. Jinak je tu totiž spousta jiných příběhů, který mi byly úplně ukradený. Ať už politické nepokoje v první hodině, nebo digitální život někde uprostřed. Z pohledu Číny nemá dvojka špatné triky, ale scénáristicky je to něco příšernýho. Jednička se dala přežít, ale tohle je ustřelený. ()

noriaki

Technicky uchvacující, herecky výborné, ale strašlivě, strašlivě dlouhé. Tříhodinnová stopáž zabíjí většinu kladů příběhu - a že jich moc nebylo. Scénář je zdaleka největší slabina filmu, a bohužel tak výrazná, že ty výsledné tři hvězdičky jsou spíš nadhodnocené. Jednička se mohla pochlubit pointou vyplývající z výborné předlohy. Dvojka nic takového nemá. První hodina je ovšem opravdu skvělá, takže hodit ji k nepovedeným škvárům se mi nechce. ()

Grimaldi

Na dovolené v Dubaji jsem si udělal radost a šel poprvé na čínský film do kina. Vidět takový snímek na plátně místo z DVD, Blu-Ray či nedejbože z YouTube bylo rozhodně skvělým zážitkem. Poněkud horším zážitkem byl bohužel film samotný. The Wandering Earth 2 je prequel, takže má neznalost jedničky tak nevadila. Obsazení v čele s Wu Jingem a Andy Lauem potěšilo. Bohužel nemám úplně moc rád Sci-Fi a tříhodinová stopáž je vskutku monstrózní. Ubíhala sice rychle, ale zároveň naplno ukázala slabost scénáře. Ten kromě časté nenávaznosti působí jako slepenina deseti jiných a lepších filmů. Je tu toho zkrátka moc. Tak moc až to škodí. I přesto mi překvapivě nejvíc vadila propaganda. Stejně jako v případě Ramba ji i u čínské produkce beru jako zcela legitimní a mě běžně neurážející. Tady se ale hodně tlačilo na pozitivní reprezentaci Ruska a jeho spolupráci/ spojenectví s ČLR. A to bylo kvůli současné situaci v Evropě už za hranou mé tolerance. ()

E´Tonno

Mám rád sci-fi a dokonca aj takéto "plytké" si ochotne pozriem, ale ani pekný vizuál a (doslova) neustála akcia ma neprinútili nedať si v strede chvíľu prestávku na prebratie. Akosi tam nebolo komu fandiť - postavy mi boli viac menej ukradnuté a fakt, že už som videl Moonfall tiež tomu po dejovej stránke moc neprospel. Keďže som dal prvému dielu, ktorý tiež nebol práve majstrovský kus, obstojné 3* a naproti tomuto prequelu sa mi to zdalo lepšie, tak dávam s prižmúreným (zaspávajúcim) okom 2 za vizuál a ochotu. ()

• Natáčanie sa oficiálne začalo 13. októbra 2021 v Qingdao, kde sa konalo slávnostné zahájenie produkcie. (Arsenal83)
  • Film je venovaný Ng Man-Tatovi, ktorý zomrel na rakovinu pečene v roku 2021 po tom, čo si v prvom filme zahral ako Han Zi'ang. Ng sa objaví v krátkom portréte vykreslenom pomocou CGI. (Arsenal83)
  • Film obsahuje aj množstvo záberov natáčaných mimo Číny. Kvôli COVIDu-19 mal však štáb problémy s cestovaním, preto bol v štyroch krajinách vytvorený zahraničný filmový tím: Spojené štáty, Francúzsko, Island a Kolumbia, kde sa natáčalo priamo na mieste. Kreatívny tím využil technológiu živého vysielania na prenos záberov zo zahraničia na natáčanie v Qingdao na prezeranie v reálnom čase, takže režisér mohol v reálnom čase viesť zahraničné natáčacie práce a zároveň sa starať o domáce natáčanie. (Arsenal83)