Slušní chlapci - to sú Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant a ďalší. Dej sa točí okolo Američana Mickeyho Pearsona (McConaughey), ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba. (Forum Film SK)

vyfuk

Co si budeme povídat... člověk jde trochu do toho kina se skepsí. Přeci jen, jde o nejlepší film už dnes minulého roku, který tak nějak dává na kolena všechny možné ostatní topovky minulého roku. Musíte tomu dát lehkou šanci na rozjetí. A poté to přijde naplno. Uchytíte se v neuvěřitelném dokonalém a i zvrhle sympatickém charakteru Granta, který hraje svou životní roli, ze začátku nijakého, ale poté přesně zapadajícího McConaugheya, jednohubkovou skvělost Farrella, milou a sympatickou Dockery a nebo jednoduše nezaměnitelného, dokonalého, autentického a vrcholného Hunnama. Tolik k hercům. Jim tak nějak sekunduje jako vždy skvělý soundtrack, který se u Ritchieho opět trochu povyšuje na nový level, ale trochu jinak než tomu bylo u Artuše, který je podle mě stále jeden z nejpodceňovanějších filmů historie. Zde si lidé našli svou cestu. A jsem za to jenom rád. I když tento film nemá takovou klasickou Ritchiskou střihovou skokovost a chaotičnost, i tak se v tom menší ten otisk najde. To se ani nedá mluvit o tom, co je dominancí filmu a to je scénář. Ten je jasné, že vždycky bude u Ritchieho něco. Tady ale jsme se odprostili od ne extra zajímavých agentů a nebo fiktivního středověku a zase jsme se nějak jednoduše vrátili do Londýna, kde si někdo potřebuje vyřídit všechny své účtu. A je s neuvěřitelným podivem, že tento 800IQ klenot přichází hned po menší výplachárně ve stylu Aladina. Nebe a dudy. Zdá se, že vždy je co vymyslet dalšího geniálního, dalšího propleteného a přesto smysl dávající. Něco přirozeně humorného a duchapřítomného. Jednoduše geniálního. Po dlouhé době jsem nechtěl opustit kino. ()

Guzi

Guy Ritchie je zpět tam, kde ho máme nejraději, v britských ulicích. Gangsterka se skvělým scénářem a vynikajícími dialogy dává vzpomenout na časy Podfu(c)ku a mně je vždycky s partou Ritchieho podivínů velmi dobře. Grant (překvapivě) a Farrell s Hunnamem (nepřekvapivě) nejlepší. Guyi ser na Sherlocka… ()

dragon94

Gentlemani jsou hodně originálně pojatý a natočený film. Je to svěží, je to vtipné, je to plné hereckých hvězd.. takové zjednodušené a modernější Pulp Fiction. 5* 87% ()

WincKruspe

Tomuhle není moc co vytknout. Po dlouhých letech se zrodila nadčasová klasika. Skvěle propracovaný příběh, kde mě až do konce nenapadlo, jak by to mohlo skončit. A velice si v dnešní korektní době cením scénky o černým šmejdovi. ()

m.a.t.o.

„Keď lev dostane hlad, nažerie sa!“ Ak hľadáte nejakú pohodovú oddychovku na nedeľný večer, tak sa Slušným chlapcom radšej vyhnite. Prvú polovicu som musel mozgové závity dosť žhaviť, aby som sa nestratil, v druhej to už bolo lepšie, ale zase nie oveľa. Skrátka klasická "ritchieovka". Akurát záver som očakával vypointovanejší a šokujúcejší. Takže v tomto smere sklamanie. U mňa viac než jedno pozretie nehrozí. Casting potešil. 50 % ()

cpt.Lynch

Gangsterka pro pubescenty a náctileté. Být mi tolik tak mě to určitě baví (Jako svého času Podfuck a Sbal love a vyfič). Takhle je to jen nafouknuté nic plné „cool“ keců a rádoby frajerů. ()

Autogram

Gentlemani, v slovenskom názve Slušní chlapci, tu majú trochu neslušné správania, v jednom prípade doslova svinské. Film je spočiatku veľmi ukecanou gangsterkou, dokonca by som pevedal až uťahanou. No v záverečnom viac ako polhodinovom finále to dostalo taký spád, že film stál za tie štyri hviezdy. ()

Dexter256

Klasický Guy Ritchie tak jak ho máme všichni rádi. Všichni herci si svoje role naplno užívají a dodávají tím filmu ještě vetší šmrnc. Kdo mě hodně překvapil byl Hugh Grant myslím si že předvedl nejlepší výkon své kariéry. Ale i ostatní hráli naprosto skvěle a nikomu se nedá nic vytknout. Ritchie je proste Král v tomto žánru. Jen tak dal!! ()

Hollohlaway

Guy Ritchie je zpátky. Konečně se vykašlal na nějaký experimenty a začal zase dělat to co umí nejlíp. Něco takhle hravýho už jsem dlouho neviděl a rozhodně je to jeden z jeho nejlepších filmů, ne-li úplně nejlepší. Přesně ty jeho flashbacky a střihy, k tomu britská špína a hromada přízvuků, dochucený skvělým obsazením. Hugh Grant je kouzelnej, Hunnam přesvědčivej, ale kdo si to nejvíc dává, je Collin Farrell. Pátá hvězda visela ve vzduchu. ()

blackkocour

Guy se snaží ze sebe vysrat toho Tarantina, ale pořád se mu to nedaří.. místní šulibrky, který tomu paskvilu dávaj plné počty a samochvály, si asi museli před filmech dát trochu té zelené kopřivky na zpříjemnění večera. Nikdy jsem nebyl přímým fanouškem Ritchieo tvorby. Lock, Stock, Cvok a Snatch měli aspoň nějaký smysl, ani já jsem se doteď pořádně do těch postav nevyznal ale v Podfu(c)ku se to do určité míry spravilo, a dokonce jsem i pochopil děj. Pokud teda chápu styl u Guye, musí mít každá dobrá gangsterka tři prdele postav, které se ve filmu ukážou jen na pár minut, ale pořád si je musíte pamatovat, protože přesně za hodinu a čtvrt se tam znovu ukážou v jiném maškarním převleku, a střelí tamtoho negra, který před půl hodinou zabil hlavního bosse drogového impéria a zakladatele psích zápasů. Musí to mít únavných aspoň 2 hodiny, aby každá 10 minuta filmu, kterou sledujete bylo pro vás jako půl hodina, takže nakonec film nemá 1 hodinu a 50 min, ale počkat ** neuvěřitelných 270 minut, neboli čtyři a půl hodiny čistýho času. Skvělý, nuž abych měl skvělou vzpomínku, a vždycky když spatřím tenhle film tak hned budu vědět, že tahle skulinární chcánka mi zas zkurví den. Tudiž páni a dámové, jdu šlusem fuč, protože každou větou, co tu nechám, tak mě víc mrdá do palice. Nechápu, proč si Guy vPichi, musel mimo svých gangsterkách natočit biografy, které vůbec nesedí k jeho reportiáru. Ano, mluvím tu o Šherloku, Králi Artušovi a černého Aladina. To je to stejný, kdyby Tarantino natočil další pokračování Transformerátorů a Šmouláků. No, tak abych to nějak ukončil a totálně se neztrapnil, opět jsem sledoval gangstery, kteří se snaží druhé gangstery vomrdat do prdele podvodem, a všechno se točí okolo zelené mariánky, ze které by mohl mít první gangster půl bilionu liber. Jo, zápletka určitě stojí za to. Já si zůstanu u svého Tarantina, a budem všichni spoko, ju. ()

jefff

Dobré momenty střídají slabší pasáže a ne tak zajímavý příběh kolem drogových bossů. Skvělý Farrell vybočuje z průměrnějších postav, jejichž charaktery nedosahují kvalit raných Guyových filmů. A Grant mi v roli novináře neseděl a spíš mě rozčiloval. První třetina byla proto dost otravná. ()

venca163

Kdysi jsem nad Guyem Ritchiem definitivně zlomil hůl. No sypu si popel na hlavu zle. Tohle mělo zase tu jeho akci, spád, zvraty, koule a styl. Akorát to bylo navíc navoněný hipsteřinou dnešní doby, to dřív nebejvalo (to za nás...). Ale tak co. (90%) ()

Fox85

Dávám nakonec za 4, bavil jsem se a podle mě 4 nejdůležitější postavy - McConaughey, Hunnam, Farrell a Grant - byly fakt super ()

Maynard.

No, ty kráso, tak tohle se mi trefilo přesně do noty... ANo, čekal sem to ,páč od Ričího prostě žádný srágory nečekám, ale že to bude až takováhle pecka, to mě hrozně příjemně překvapilo. Titulky naprosto famózní, kam se na to hrabe 007. Hudba geniální, možná až na ten rep, kterýho tam byla sice jen jedna písnička, ale já to prostě nemůžu vystát. No, ale příběh a hlavně hlavní vypravěč - Grant, to je neskutečný. Tyhle anglický gangsterky sou prostě přesně filmy pro mě. Sem moc rád, že to dávali v Centrálu, páč v Cinestáru to asi ani nebude. Užil sem si to hrozně moc a něco mi říká, že sem na tom nebyl naposledy. Fakt všecko přesně podle mýho gustaf :o). Aaa, tak koukám, že to v cinestáru davaj taky :o)) ()

Kejdlo

Trvalo to dlouhých dvacet let, než můj oblíbenec Guy Ritchie nalezl své umrtvené koule po střetu s Madonnou a opět to rozjel jako za starých časů. Sherlock i Král Artuš sice ukázali, že na to tento britský čipera stále má, nicméně to stále nebylo ono. Gentlemani jsou ryzí gangsterkou přesně tak, jakou jsme od tohoto mága očekávali a v koutku duše doufali. Je velmi vtipná, místy překvapivě vážná a dokonce i velmi trendy, takže si ji užijí i neodkojení Ritchieho fanoušci a milovníci nekorektního humoru. Gentlemeni mě zkrátka velmi potěšili. Co scéna, postava.. to audiovizuální skvost. Pokud by měl Guy točit takové perly a prokládat to Disney filmy na objednávku, nemám nic proti. Pecka všech pecek, kterou jsem si s radostí dal hned třikrát a obávám se, že u tohoto nezůstane. Ritchie na hrad. 10/10 ()

upson

Opravdu našlapaná gangsterka se specifickým stylem vyprávění, včetně scénáře, se kterým si někdo pořádně pohrál. Všichni byli super, ale Hugh Grant si krade film malinko pro sebe ;-) 90% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

18.06.2022

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět… (viac)