Gentlemani

• USA The Gentlemen

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

dragon94

Stejnojmenný film mám hodně rád, ale tohle je jen slabý a navíc několikrát převařený odvar toho co film nabízí. Seriál to není špatný, ale své poměrně jednoduché a předvídatelné schéma opakuje každičkou epizodou. Někdo něco potřebuje vykonat. Hlavní postavě se vysvětlí, že je v jejím nejlepším zájmu, aby se to vykonalo. K tomu, aby se to mohlo vykonat, je potřeba udělat pro někoho nějakou službičku. A tak nějak pořád dokola. Když už to koncem 6. epizody vypadá, že to směřuje k něčemu velkému, tak to několikrát stoupne na brzdu, aby to nakonec celé vyšumělo v naprosto předvídatelném a ničím nezajímavém finále. Nelze tvrdit, že bych se při sledování téhle gangsterské konverzačky občas nebavil, ale bohužel tomu chybí ten Ritchieho pověstný drive, vtip a zejména akce. Takhle o tom můžu říct akorát, že to docela ušlo. A i to zejména jen kvůli dobrým hercům. 3* 60% ()

majo0007

Hodne nadhodnotená sérka! Ale v prvom rade musím uznať, že perfiš spravená! Je tu vidieť ruku A-čkového režiséra, žiadna vata, žiadny mindfuck (aby ste v pólke sérii pochopili "vo co go?", tu je to "smeč na bránu" ako sme u Ritchieho zvyknutí. Radšej sa budem venovať negatívom - 1.*totálne nímandové prkenné xichty (keď odrátam Winstona a Jonesa)- by sa hodilo viac star-face. 2.*sérka sa v trailery tvárila ako ultra18+, pritom je to uplakaná PG13 pre teens. 3.*celé je to naivné - ruku na srdce, mariša nie je zrovna komodita v záujme súčasnej mafie, ako je tu vykreslené - skôr to pripomínalo lacnú výrobu & distribúciu ukrajinského tabaku na Slovensko, kde sa zapotili akurát tak colníci. Čakal som viac. ()

bararich8

Perfektní Richie opět v plné parádě servíruje něco, so by sneslo mnohem více sezón. Krásně se to nese v duchu filmového zpracování. Podařilo se dát dokupy herce se super chemií a všichni do jednoho jsou to samozřejmě gentlemani. Hlavní Theo a Kaya jsou však úplně k sežrání. Příběh parádní, akce tu nehraje samozřejmě prim, ale pokud je, je vždy stylová. Tady jsou hlavně boží ty dialogy a nádherná britská angličtina z úst celé škály postav. No jednoduše seriálová událost roku, plný počet :) ()

EvilPhoEniX

Guy Ritchie at its best ! Za mne teda ještě zábavnější a ucelenější zážitek než původní film, byť bez pořádných hereckých hvězd, ale je to londýnská Gangsterka jak Řemen! Sympatický Theo James po smrti otce zdědí drogové impérium s bohatsvím i s jeho problémy, které bude muset řešit a většinu problémů způsobí jeho ztřeštěný bratr Daniel Ings. Vedle Thea zde kraluje Kaya Scodelario, na kterou se nejen výborně kouká, ale má i skvěle napsanou postavu. Ritchie sice mohl přitlačit na pilu, co se týče akce a násilí, toho tu ve výsledku dostanem poměrně málo, ale vynahrazuje to vybroušenými i vtipnými dialogy, Tarantinovskými zvraty, skvělým tempem, cool postavami ( každá nová postava na scéně je TOP) a sympatickou atmosférou, kde jsem opravdu celou sérii zhltl na jeden nádech bez mrknutí oka, tak moc mě to bavilo. Máme teprve Březen a už teď je tu minimálně 5 adeptů na seriál roku (Golden hour, Slovo pacana, Deaths Game, Metoda Markovič:Hojer a Gentlemani) to bude letos ještě sakra zajímavé. 9/10. ()

kubilov

Hrozně fajn seriálové pokračování ve světě zábavných Ritchieho Gentlemenů. Seriál je míň vtipný než film, zato je celkový příběh a zápletka vlastně zábavnější. Hodně jsem ocenil, jak je po krůčcích a velmi uvěřitelně budována hlavní romance. Jen tomu chybělo nějaké vyvrcholení. Jsem zvědavý, co s tím případně udělá pokračování. ()

• V scéne na party u Johnstona sa rozpráva Suzie so Stanleym o hodinkách Patek Philippe, ktoré mal Churchill, keď podpísal nemeckú kapituláciu. Lenže za Britániu podpísal dokumenty Arthur Tedder. Churchill už v tej dobe ani nebol premiér Británie. Tým bol Clement Attlee. (Drozdo57)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra