Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Hyperbolic

Konečně nějaký nový svěží příspěvek do MCU, podobný film v něm totiž zatím nebyl. Ať už se jedná o akci, ve které jde většinou o MA souboje (ty byly f*kin awesome, hlavně finální mezi otcem a synem), o úžásný soundtrack, po kterým prostě budete mít husí kůži, nebo o krásné asijské prostředí a mytologii (ikdyž poznám max. tak lišku s 9 ocasy a asijský typ draků), jsem pro, hodně to na mě zapůsobilo. Potěšil i návrat starých tváří jako je Abomination a Trevor. Doufám, že Shauna ještě v pár filmech uvidíme. ()

DoubleJack

Je to fantasy, je to vážné rodinné drama a je to komedie. Ve výsledku je totiž deset prstenů mix všech těchto stylů, vyprávění a dějových linek, z nichž sice žádná nefunguje dokonale, ale do celku zapadá docela zdařile. Vizuálně film funguje efektně, i když s přibývajícím počtem digitálních zvířátek (menších či větších) se kouzlo trochu vytrácí. Tempo filmu je neuvěřitelné. Na začátku se sešlápne plyn až k podlaze a nohu z pedálu sundá až po finální scéně. Akce je výborná a aspekt rodiny na mě zapůsobil velmi silně. Za poslední dobu jedna z těch rozhodně lepších marvelovek ()

instageek_cz

Shang Chi vůbec nepůsobí jako typická novodobá komiksárna. Je to spíš čisté fantasy, a podle mě rovnou jedno z nejlepších celovečerních fantasy za poslední HODNĚ dlouhou dobu! Propojení s MCU se tu většinou odehrává v náznacích, a vlastně mi přijde škoda, že se jedná jen o kousek skládačky pasující do budoucího většího celku. Shang Chi by si zasloužil být vlastní, samostatnou filmovou sérií. Opravdu se mi moc líbil svět čínských mýtů a legend, který před našima očima ožívá do překrásné podoby. Na draky a různá další majestátní (i poněkud méně majestátní, že, Morrisi...) monstra jsem se nemohl vynadívat. Vizuál a efekty se tedy za mě povedly na jedničku podtrženou. Výborní jsou také herci. Simu Liu je coby Shang Chi při bitkách fantastický, chvílemi připomíná až Jackieho Chena, a i v civilnější poloze je fajn. Prostě takový obyčejný týpek, který svou pravou tvář před ostatními dokonale pohřbil. Legenda asijské kinematografie Tony Leung prý dostal pro ztvárnění Mandarina úplně volnou ruku, nemusel se držet komiksové předlohy. A řekl bych, že je to znát, že do palety marveláckých záporáků přináší odstíny nových barev. A rovněž Michelle Yeoh byla skvělá, právě ona svým výkonem pomáhá k tomu, s jakou samozřejmostí přijmeme říši Ta Lo za zcela reálnou. Jedinou výtku mám k několika momentům, kdy film mohl a měl být odvážnější, tvůrci měli tnout hlouběji a diváka emočně sejmout. Tady bohužel Shang Chi zůstává marvelovkou, kde se o postavy bát nemusíte, protože se jim stejně (skoro) nikdy nic doopravdy nestane... Ale jinak super! Hodnocení: 8/10.     ///     Další recenze nejen o marvelovkách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Grondal

Marvel sa rozhodol, že pôjde full fantasy. Previazanie tohto filmu s pozemskou realitou je tak slabé a „realita“ hrá takú nepodstatnú rolu, že tento sa kľudne mohol odohrávať v nejakej praďalekej galaxii. Film sa snaží vybudovať kompletne novú čínsku marvel mytológiu a preto, aby to stihol, obetoval akýkoľvek zmysluplný dej, takže tento by sa dal spýsať možno na 2 A4-ky. Radšej sú nám iba polopatisticky predkladané informácie o tisícročia trvajúcom boji proti démonom, nestarnúcom badass bojovníkovi píšucom históriu všetkých možných národov a my máme uveriť, že toto sa opäť dialo bez toho aby o tom ktokoľvek na svete vedel. Tento prístup sa žiaľ stal zdá sa novým Marvel štandardom a na mňa to pôsobí tak, že abdikovali na postupné plánované budovanie svojho univerza a namiesto toho chcú mať všetko (myslené kotel peňazí) tu a teraz, takže na udržiavanie dojmu „univerza“ musí stačiť, že keď sa vo filme bez ľadu a skladu objaví pár postáv, ktoré už boli v niektorom z predchádzajúcich filmov. Donedávna som vždy tvrdil, že Marvel filmy sú preto také úspešné, pretože každý z nich je kvalitný (nemyslím nutne originálny, proste len kvalitne spracovaný vo väčšine aspektov) sám o sebe, ale ak vezmeme do úvahy aj poslednú Čiernu vdovu, táto doba zdá sa skončila. Okrem vyššie spomenutého vo filme potom zostáva už iba ľúbivý vizuál a kung-fu, kde si na choreografiách dali zdá sa záležať, čo nakoniec nie je až tak málo. Ak od filmu chcete iba jednoduchú vizuálnu atrakciu, môže to stačiť. P.S. Tvor vyzerajúci ako malá chlpatá guľa s nefunkčnými zakrnelými krídlami síce môže byť cute, ale to vážne nevadí, že nemá žiadny otvor? Tu už sme tak „hlboko“, že možnosť prijímania potravy (a aj to čo nasleduje) by asi zbytočne obmedzovala tvorčiu kreativitu. ()

kubilov

Od Shang-Chiho jsem neměl naprosto žádná očekávání, předlohu vůbec neznám a bylo zajímavé řešení pokračovat v obměně MCU obsahu právě třeba čínskou cestou. Ve výsledku to tak byla spíš podprůměrný Marvel film, na který se ale fajn dívalo a docela i rychle utekl. Na jednu stranu mě vážně potěšila účast Bena Kingsleyho, ale jeho přítomnost byla úplně zbytečná. Nejlepší postavou jednoznačně kuřecí prase Morris. ()

ACDCKL

Takový Marvel Tygr a Drak. V podstatě velmi zajímavá odbočka od normálních sólovek Marvel a přišla mi vcelku zábavná. Dají se tam určitě najít zápory, např. naivita postav, přehnanost určitých pasáží. Ale též je tu hezky zasazená čínská mytologie, která na poli CGI vypadá nádherně. Za mě takových 3,5 hvězdičky, po zaokrouhlení 4*. ()

Vämpiriüs

Snímek nepotěší a neurazí. Prakticky bych to zařadil jako slušné Béčko ale na víc to opravdu nemá. Ve zkratce exotická asijská bitkařina, která se po půlce natlačí na značku jenž film zaštiťuje. Bojové scény pro mě byly zklamáním a upřímně místy je film na zvracení jaké tam jsou stupidity. ()

Rayen1

Příjemná vizuální MCU akce, kde se dost kecá o různejch mýtech, demonech atd atd, a to mě nikdy extra nebavilo, navíc nejsem fanda kung fu filmů, ale dalo se na to koukat... Ale když dojde na akci, je povedená. Rozhodně mě to bavilo víc než Black Panther, kterej byl (a je) s Wakandou na podobným principu "schovanyho města", nějak jsem to těm vidlakum prostě věřil víc než Wakande... ()

liquuid

Prestoze se nejedna o muj salek caje, tak jsem byl prijemne prekvapen. Povedene akcni sceny, uzasne kulisy a tematika spojena s draky a temnou stranou mne vtahly do deje a usvedcily v tom, ze kdyz clovek od filmu vazne nic neceka zazracneho, tak casto odchazi nebo usina vazne prekvapen. Tesim se na pokracovani a jsem zvedavy na spojitosti, ktere se resily v potitulkovych scenach. 4/5 ()

hrumsrt

U tohoto filmu mi došla jedna klíčová věc, že už mě to jednoduše nebaví. Jsem ochotný jít na Marvelovku i do kina, pokud věřím nebo jde pořád třeba o některého z těch mých hrdinů. Jenže to už jasně vypadá, že ta jedna garda odešla a Marvel už nebude nikdy jako dřív. Jednou vyskočí nějakej Doctor Strange, kterej je tak jinej, že mě najednou opravdu baví. Ale nemám zájem těšit se na ty nový mladý hrdiny, nechci růst s novou generací hrdinů. Shang-Chi může být tak nějak sebevíc dobrý, ale mám u něj takovou pachuť a zastesklo se mi po Marvelu jaký jsem miloval. Film natočený podle objednávky, aby bořil tržební rekordy v Číně. Je to tak jiný, až že kdyby to nemělo s MCU nic společného (a šlo to udělat velmi jednoduše), přijal bych si to úplně jinak. Jedině Katy mě nekolirát vykouzlila úsměv, jinak ale dlouhé a pořád dokola. Není schopný to předvést cokoli neokoukaného. Čínskej film, tak šup tam Wonga! Dlouhý snímek, jenž mě opravdu nebavil vlastně ani v jediné chvíli. Povinné shlédnutí, které snad bude někdy odměněno, jen já nevím, zda o to stojím. 60% ()

mrclTV

No ja vám neviem, ja tie kung-fu kovbojky nemusím od dôb "Tiger a Drak" a je jedno, či sa tvária aspoň trochu realisticky, alebo sú to úplne fantasy bájky. A tento radový vtipný filmeček plný stereotypných drbov, čínskeho folklóru, reklamy na BMW a týpka, čo sa svojím poňatím bojových scén hrá na Jackieho Chana ma sklamal na plnej čiare, a to je z nových Marveloviek (tých po Endgame) dokonca najlepšie hodnotený. Samozrejme, nesmie chýbať "múdre poučenie" o rodine, čo je obsahom ako cez kopírák asi 2/3 Marveloviek (a všetkých filmov Fast and Furios :D) ()

jack_scott

Jedna z nejakčnějších a nejlepších Marvelovek vůbec. Akce opravdu skvělá, žádná obvyklá trapnost, řada hezkých triků, velmi pěkné herectví a provedení celkově. 90% ()

blazma

Člověk se hodně bojí jaké budou origin Story nových hrdinů.. ale konečně se Marvelu povedl jako asi nikdy předtím. Poměrně velmi povedené a stejně máte pocit, že se drželi zpátky a mohlo to být ještě víc epic. První nový superhrdina po Endgame měl velmi těžký úkol, ale popasoval se s ním na výbornou a kdo myslel, že Marvelu mohla dojít pára po éře Iron mana a spol, tak se šeredně pletl. Každý fanda Marvelu se zkrátka nudit opravdu nebude. ()

CZRohlik

Od Shang-Chiho sem neměl moc velký očekávání a nakonec mě nijak nepřekvapil. Děj byl dost předvídatelnej a klišé, nevzpomněl bych si ani na jeden joke u kterýho bych se aspoň uchechtnul a o tom konci se ani nebavím. Co mě ale nejvíc naštvalo bylo naprostý zprznění Wongova charakteru, kterej v průběhu filmu neměl žádný opoctatnění (až na ten konec). Co bych zařadil mezi pozitiva byla choreografie a celkově akční scény u kterých na rozdíl od black widow nešla vidět tuna cgi (aspoň ne tolik jako u té black widow). Svět byl dost zajímavej a scény i soundtrack laděný do toho asijskýho stylu byly dost fajn. Za mě lepší 3 hvězdy. ()

HanzoBureshi

Když jsem viděl trailery, tak jsem se hrozně bál, že to bude dost špatný... Omyl. Film mě překvapil a podle mě se jedná o epickou sólovku za posledních pár let. A jelikož mám rád Marvel a jsem velký fanoušek asijské choreografie. CGI tu samozřejmě bylo, ale ve finále by to bez něj nefungovalo. Simu Liu je velký sympaťák a Michelle Yeoh je výhra na jedničku. Tohle je marvelkovka, která má podle mě nejlepší příběh a super skvělého záporáka (Tony Chiu-wai Leung), který je možná nejlepší a má hlavně nějaký logický a pořádný důvod, proč tohle všechno dělá. Mé hodnocení: 8/10 ()

stafino

Momentálne sa bude musieť  Venom (2018) podeliť o prvú priečku vo svete Marvelu s týmto masterpieceom. Prvých 5 minút som si myslel, že budem musieť trpieť pomalý film, no nemohol som sa viac mýliť. Od scény z autobusu som nevedel zastaviť nadšenie a úžas. Neskutočne som si to celé užíval, aj som sa zasmial. Už pri Black Pantherovi sme sa dozvedeli, že playlist spraví veľké kúzla so superhero filmami a  Marvel si to vzal k srdcu, či už v Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) alebo v tomto filme.  Na atmosfére sa podieľali samozrejme aj efekty, čo by síce bola hanba, keby to Marvel nezvládol na viac ako 95% s ich rozpočtom. Čo mi najviac utkvelo v mysli z vizuálnej stránky bol však reliéf, v ktorom bola "opísana" vojna medzi dedinou Ta Lo a Souleating netvormi.  Taktiež treba spomenúť Bena Kingsleyho a jeho bravúrne zlepšovanie nálady. Určite je jeden z highlightov tohto filmu.  Za mňa okamžitých 100%. Určite na to choďte do kina, ak sa ešte dá! ()

smarkus

jedna z tych slabsich marveloviek, bolo uplne jasne kam mieria tymto filmom. Trosku pozbierat prasule v Azii. Za mna to bol velky priemer ale ked sa tam zacali bit draci, ani som nemal pocit ze pozeram film od Marvelu...kktina ()

Marcas

Mnohem lepší než jsem čekal. Rozhodně to je jeden z těch lepších originů z Marvel světa. Čínské prostředí se mi hodně líbí, stejně tak herecké výkony. Závěrečná půlhodinka patří k tomu nejlepšímu z celého filmu a rozhodně to není pouze "digibordel", jak jsme u Marvelu zvyklí, naopak si myslím, že tvůrci tady popustili uzdu fantazii a nápadům, což je jedině dobře, protože to je konečně trochu jiné než ostatní Marvel filmy. Na druhou stranu je to pořád Marvel, takže bych zase nějaké hluboké, filozofické dílo neočekával. ()

cerdax2

Do scenaristickeho kotle vlozte kousek libovolneho dilka od Marvelu, zalijte hustou asijskou omackou a okorente ci spise prekorente kyblikem digitalnich triku, poradne zamichejte a na nechte do dokuchtit Jirku Babicu ;). Ani ryba, ani rak. 65% za bojove sceny. p.s. Nenechte si ujit dve (po)titulkovky. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)