Cassianovi a jeho spoluväzňom sa naskytne jedinečná príležitosť. Ak ju chcú využiť, musia okamžite konať. Mon Mothma sa medzitým snaží zabezpečiť budúcnosť Povstaniu uzatvorením novej dohody, ktorej cenu však nepredvídala. (Disney+)

TR4XY_CZ

A je to jasné. Po téhle epizodě je pro mě Andor tím nejlepším, co nám Disney mohlo nabídnout. No co Disney... Tohle je dost možná i to nejlepší, co jsme kdy od celých Star Wars dostali. Andy Serkis je brutální herec. Scénář byl napsán boží rukou. Celá epizoda je absolutně fenomenální ve všech ohledech. 10/10 Absolutní strop všech stropů! ()

TheDarKnig

SPOILER Skarsgård je bůh monologu. “Calm. Kindness. Kinship. Love. I’ve given up all chance at inner peace. I’ve made my mind a sunless space. I share my dreams with ghosts. I wake up every day to an equation I wrote 15 years ago from which there’s only one conclusion, I’m damned for what I do. My anger, my ego, my unwillingness to yield, my eagerness to fight, they’ve set me on a path from which there is no escape. I yearned to be a savior against injustice without contemplating the cost and by the time I looked down there was no longer any ground beneath my feet. What is my sacrifice? I’m condemned to use the tools of my enemy to defeat them. I burn my decency for someone else’s future. I burn my life to make a sunrise that I know I’ll never see. And the ego that started this fight will never have a mirror or an audience or the light of gratitude. So what do I sacrifice? Everything! ()

Colby Sawyer

Tohle už snad ani není od Disneyho. Andor nemá právo být takhle nářezový a brutálně masakrovat jakoukoliv SW tvorbu od Epizody III. Nové věci měly světlé momenty, nejlepší byl právě Rogue One, ale tohle je někde jinde. Konečně zase áčkový filmaři dělají v předaleké galaxii. Vizuál, režie a konečně i herci dávají naprosté maximum a vyplácí se. Žádný vrtání se v minulosti, žádná prvoplánový camea, žádné zostuzování odkazu. Fanoušci se konečně dostali, co si zasloužili, a je to nádhera! ()

drozdy1

Emotivní projev Andyho Serkise a závěrečná promluva Stellana Skarsgårda tento seriál naprosto vystihuje. Strašně dlouho jsem ve SW světě neviděl tak promyšlenou věc, jako je právě Andor. Jeho scénář, vizuál, hudba a perfektní herecké výkony. Tohle je to co jsem od novodobých STAR WARS chtěl! Strašně se těším na poslední dvě závěrečné epizody a doufám, že se Andor dožije i druhé série, protože utnout to nejlepší co nám zatím Disney z tohoto světa naservíroval - to by byl hřích nevídaných rozměrů. ()

GejmronCZ

Za úžasnýho Andyho Serkise to dát musim. Tohle byl nadupanej díl se vším všudy a soundtrack to krásně podtrhoval. Když ale začal Serkis mluvit do mikrofonu....Já v něm fakt na moment uviděl tu opičí povahu Caesara a rázem se z toho hlasu naděje stalo něco víc. Přesně to byla jedna z věcí, která mi tu chyběla. Takovej moment, co by tomu dodal tu třešničku navrch. Jen škoda, že toho nebylo trochu víc. Celkově mi Andor moc nesedí, ale kvalitní zpracování mě zatím žene kupředu. A to mimo fakt, že chci mít celé Star Wars Universe shlédnuté. Za ten prvotní impulz k tomuto cíli vděčím Clone Wars a milované Ahsoce/Štěkně. ()

• Veškeré práce v dílně jsou skutečné. Celá dílna je postavena v měřítku 1:1 včetně funkčních pracovních stolů. Herci tedy nemuseli předstírat práci. (Veskoslav)