Cassian sa ukrýva pod falošným menom, ale nechtiac sa zapletie s imperiálnou políciou. Impérium jeho skutočnú minulosť nepozná, no za porušenie zákonov ho posiela do väzenia s vysokým stupňom stráženia. Imperiálny bezpečnostný úrad sa medzitým snaží odhaliť, kto stojí za povstaleckou aktivitou. (Disney+)

filmfanouch

Třetí příběh 1. série seriálu Andor načrtnutý v předchozí epizodě režisérem Benjaminem Caronem ve zbylých dvou epizodách dostal na starost Toby Haynes, který se již chopil režie prvních třech epizod. Dle očekávání dochází na navázání na cliffhanger z předchozí epizody, Andor ovšem nepřestává šokovat a opět servíruje něco, co v rámci známého světa Star Wars působí jako z jiné galaxie a nadále servíruje poměrně nepříjemnou podívanou, kde se Impérium nadále prezentuje jako nepříjemný tyran a vše je nadále poměrně pomalu budované. Pro spousty diváků půjde pořád o překážku a jeden z důvodů, proč se ve sledovanosti Andor nevyrovná jiným hraným Star Wars seriálům, mnohé ovšem tento fakt ponechá nadále nadšené.   Zasazení do vězení vyvolává po celou dobu mráz po zádech a především v momentech, kdy se ukazuje způsob toho, jak to vlastně ve věznici na Narkině 5 funguje. Nenávist proti Impériu v Cassianovi Andorovi i díky tomuto faktu snadněji bublá a bublá, Andor totiž poukazuje i na selhávání systému a zobrazuje též, že se někdo z bezvýchodné situace snaží vytěžit nějaký zisk i když je to vlastně do velké míry marná snaha.   Syril Karn v podání Kylea Sollera naštěstí dostává více prostoru a nadále se vykresluje jako zajímavější a zajímavější postava, Denise Gough poté v roli Dedry Meero působí, že si roli povýšené imperiální poručnice užívá. Mon Mothma v podání Genevieve O'Reilly poté mezitím nadále slouží k prezentaci toho, jak je nutné v těžkých časech hrát divadlo a každá chyba se počítá.   Narkina 5 dokazuje, že Andor nepotřebuje akci za akcí, protože strhující skutečně dokáže být i bez ní. A to skrze představení beznaděje a brutálnějšího útlaku. Už zde navíc dochází k dalším náznakům toho, že monstra plodí monstra. A minimálně skrze nástup jednoho starého známého nejspíš již brzy dojde na příklad v akci.... ()

Remivsremi

Cass a jeho nedobrovolný výlet se jistě přemění v něco zajímavého, zatím je to však nepotřebná a čas ubírající odbočka. Zbytek jede na stále výtečné vlně. Další prohlubování poznání důležitých aktérů. Opět krásná ukázka toho, jak každý kope sám za sebe a některé aliance se tvoří z naléhavosti situace než nějakého společného cíle či víry. V sázce je hodně a než se dojde do nějakého cíle, zemře velká hromada nevinných lidí. ()

tomik99

Seriál geniálně ukazuje beznaděj běžných občanů v ryze imperiálním světě. Je krásně vidět, že když se Impériu nedaří, tak trestají nevinné. Vykreslení imperiálního režimu je znázorněno dokonale a já jsem, že se tvůrci do něčeho takového pustili. Tempo by to sice mohlo mít o něco svižnější, ale ale naprosto rozumím, že se tvůrci snaží o dokonalé a reálné vykreslení postav. ()

Hellierer

Brilantní, depresivní, vtahující a fascinující. Asi se už nebojím říct, že se jedná o nejlepší seriálový/filmový Star Wars projekt od původní trilogie. Chytré rozšiřování univerza, které zcela kašle na atrakce a dává nám poctivou flákotu hutné atmosféry, jíž táhnou vybroušené dialogy i postavy. Víra ve Hvězdné války obnovena. ()

warrenur

Okrem pridlhej oslavy v hlavnom meste nas "osviezili" aspon Kassianovym ubytovanim v "detencnom zariadeni" a v pracovnych skupinach. Konecne ho ta otravna lahkovaznost na chvilku opustila. :) Inspiriacie s par vazeniami a rovnosatami, ci trestami mi pripomenula zo tri filmi a Squid Game.:)  I to vsak coskoro prestane bavit. Na Kassianovej planete zatial dve lesbicke povstalkyne vyckavaju, kedy sa ukaze a blondava ambiciozna vysetrovatelka si zobrala vysetrovanie k srdcu. Inak sa toho moc nedeje. Priemer. ()

• Jeden z vězňů u stolu 5 je Ruescott Melshi (Duncan Pow). V událostech Rogue One: Star Wars Story (2016) je již seržant, člen elitních jednotek SpecForce Pathfinders a blízký přítel Andora. Je taktéž jedním z těch, kteří zachrání Jyn Erso z vězeňského transportéru, a jeden z důstojníků, co vede pozemní útok na Scariffu. (Veskoslav)
  • Před jeskyní Sawa Gerrery můžeme zahlédnout modifikovaný Z-95 Headhunter, předchůdce T-65B X-wing starfighter. Model byl představen během Klonových válek jako levnější, rychlejší a hlavně jednomístný stroj oproti mohutnému ARC-170. Později byl nahrazen V-wing těsně před pádem Republiky. (Veskoslav)
  • Belsavis, ledová planeta, kde teploty dosahovaly až -50 °C. V rámci kánonu byla zatím zmíněna pouze v rámci příběhů z High Republic, tedy období 5000 až 300 BBY. Ale v rámci Star Wars Legends se jedná o velice významnou planetu z pohledu přeživších členů řádu rytířů Jedi. Zejména rok 19 BBY, kdy se na planetě prokazatelně vyskytovali dva rytíři Jedi Callista Ming a Geith Eris, kteří chránili skupinky jedijských ratolestí. (Veskoslav)