Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (Cinemart SK)

Gediman

Pro mě je tohle docela překvapení. Fajn akce, fajn finále, i ty vtípky docela ušly (bod nahoru za Slatteryho). A hudba pěkná. Jen Abomination byl vyloženě pouze lákadlo pro trailer, měl vlastně skoro jen cameo. Trochu se mi nelíbilo, jak byl vyobrazen Mandarin, ale asi jsem holt čekal něco jiného. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=xAzhwa_q_bE ()

montongery

Pardon ale... Takhle prvoplánové vtipy, efekty většinou jak v nějakém koprodukčním filmu, herecké výkony jak pro pětileté (obzvlášť všemi vychvalovaná Awkwafina) jsem neviděl hodně dlouho. Cením pokus!! o zajímavější příběh, zasazení do jiného kulturního prostředí a bojovou choreografii. A teda samozřejmě Ben Kingsley, který film s jeho vymazleným britským přízvukem rozbije. Ale jinak nic. Za mě to je bohužel jedna z nejhorších marvelovek a jeden z nejhorších filmů, na kterém jsem byl v kině. ()

CaptainCzech

Jsem rád, že jsme dostali po delší době origin postavy, která mi je i celkem sympatická a není to totální p**a (že Captain Mrvel). Film jako celek nebyl špatný, ale ani žádný zázrak. Co se týče Shang-Chiho, tak ten byl fajn a překvapivě ani Awkwafina mě neštvala. Táta jako hlavní záporák dostal dostatek času na kameře, což kvituju a jeho motivace pro mě byla výborně vymyšlená, bohužel opět Marvel poslal zajímavou postavu pod drn. Mytologie se mi moc líbila, ale mohlo se z toho vytěžit víc a čas na prozkoumání určitě byl. Souboje jsou tak 50 na 50 některý měly skvělý náboj a některé naopak jsou tak chaotický, že jsem se v tom ztrácel. Co rozhodně pochválit nemůže je humor, ten mi tu nesedl. Závěr za mě hodně slabý i když je mi jasný že to mělo být epický. Jsem za, že se tu hodil víc komornější závěr. Potitulkové scény mě neoslovili, hlavně to že se vrátí ségra a jejích 10 prstenů mi je ukradený. Avšak pokud se bude dělat dvojka, klidně se podívám i když žádný zázrak očekávat nebudu. Za mě standartní 3* ()

Luk Skywalker

Marvelovka, takže je jasné, co vás čeká - hodně akce, vtípky, nějaká hláška a odkaz na předešlé filmy. V tomto případě pan Wong (Dr. Strange) a fake Mandarin (Iron Man), což byl skvělý tah a napadl mě taky před filmem aniž bych o takovém záměru slyšel - to je ta zábavná složka snímku. Jinak jde o rodinné drama, které nabylo většího rozměru. Záporák je jakýsi démon a celý film je hodně fantasy se souboji s nádechem asijské produkce (např. Tygr a drak). Na hrdinu s jeho kamarádkou se můžeme těšit v dvojce Dr. Strange (a sestra neřekla poslední slovo a bude následovat tatínka). ()

Warlukyn

Nemám rád Marvel a DC, většina filmů jsou pro mě jen vyhvězdičkovaný slova, ale tohle ve 4DX se 3D je jeden velkej hukot. V kině se tleskalo a je skutečně za co. Příběh, humor, akce, napětí, láska i nenávist, ten film má prostě všechno. Chci jít znova! ()

Kopi1

Za mě skvěle natočeno, první polovina má výborné tempo s několika skvělými akčními sekvencemi a velmi dobrou kamerou. Závěrečný akt mě opravdu mile překvapil svoji velikostí, myslím, že se jedná o jeden z nejlepších CGI Marvel filmů. Po titulková scéna také supr a jsem zvědav, co dalšího univerzum nabídne. ()

Rathalos

Tak mame tu prvu akcnu fantasy marvelovku s azijskym hrdinom,ktora dopadla na jednotku,skvele bojove sceny,triky,vizual,hudba,nechybal ani humor,pribeh je samozrejme zaujimavy,herci bez problemov,uzasna cinska mytologia a ako to byva zvykom,tak potitulkove sceny nam naznacia pokracovanie,co potesi uz teraz,tym padom sa mame na co tesit...:-) ()

stepankoby1

Takhle to dopadá, když se rozmach příběhu staví nad sílu okamžiku, práci s postavami a emoce. Škoda, protože příběh to byl docela epický a ke zbytku neměl daleko. Alespoň jsem se díky němu konečně dozvěděl, kdo že je zodpovědný za famózní choreografii soubojů v Kick-Assu, Kingsmanech, Scottu Pilgrimovi a spoustě dalších filmů. Nechť odpočívá v pokoji, moderním akčňákům bude chybět. ()

P.J.2

Ja jsem nadšen už jen z důvodu ze jsem tak dobrou podívanou nečekal. Velké plus si film zaslouží za implementaci Čínské mytologie. ()

animario

Kvalitativně na úrovni průměrný čínský fantasy pohádky. Simu Lui se hejbat umí,ale má charisma pařenýho knedlíku a neutáhne hl.roli. Casting se nepovedl celkově(cameo Bena Kingsleyho bylo hodně wtf?). Asi nejslabší marvelovka a to mám kung-fu tématiku rád. ()

BOURQUE

Začiatok novej fázy univerza Marvel v starých topánkach. Klasický Marvell príbeh, s klasickými 2D postavami a pomerne plochým príbehom. Bojové scény fajn a zmena prostredia a štýlu určite fajn. Ale po toľkých rokoch už to nestačí. P.S.: B. Kingsley v krátkej roli a prítomnosť Michelle Yeoh určite potešia. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

strikeman

Popcorn s pár světlými momenty a několika pěknými choreografiemi, nicméně převážně sterilní podívaná bez opravdových emocí sázející především na odlehčený prvoplánový humor a efektní akci. Celkově jedna ze slabších marvelovek... 60% ()

helloween93

Shang-Chi byl rozhodně lepší Marvelovkou než vážná Black Widow, přináší totiž do MCU kromě nových postav i nový fiktivní svět plný magických bytostí a deset magických ringů. Jako origin film funguje podle předpokladů, humor included, v cameu se objeví i několik známých postav z MCU světa. Možná jsem po EndGame rozmlsaný, ale chtěl bych ještě něco málo navíc, nevím co to je, možná víc času v tom světě Ta Lo. 3* ()

B.Wilde

Zpětně musím říct, že pro mě byl Shang-Chi hned po NWH nejlepší film čtvrté fáze MCU. Sice mě tehdy trailery nijak extra nenalákaly, váhala jsem, jestli na to má vůbec smysl chodit do kina... ale když mě tam nakonec vytáhla kámoška, byla jsem z filmu nadšená! Hodně mi seděl i ten humor a provázanost s IM3 byla taky zajímavá. Film jsem od té doby viděla už několikrát a s chutí se podívám znovu. ()

loki5

Zábavná marvelovka, která sice není žádným trhákem, ale zároveň není ani v kategorii naprostá ztráta času. 65% Jen některé CGI je docela bídné (hlavně v honičkách) ()

HenryIvan

Môže sa zdať, že sa Marvel snaží o obyčajný korporátny presah do všetkých možných sfér, no ono to je vlastne geniálne. Prečo sa odkláňať od niečoho čo funguje a hlavne zarába ?? Kevin Feige ukázal, že vie čo robí a toto hádam nebude opakom. Je to hravé, akcia (ala Jackie Chan, Bruce Lee a im podobní) je na oko veľmi svižná a vynaliezavá. CGI sa v rámci konceptu a žánru vydariť lepšie asi ani nemohlo. Simu Liu dokáže film potiahnuť, ale ženské postavy mu riadne pomáhajú, hlavne Awkwafina. Uvidíme, kam to s tými „ prsteňmi ” a celkovo touto ázijskou odbočkou povedie. ()

radaza

Naprosto předvídatelná pohádka na úrovni tuctové animé. Hlavní hrdinové jsou dva nehezcí čínští sourozenci doprovázení nehezkou kamarádkou, která je aspoň občas  vtipná. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)