Cassianovi na úteku hrozí nebezpečenstvo z viacerých strán. Jeho príchod na Ferrix premení ospanlivú planétu na rozbušku Povstania. (Disney+)

Elio

Silné zakončení a nakousnutí dalších dějových linek, kterým se Andor v budoucnu pravděpodobně hodlá věnovat. Hlavně si prosím vás pusťte potitulkovou scénu a zaměřte se na to, co se tam vlastně dává dohromady za díly. Mně tenhle fakt došel až po hodně dlouhé době a to jen díky tomu, že mi to někdo řekl. ()

muti

Dokonalý pohľad na revolúciu a jej prvú iskru. Vlastne, ono to už iskrilo hodne, ale až keď príde na prvé údery kladiva na podkovu a posmrtný odkaz revolúcie, tak začína wildfire. Všetky linky sa samozrejme spájajú do jedného veľkolepého grand finále. A nezabudnite na potitulkovu scénu - potvrdila sa mi predpoveď z predošlých časti 🙂 ()

66pepo66

Ani finále nesklamalo, presne tak, ako celý seriál doteraz. Toto je neuveriteľný masterpiece, ktorý som ani nedúfal, že niekedy môže vzniknúť. A on vznikol a je to dokonalé. Kvalita od začiatku až po finále. A tá potitulková scéna iba potvrdila to čo som si myslel. Viac takýchto projektov Disney. Prosím. ()

kyjo

"Tyranny requires constant effort. It breaks, it leaks. Authority is brittle. Oppression is the mask of fear." ... Aneb závěrečnej díl první série ve znamení motivačních monolgů. Obvykle nemám moc rád, když je ve filmu hodně postav a zápletek, mezi kterýma se furt přeskakuje. Tady to ale nějakou záhadou docela funguje, a že těch postav fakt neni málo. Líbí se mi, kolik prostoru věnujou i vedlejším postavám, byť je to třeba jen pár scén nebo záběrů někde mezi hlavním dějem. Dodává to na realističnosti, a většina z nich mi přijde něčim zajímavá. Těšim se na druhou sérii. ()

Martrix

Tak tentokrát mě to celé dvě třetiny epizody moc nebavilo a jakožto vyvrcholení řady, mě Ulice Rix vlastně zklamaly. Nebýt proslovu matky, plácnu o hvězdu míň. Zvláštní, celou dobu sypu 4-5* a teď, když jsou nadšení ostatní, nemůžu dát víc, než odrbané 4. Chybělo tomu napětí i solidní zvrat. Vše směřovalo do naprosto předvidatelných uliček  Přesto jde o jednoznačně nejlepší hraný seriál z SW univerza. PS: Potitulková scéna je čistě pro hardcore fans, kterým by ke štěstí stačil i pohled na Palpatinovu stolici. ()

• Death troopers, které v epizodě vidíme, jsou elitní jednotky, které většinou chránily důležité osoby. Jejich název vymyslel samotný Imperátor na počátku Impéria, aby rozšířil bludy o nemrtvých supervojácích, které Impérium mělo mít jako jeden z tajných projektů. K tomu dopomáhal i modulátor hlasu a striktní utajení samotných identit vojáků. (Veskoslav)