Slušní chlapci - to sú Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant a ďalší. Dej sa točí okolo Američana Mickeyho Pearsona (McConaughey), ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba. (Forum Film SK)

campix

Guy Ritchie je zpět ve vrcholné formě. Navazuje na filmy ze své zlaté éry a servíruje divákům další neskutečně hravou, zajímavou a ukecanou gangsterku. Na oldschoolové základy je naroubovaný moderní vizuální plný střihových a vyprávěčských nápadů, které udrží Vaši pozornost a ani minutu se nemáte šanci nudit. Herecké obsazení klasicky výborné a nutné je vyzdvyhnout především Charlieho Hunnama, Colina Farrella a také Hugha Granta, přičemž hlavně poslední dva jmenovaní se ve svých karikaturních rolích strašlivě našli a užili si to. První pětihvězda letošního roku. Škoda, že Ritchie už není pro Hollywoodu tak atraktivní vzhledem ke kasovním neúspěchům, ale snad se mu bude dále dařit točit takto osobité a výborné snímky. ()

animaxis

Za mě ohromně pozitivní překvapení. Gentlemani (nebo spíš GentlemEni?) mě oslovili mnoha svými aspekty, především hravostí scénáře. Dochází tu k několika skoro až obsurdním, ale přesto skvěle vymyšlených a do scénáře tak perfektně zakomponovaných situacím, které se dějí každých pár minut a díky kterým jsem si film neskutečně užil. Každá postava je tu pro děj důležitá a každá má potenciál jím pořádně zamávat (o zvraty tu není nouze, i když nemůžu říct, že by byly nějak extra nečekané). Režie má relativně zběsilé tempo jak je u Ritchieho koneckonců zvykem, ale musím říct, že třeba oproti nedávnému Králi Artušovi tu Ritchie vůbec nejede na nejrychlejší možné tempo. Pokud už letos žádné očekávané nové filmy neuvidím, viděl bych Gentlemani na film roku. ()

dr.fish

Neuvěřitelně ukecanej film až otravnej neustálým hraním si na něco co sevzápětí zruší a začne se něčím jiným. Jednotliví herci jsou naprosto super a dali do toho vše. To jediné mne taky udrželo až do konce, tenhle styl vyprávění nesnáším. Guy Ritchie mne zkrátka nebaví, ani jeden jeho film mne zatím nijak nenadchl. 60% ()

mortak

OK, i na potřetí to vyšlo. Přesun do vysokých pater organizovaného zločinu vcelku odpovídá i Ritchiemu stárnutí a jeho příslušnosti k zbohatlické snobské vrstvě pracháčů. Jeho hrdinové stárnou s ním. ()

FrankSusta

Filozof by nejspíš řekl: ,,Gentlemeni jsou překvapivým krimi filmem, promíchaným s velice vtipnou komedií a protřepaný s nadmíru precizně udělanou akcí.'' Jelikož nejsem filozof, tak jenom řeknu, že Gentlemeni jsou skutečně mixem překvapivého krimi filmu, velice vtipné komedie a nadmírou precizně udělané akce. Vše je zde zkrátka perfektní. Guy Ritchie se zkrátka vrátil zpět na scénu a to ve velice, VELICE velkém stylu. Jeho scénář je zkrátka umění samo o sobě; není tam jediné tiché místo, vše co se stane má následně následky, hláškami to jen přesípá... a opět dokázal Ritchie objevit nějaký nový a zkrátka úplně originální způsob vyprávění, který ani na chvíli nenudí. A herci excelují.      10/10         ,,Vy číňani máte rádi pohádky, tak já ti jednu řeknu. Byl jednou kdysi jeden dráček, a ten šel za moudrým lvem s tím, že chce jeho územi. Ale lev ho poslal do hajzlu. Dráček to ale jaksi nepochopil a lva furt otravoval. A tak ho lev vzal na procházku a během cesty mu do hlavy udělal pět dírek... prý to obsahuje nějaké poselství. Já sice nevím jaké, ale ty jsi chytrý hoch a určitě mi to jednou vysvětlíš.'' ()

angel74

Guy Ritchie dle mého názoru už dávno není takový borec, jakým kdysi býval, ale snímkem Gentlemani si mě zase trochu udobřil, i když jsem se v tom množství postav procházejících dějem občas ztrácela. Z plejády herců zvučných jmen, jež režisér do svého filmu angažoval, k mému velkému překvapení musím vyzdvihnout především Hugha Granta v roli úlisného a vypočítavého parchanta, který tu jde herecky výrazně proti svému naturelu a najednou není ani památky po tom přitroublém hezounovi z romantických komedií. Jen tak dál, Hughu. Takhle se mi líbíš daleko víc. (85%) ()

SeanLSD

"Ak chceš byť kráľom, nestačí jednať ako kráľ. Musíš ním byť." A to Guy Ritchie nepochybne je. Nekorunovaný kráľ svojho vlastného žánru, o ktorý sa podobným sposobom snažilo množstvo epigónov, ale žiadny to nedokáže spraviť tak ako on. A hoci tempo je pomalšie a hrdinovia starší (hoci rozmýšľam, či ich imidžom Ritchie hipsterom podlieza alebo sa im vysmieva) princíp je stále ten istý - zauzlovaná vychytralá cool gangsterka s plejádou fantastických postáv zahratých prvotriednymi hercami s takou chuťou, že si to chcem púšťať znovu a znovu, prehrávať si jednotlivé ich repliky a stále si ich rovnako vychutnávať aj vtedy, keď už ich viem naspamať. To sa stalo pred dvadsiatimi rokmi, keď som dostal na cédéčku ZBAĽ PRACHY A VYPADNI a to isté platí aj pri GENTLEMANOCH. Dalo by sa namietnuť, že je to stále to isté. Ale čo na tom, keď je to stále rovnako geniálne a keď takéto filmy nerobí (alebo urobiť nedokáže) nikto iný ? Popri ostatných plusoch ich totiž podobne ako predchádzajúce svoje autorské filmy natočil Ritchie s takou suverenitou, že výsledok nesmie nikoho nechať na pochybách, kto je skutočným kráľom tejto džungle. Iba to skončilo a chcel som to vidieť znova. A to už sa v strednom veku zas tak nestáva... ()

tomeek

Guy jede bomby! Po několika minutách, kdy jsem pochopil styl vyprávění jsem si to užíval jak dlouho nic :) Fantastický Hugh Grant! 4,5* ()

Lucicifer

Doufám, že neponížím kvalitu filmu, když Gentlemany nazvu Snatch 2 s pomalejším rozjezdem a bonusem v podobě skvělé obměny herců. Guy Ritchie a jeho megamysl dokonalých dialogů mě prostě baví for fok sake. ()

Radiq

Starej dobrej Guy Ritchie se vrátil a ve formě, která mu sedí nejlíp. Není to sice tak velká sranda, jak jeho předchozí gangsterky, ale napsané je to výborně. Takovej scénář, za ten se platí zlatem. Jednou bych to chtěl vidět, jak se zadařilo s dabingem, protože ty hlášky slyšet v češtině musí být bomba. Postavy. Ty dělaj skvělej příběh. A tohle jsou zatraceně dobře napsané postavy. Všechny do jednoho. Příběh dokáže být krvavej, ale zároveň fakt gentlemanskej. Herecké výkony, to je kapitola sama o sobě - všichni jsou boží. Jak vidíte, nadšení mě zasáhlo, zavládlo, převládlo a můžete si být jistí, že jednou zase jednou určitě zavládne. ()

CinemaRanger

Sice jen za lepší tři hvězdy, ale kvalitnější než většina Guyových filmů a spolu se Snatch jeho nejlepší filmy. Tohle mě bavilo, ale pár těch hluchých míst to má a ten konec jsem vlastně tak celou dobu tušil. Rozhodně hodnocení zvedá výborný výkon Matthewa McConaugheyho, hudba je fajn a kamera je skvělá. Scénář propracovaný a režie se tentokrát docela dala. ()

alchac

You can't unsee it once you've seen it, can you? Ne, jasně že ne, ba naopak – tento kus si budu vrývat do paměťových buněk pravidelně a intenzivně! Jedním slovem dokonalé… ()

Lamprea

Po letech zmaru chytnul Guy Ritchie formelínu - bylo na čase. Super scénář a Ritchieho klasicky hravá režie + McConaughey, Hunman!, Grant a Farrel! z toho dělají neuvěřitelně zábavnou záležitost. Těším se na další shlédnutí a další Ritchie ať je ve stejný formě! Skoro za pět! ()

UhLee

(9.5/10). 1. Z nejočekávanějších filmů roku 2020. Neskutečná jízda v rukavičkách, která je nabitá výborným hereckým obsazením - Za největšího gentlemana celého filmu považuji úžasného Charlieho. Ale úžasní zde byli opravdu všichni. Postavy jsou samy o sobě skvěle napsané a všechny vás baví. Já osobně jsem obrovský fanoušek Bunnyho (obrovský černoch). Celý film je to jedna hláška za druhou. Je to neskutečně zabité ten film. Vtipy jsou inteligentní a každý si zde najde svůj, který ho totálně oddělá. Já jsem se neskutečně bavil a lidi v kině taky. Třešničkou na tom všem byl Rap song v podání Batolat. ()

Cedr

Hurá, napotřetí to konečně vyšlo a Guy Ritchie je zpět ve hvězdné formě. Revolver i RocknRolla se s jistými výhradami sice kousnout dali, ale k dokonalosti Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatche něco vážně chybělo. The Gentlemen to má a nešetří tím. Největší "nevýhoda" filmu je i jeho hlavní devizou. Dostanete přesně to co čekáte. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

18.06.2022

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět… (viac)