Dávno predtým ako sa Cassian Andor stal hrdinom svojou misiou na získanie plánov Hviezdy smrti, horúčkovito hľadá informácie o svojej minulosti. Táto posadnutosť ho zavedie do nebezpečných končín vesmíru, kde sa pre konflikt s hliadkou stane hľadaným zločincom. Úkryt hľadá na Ferrixe. Svoje problémy tým však prináša domov. (Disney+)

PKD

Zajímavé SW přequápko. Už jen proto, že min. do trajlerů jsem ani neplánoval, na tohle koukati. Andor je sice zajímavou postavou ve filmu, ale tenkráte mi prostě přišlo divné se dívat na sérii, zaměřenou právě na něj. No, časy se mění. Mohu též potvrditi, že s tou hudbou si zdejší komentátoři nedělali srandu. Jsem zvědav, jak bude ten koncept 3dílů jako filmů, vypadati a působit pak v celém tv s. dohromady. Sice mě moc nebaví flashbacky z dětství, ale třeba se to časem stane zajímavějším. Jen to nepokazte. Takových projektů, co začali nadprůměrně a divácky přitažlivě už v SW pár bylo. ()

tomik99

Jsem rád, že něco tak originálního vzniklo. Každému se to nebude líbit a každému nebude vyhovovat tempo. Člověk si musí ale uvědomit, že "tady jsme úplně někde jinde". Postupně budujeme atmosféru a zápletku. Vzít život něco stojí. A Star Wars nám konečně ukazují tíhu daného okamžiku a následek, který bude následovat. Už hned z první scény je cítit, jak moc tento projekt bude odlišný. Bordel ve Star Wars jsme tu neměli. Takhle syrovou atmosféru taky ne. Pro začátek dávám 80%, ale stoprocentně jen za odvahu by si to zasloužilo plný počet. ()

KarelR

Andor je krásně dospělý a přízemní, žádná blockbusterová blbina s tunou vtípků pro děti. První dva díly jsou pomalejší a budovací, ale jak už Gilroy prozradil dříve, každé tři díly tvoří jeden televizní film, takže trojka funguje jako nabušené finále "prvního filmu". Čtyřka pak otevírá jakoby následující příběh a je taky super, největší king je přitom (od trojky) Stellan Skarsgård, visel jsem na každém jeho slově. Celkově hezký nadprůměr, těším se na hejt reakce, že tam toho málo vybuchuje a chybí humor, takže je to vlastně nuda. Ne každý holt chce od Star Wars vymazlený špiónský thriller/málem sociální drama o životě ve stínu Brits... ah, Galaktického impéria, že ano :) (Viděl jsem první čtyři díly, k nimž dostali přístup novináři) ()

mottleone

Tak tu máme nejnovější StarWars projekt.. 🌌🛸 Konečně je tu něco opravdu jiného, přízemnějšího, dospělejšího! Žádná hromada akce nebo překypující humor, žádní jediové, jen práce s postavama a jejich vztahy, špinavé "živě" působící prostředí, příjemná panoramatická kamera i kulervoucí práce se zvukem/hudbou - no zkrátka to skutečně působí jako dramatický seriál v kulisách StarWars a mě to neskutečně baví.. Jestli si to udrží kvalitu a nepodrazí si to nohy jako jiné Disney+ seriály, to ukáže až zbytek série.. Prozatím natěšených 80% a nadšené 4* ()

aR3Zz

První díl velké zklamání. Nic nového, nic extra poutavého, nic co mě nutilo si pustit ještě další díl. Příběh zlodějíčka, to tu bylo již milionkrát. Zasazeno do intergalaktického světa, dokonce SW - hmm, no a co? Nebýt skvělých recenzí a doporučení kamaráda, už si další díl opravdu nepustím, takhle tomu dám ještě šanci.... 40% ()

• Roodown, přezdívaný „Crusher“, je specifický druh, který se používá na těžké práce. Je doslova „zabudován“ do exoskeletu, který zvyšuje už tak přirozenou sílu. Poprvé jsme ho mohli vidět na planetě Jakku ve Star Wars: Síla se probouzí (2015). (Veskoslav)
  • Bendine byla společnost na výrobu hvězdných lodí, která vyrobila například XR12 v době Galaktické republiky. Jedna z těch lodí, Satellite Liberator, skončila u Watta na Tatooine v jeho „skládce prvotřídního zboží“. (Veskoslav)
  • Oficiální označení červeného robota je B2EMO. (Veskoslav)