Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvorcovia:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (viac)

V dobe poznačenej nebezpečenstvom, klamstvami a intrigami si Cassian Andor uvedomí, že bojovať proti tyranii Galaktického impéria má zmysel. Vydá sa na cestu, ktorá z neho urobí hrdinu Povstania. (Disney+)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (14)

Andor (2022)

Pouze ve zkratce. Seriál exceluje svým přístupem k postavám. Konečně mají k dispozici dostatek prostoru obě znepřátelené strany. Nejsou to jen karikatury. Nic není černobílé. Jedinci mají své sny, motivy, bolesti a přesvědčení. Odhodlání padouchy je vysvětlené. Dělá to z nich uvěřitelné postavy, s jasnou agendou. Kéž by se s podobným stylem přistupovalo k většině vojenských projektů. Ukažte obě strany a jejich touhu. Plamen co je žene vpřed. Je pouhé bezmozky, kteří jsou jen dobří či zlí. Seriál si užijou i naprostí neznalci SW universa. Je to totiž komplexní počin s jasnou vizí, parádními postavami a skvělým vizuálem. ()

Season 1 (2022) (S01)

Nejlépe zpracovaný hraný seriál ze světa SW. Ano, i Mandolarian se musí sklonit před tímto dílem, neboť úroveň scénáře je tady na jiné úrovni. Dvě strany, které se svými činy až děsivě pobodají. V některých momentech. Každý má svůj motiv a tvrdě si za ním jde. A výsledkem jsou mrtvý, často nevinní civilisté. A to je krása tohoto seriálu. Postavy dostaly dostatek prostoru na to, aby ukázaly své charakterové rysy. Navíc je to vše zabalené v úžasném vizuálu, který mě bavil každou minut. Neskutečně se těším na další sezónu. ()

Kassa (2022) (S01E01)

Pozvolné naťuknutí všeho důležitého. Má to fajn vizuální ztvárnění. Špinavé, reálné, uvěřitelné. ()

Bol som to ja (2022) (S01E02)

Velké množství zajímavých postav, které teprve čekají na svou příležitost. ()

Zúčtovanie (2022) (S01E03)

Nastává zásadní zlom. Postavy dostávají zásadnější obrys. Buduje se hlavní linka. A co je pro mě nejdůležitější, záporáci mají prostor k tomu se vyjádřit. Naštěstí se nejedná o pouhé zloduchy jen proto, aby se vyskytla nějaká překážka, ale mají své motivy a povahy. Jednají s nějakým přesvědčením a to je činí nebezpečnými. Gradace epizody stála za to. Nyní se již těším na průzkum tohoto příběhu. ()

Aldhani (2022) (S01E04)

Představují se další a další skvělí herci. Casting je parádní a každý odvádí poctivou práci. Příběh se již rozjel a představuje rebelskou činnost, kterou zatím neznáme. Je to špionážní práce. Sabotáže. A pořádná dávka odvahy překonat těžká zadání. ()

Sekera zapomene (2022) (S01E05)

Takto uvěřitelné postavy, s propracovanými motivy, pořádnou osobností a navíc dostatečně rozlišné, jsem dlouho neviděl. Každého něco pohání a díky tomu jsou i padouši lidské postavy a ne pouhé figurky, které musí být obsaženy kvůli kompozici děje. Skvělá práce zejména scénáristů. ()

Oko (2022) (S01E06)

Výtečné zakončení výpravy. Mnoho válečných filmu by si zde mohlo dělat poznámky jak zaujmout a napínavě předvést akci. Postavy jsou z masa a kostí. Jejich motivy jsou jasně zobrazené a jejich nečernobílé podání povzbudivé a osvěžující. Tohle mi dělá radost. ()

Vyhlásenie vojny (2022) (S01E07)

Výborná epizoda zobrazující neskutečné množství různých aspektů života pod Impériem. Politické pletichy, život obyčejných lidí, vhled do tajných služeb, nespravedlnost a mocipánství represních složek. Nejzajímavější pro mě byla ukázka toho, že Rebelové jdou za svým cílem přes mrtvoly a některé jejich kroky jsou totožné jako ty od Imperia. Takto "dospělé" Star Wars taky ještě nebyli. ()

Narkina (2022) (S01E08)

Cass a jeho nedobrovolný výlet se jistě přemění v něco zajímavého, zatím je to však nepotřebná a čas ubírající odbočka. Zbytek jede na stále výtečné vlně. Další prohlubování poznání důležitých aktérů. Opět krásná ukázka toho, jak každý kope sám za sebe a některé aliance se tvoří z naléhavosti situace než nějakého společného cíle či víry. V sázce je hodně a než se dojde do nějakého cíle, zemře velká hromada nevinných lidí. ()

Nikto nás nepočúva! (2022) (S01E09)

Pokračuje se v krasojízdě. Každá postava má nějaký děj tvořící provázanou mozaiku. Postupně se vše dává do pohybu. Závěr slibuje řádnou podívanou. ()

Jedna cesta von (2022) (S01E10)

Sakra, tolik emocí v jedné epizodě se jen tak nevidí. Na jedné straně máte naději, když se někdo po dlouhé době nadechne čerstvého vzduchu. Na straně druhé beznaděj, že váš boj jen tak neskončí a vítězství rozhodně není na dosah. Oběť. To je motiv epizody a je setsakra silný. ()

Dcéry Ferrixu (2022) (S01E11)

Pojící epizoda, která přinesla úžasnou scénu z vesmíru. ()

Rix Road (2022) (S01E12)

Výbušné zakončení. Všechny linky se propletly. Cesta se různě klikatila, ale výsledek stál za to. Hned bych si další další epizody. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023