Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Havaj8

Za mě tohle jako sólovka nefungovalo. Mezi Avengers proč ne, ale… Natasha není až tak kvalitní avenger, aby byla schopná utáhnout 150 minut. Ok, měla tam k sobě zbytek rodiny, pár záporáků, ale příběh za moc nestál. ()

Attta

R.I.P. hollywood. Feminazi sračka s pár vtípkama. Zmatenost a strašně trapný efekty - fakt overkill. Jedna hvězda za Davida Harboura a vcelku dobře rozjetý začátek. ()

Elyssea

S křížkem po funuse. V případě Natašy Romanoff bohužel doslova. Marvel prokaučoval šanci na první ženskou hrdinku od Catwoman už před dobrými čtyřmi lety a dopřál Scarlett Johansson sólovku až po smrti její postavy. Což je hrozná škoda, vyjít tohle před Endgame místo Captain Marvel, jejíž postava mohla klidně počkat, smrt Natašy by měla ještě mnohem větší dopad pro fanoušky. Takhle jsme dostali trochu nadprůměrnou marvelovku s dobrými vedlejšími postavami (Jelena je moc fajn). Začátek je dokonce velmi dobrý, vyvrcholení v Red Roomu ovšem jen dokazuje, že Marvel si neví rady s koncovkami. ()

bourec

Vlastně mi je u prdele, jaký to má hodnocení, stejně jako že s chacharem Verbalem se tentokrát neshodnu. Kromě prostřední části, která je plná rodinnejch pků, tak film je to odsýpající, trikově na úrovni. A tentokrát ani neva, že movie točí ženská. Líbilo se mi to hodně. 80%. ()

Rocky88

Byl jsem utahanej z práce, takže jsem dal prvních 80 minut s tím, že to druhý den dokoukám. A víte co? Seru na to. Už začátek se supertajnou organizací 50kg zabíječek všeho a všech je na palici, poté se řeší trapné rodinné trampoty. A to je vlastně vše. Doufal jsem ve špiónskou komixovku ve stylu Capa a Winter Soldiera, místo toho je to telenovela. Víc vidět nemusím, hvězdu dávám za mou oblíbenou Scarlett, která má holt v životě smůlu, protože mě nepotkala. ()

moviefreak

"Marvel humor" a tradičný koncový digi bordel zabil skvelo naštartovanú Vdovu, ktorá mohla vytrieť zrak WW ako aj Marvelke. Natasha je vrah a jej film mal byť drsné a krvavé R-ko, ale to by si musela Scarlett odskočiť do konkurenčného DC. PS: Dúfam, že zlolotor Taskmaster bol iba fake ako Mandarin v plecháčovi... ()

Lenka.Vilka

Na tenhle komentář jsem se musela vyspat. A klidné spaní to nebylo. Už jenom proto, že celou noc bouřilo, a hned pod střechou všechno slyšíte. Ale taky proto, že kvůli tomu jsem dost dlouho nemohla usnout, a musela se vracet k tomu, co jsem pár hodin zpátky viděla v kině. **** Problém je v tom, že na spoustu mojich otázek nebylo odpovězeno ani po shlédnutí fimu. 1) Pro koho je film určen? 2) Proč se na to nevyprdnuli po tom, co se stalo v Endgame, když film nestihli dřív? 3) Proč z toho raději neudělali seriál? 4) Natočili ten film jenom proto, abychom se dozvěděli, co se "stalo v Budapešti"? 5) byl to důstojný origin Nataši/rozloučení s Natašou/představení Jeleny? **** Může tedy obsahovat lehké spoilery. **** Ad1) pokud jste normální sledovatel Marvel filmů, tak se dostanete do stejné situace, které jsem byla účastna i já. Kdy mi kamarádka před kinem řekla, že teda jako nechápe, ale podle ní ta postava umřela. Nebo když jste velký fanoušci a chcete ten chybějící střípek za každou cenu vidět, když je to už s křížkem po funuse. V tomhle případě nejenom obrazně. Ad 2) tohle bylo tolikrát slibovaný a odkládaný, posouvaný a překopávaný, že jsem měla strach. Nebudeme si ale lhát. Scarlet je krásná, mladá a talentovaná herečka, která je součástí MCU snad asi nejvíc. Vždyť v kolika filmech ostatních postav byla. A jde to vidět. Nikdo nemládne. Takže jo, měla jsem strach. A nevím, pro jakou z hereček to je lichotka, když "máma" a "dcera" mají stejnou velikost kostýmu (hezkej twist ;) ...), když v realitě je mezi nimi rozdíl 15 let. A je mi jasný, že kdyby tenhle film natočili pár let zpátky, má úplně jiný děj, a je v něm Hawkey. On za těch pár let dost sešel :( Ne každej takhle může skákat napořád, aby nebylo poznat, že jsou mezi ním a dabérem nějak nápadně velký rozměrový rozdíly. Ad3) tady je něco, co nechápu. Evidentně Disney kašle na staré fanoušky Marvelu, když provazuje (což se dřív nepovedlo) filmový a televizní MCU svět a je jim jedno, že ne každý prostě má Disney+ nebo je ten typ, kterej by si to nestáhnul. Protože ta potitulková scéna je toho jasným důkazem, kterej úplně zkazil ten feeling tajemna, když někdo ví (i bez gůglení), kdo tam na konci bez Jelenou přijde a někdo to neví, protože neviděl Falcon/WS. Podle mě prohození premiér trochu pokazilo ten wow efekt. A taky si nejsem jistá, zda by Scarlet šla do seriálu. Ale znáte to. To říkala i Sarah Michelle Gellar, že seriál už nikdy. Ale když je poslední dobou televizní tvorba zásadnější než ta velkého plátna, jak si to hodně rychle rozmyslela. Třeba já jsem si spoustu let přála film čistě Black Widow a Winter Soldier. To bych si užila a námětově čerpat z čeho bylo. ad4) bez komentáře tahle část. Na velké WTF! ad5) takže opět zpátky k potitulkové scéně. Počítejme s tím, že nevíme, kdo je baba z té scény. Ale díky ní víme, co se bude dít následně s Jelenou. (Nechci psát spoilery, takže je to docela těžký. Ne, že by tenhle komentář četli davy :D ...) Takže víme, kdo bude její další cíl a taky proč. Ale kde se to dozvíme? Ne v kině, ale na Disney+. Proto je hlavní otázka jasná. Kdo měl mít víc prostoru? Nataša nebo Jelena? Rozhodně Nataša. Je to její labutí píseň a měla si to užít. Problém je v tom, že začátek filmu ukáže, kde jsme (ať si to divák dá správně na časovou osu) a protože víte, do jakého času nás přenese konec filmu, není tady čas ani prostor na nějaké loučení. (Čekala jsem na závěr filmu, nějaký sestřih nebo rozloučení herečky, když to bylo pro všechny tak emotivní natáčení kvůli tomu, co mu všechno předcházelo.) Což mě vrací k nevyřčené šesté otázce. S jakým očekáváním na to do kina jdete? (Na tom asi bude záležet vaše hodnocení.) Protože tady odpadne něco jako strach o hrdiny. Protože víte, že na konci nikdo neumře. Ale i tak mi přijde, že si to sladká Florence ukradla celý pro sebe. A to je škoda. Tenhle film nebyl o tom, aby jste se zbláznili do Jeleny a už jí viděli jako novou Black Widow. Ona tam podle měla působit jako teaser, ale bohužel působila jako trailer. (Pokud jsem to pochopila správně, tak právě seriál Hawkey bude rozhodující ohledně směrování téhle postavy.) **** Ale teď k ději. **** Úvod je pecka. Jsme v minulosti (trochu starší než je minulost celého filmu). A naše špionská rodinka zdrhá zpátky. Co vyšpionovali se dozvíme později. Sice utečou, ale následuje rozdělení "rodiny" a každý z nich jde svou cestou. Ta akční scéna s letadlem byla vážně dobrá. Ta jo. A celý ten začátek působil fakt skvěle. ("Hele, to je jako z To." ... "Skoro. Ale kde mají kanály?") Má to dobrej feeling a skoro jako kdyby byli opravdová rodina. Což je silná stránka filmu. (Ale o tom trochu později.) Aby se to dostalo dál v ději na správnou časovou osu, kde se poprvé ukáže Taskmaster, dojde k setkání Nataši a Jeleny a stanovení cíle mise. Protože evidentně se to v minulosti nepodařilo. Tak na druhý pokus, no...tady bylo všechno dobrý. Po stránce děje, naprostá spokojenost. Co mi přišlo už horší byli akční scény. V polovině z nich jsem se ztrácela. (Teď mám na mysli celý film.) Já jsem totiž doufala, že když tam jsou všichni normální lidi, tak se k nim bude podle toho scénář chovat. (Nepočítám Red Guardiana, u něj jsem byla ráda za jejich skoroabsenci, aby z toho nebyla komedie.) A nejsem si jistá, zda je reálné přežít ten pád když holky na začátku použijí ten odpadovou trubku (nebo co to bylo) jako lávku a Nataša spadne. Celkově jsem akci čekala víc jenom mlácení, kopání, střílení a skání "do pózi" (to mě dostalo). Což jsem nedostala všude :( A potom přijde asi nejlepší scéna z filmu. Osvobození taťuldy z vězení. To bylo skvělý a bavila jsme se. Tedy až na tu zákony fyziky popírající akci s visením na železném lanu. A teď se vrátím k nejlepší věci na filmu. Nevím jak ostatní, ale já šla na akční film o babence, která je špionka. A paradoxně jsem si užila nejvíc ty momemnty, kdy žádná akce nebyla. Kdy se rozebíraly vztahy a já se dozvěděla víc o postavách. To je fajn, ale není to dobrý! V akčním filmu ne. A právě po rodinném reunionu film dostane úplně jiný feeling a já se začala trochu nudit. Finální konfrontace byla skvělá. Co se řeklo a co se udělalo. Jenže potom se to změnilo v nepřehlednou akci. A já tam seděla a nebýt respirátoru tak normálně funim nahlas. Útěk z cíle mise byl prostě směšnej. Řekla bych, že dobře natočené, ale potom se to stalo silně nepřehledné (kvůli střihu?). Já si vážně neuměla představit, kdo je kde, když to padalo a kam se potřebuje dostat. **** Teď na chvilku odskočim k postavě, na kterou jsem se asi těšili všichni. Taskmaster. To bylo hodně slabý. Navíc zde opět zapracovalo to, že se o postavy nemusíte bát. Čili na konci jsem na to koukala a kroutila hlavou. Určitě by to tam šlo udělat i trochu jinak, ne??!?!? **** No, takže co říct, když už film pryč, ale pocity z něj stále se mnou? Musím říct, že to nebyl zase tak špatný film. Jeho přínos do Marvel do rodinky je sice nulový a svým způsobem to působí dost zbytečně, ale těch 130 kč za kino nelituji. Taková blbost to nebyla. Vlastně tam bylo pár momentů, na které si ráda vzpomenu při druhém koukaní. A pokud se s některou postav znovu uvidím (ok, jenom pod podmínkou intenzivní návštěvy posilky...scéna natahování kostýmu na pupek mi nepřišla vtipná jako celemu sálu, ale trapná jako Jeleně, když slyšela to hekání), nebude mi to vadit. Protože takhle na mě asi film nakonec působil. O snaze na uzavření jedné kapitoly a představení teoretických nových postav, a to rozloučení s Natašou je jenom symbolické, protože jinak to provést nešlo...a nejvíc asi mrzelo vážně to, že od druhé poloviny po vynikajícím startu všechno opět spadlo do "Marvel standardu", kde se hraje na jistotu :( **** 3,5. () (menej) (viac)

C0r0ner

Jeden z nejhorších Marvelů, co jsem kdy viděl. Film je to pořád na pohodu schroupatelný, ale jelikož jsem už všechno zde zobrazené někde viděl (většinou lépe) a film nepřináší absolutně nic nového, není moc o co stát. Za týden si nevzpomenu na jedinou scénu. 60% ()

epicek

Nemůžu se prostě zbavit pocitu, že celé by to mnohem líp fungovalo, kdyby tahle sólovka Black Widow byla někdy ve druhé nebo třetí fázi, aby pak člověk měl po Endgame možná o to víc silnější pocity při uzavírání dějové linky se Scarlett. Takhle sledujeme něco, co už má dávno svůj konec a to je velká škoda. Ale na kvalitách filmu to vůbec neubírá a jde vidět, že si svou poslední(?) jízdu Johansson náležitě užívá. Velké překvapení pro mě byla Florence Pugh se kterou mají v MCU očividně ještě velké plány a jsem na to moc zvědavý. David Harbour je jedna velká třešnička, která si zaslouží klidně svůj spin-off, bavil jsem se u jeho výstupů královsky. Návrat do sálu byl skoro po roce víc než uspokojivý a tahle rozlučka/rozjíždka, stála rozhodně za to! Before I was an Avenger, I made mistakes... and a lot of enemies. ()

Martrix

Po první čtvrthodince jsem si říkal, že i kdyby se to pak podělalo a výsledný dojem dá na ten fajn začátek zapomenout, musím ten parádní úvod pochválit. A jako bych to přivolal, opravdu byla úvodní třetina nejlepší pasáží celého filmu. A společně s Red Guardianem, rodinným špičkováním a zjištěním že Rachel Weisz je pořád superkočka, jsou to jediná pozitiva, která mě napadají. Což neznamená, že zbytek je špatný...on je spíš takový nijaký. Udělat z jedné vdovy oběť bylo v případě nejednoznačné Natashi fajn. Dávalo smysl, že se vymanila a tím byla jedinečná. Ale udělat to tak u všech? A vlastně přimět všechny postavy s výjimkou jednoho lotra, aby otočily? Nemám výhrady proti akčním scénám, obsazení, nebo režii Cate Shortland. Mě jen takový příběh neoslovuje a vlastně mě ani nebaví. Pro mě zatím nejzbytečnější marvelovka. ()

necisty

No jo, je to trochu lepší než dvojka Wonder Woman, ale taky žádný zázrak. Začátek pecka... hudba od Nirvany v trochu jiném kabátu a ponuré ukázky tvorby ruských špionek mi tvořily příjemným mráz po zádech. Ale tak trošku mi to nesedělo s trailerem. Že by kvalitně mlžili a skutečně se dočkáme kvalitní akce v podobě Rudé volavky? Ne, ta akce chybí a to dost žalostně na takovou stopáž. Najde se tam sice pár dobrých momentů, které vysvětlují Natašinu minulost, a zas zaková měkárna to není, a ostatní taky nehrají špatně. Ale je to zbytečné, i na super hrdiny přehnané a (SPOIL:) Nataša je mrtvá a další díl nebude ... vynechat to? Nic by se nestalo. ... GA Cinema DA ()

Gaaron

Mnohem šťastnější výběr pro návrat do kina po letech, než jsem čekal! Úvodní část perfektní, titulky taky, dál mě trochu - ale ne přehnaně - štvaly scénáristické zkratky typické pro tu béčkovější část MCU produkce. Na tlačení family patosu je kupodivu použita chirurgicky přesná míra hrubé síly a nikdy nejde za čáru. Co musím obzvláště vyzdvihnout jsou perfektně nasnímané akční scény a skvělá bojová choreografie, takhle jsem si u akčního filmu už dlouho nepomlaskal! Zajímavý fakt - v posledních několika letech mají ty nejlepší akční filmy vždy ženskou hrdinku. ()

Juto

Začiatok filmu má veľmi zaujal. Postupne ale film stráca a stáva sa z neho obyčajný film s vizuálnymi efektami. 6/10 ()

Pajky3

Do sledování Black Widow jsem se nijak nehrnul, protože mě čtvrtá fáze MCU zatím nějak nestrhla, ale myslím, že hodnocení je k ní celkem nespravedlivé. Jde o totiž o úplně normální marvelovku, která prostě nemá nic navíc, aby se zapsala mezi ty nejlepší, ale rozhodně podle mě nepatří mezi ty nejhorší. Podle mě slušných 70 % a rozhodně by se bývalo hodilo vidět před Hawkeyem. Překvapivě největším tahounem není samotná Natasha, ale výrazně jí pomáhá Yelena, ale také Alexei. Utahování z bojové pózy je super. ()

Bush13

Takové krásné rodinné znovusetkání a přes všechnu drsňačinu ňuňózní Scarlett Johansson ve filmu, který by prošel testem Bechdelové. Ano, má to všechny různé prvky generického marvelovského trashe, ale zde vidím i nějaký ten přesah, netrapný humor a pozitivní zajímavosti, které způsobily, že jsem se necítil úplně nemainstreamově cringe jako jindy. ()

c.tucker

Taková pěkná vycpávka, která nijak neposouvá MCU děj kupředu. Pozitivum je, že se nám představila Jelena Belovova a to tak, že si zabrala parádní místo v tomto spektátlu. A na dalším místě hned v závěsu mě bavil Dave. ()

mortak

Odkaz na bondovky s Moorem docela sedí. Jen tu místo muže v perfektně padnoucím obleku máme černé vdovy s perfektně padnoucím make-upem.  Škoda, že je to Marvel. Ta celá zápletka s "rodinou" je tak absolutně přepálená, že v dospělejším a více tarantinovském módu by to byla lahůdka. V marvelovském světě musí být čas na psychoterapii, vyříkání si bolístek, a nápravy starých křivd. Což tady spíš nudí a zdržuje. ()

LasT_Olt

Dejme teďka stranou, že jsem se u sledování skoro unudil k smrti. Vezmu to spíš než analytickým přístupem, přístupem holistickým. V roce 2008 začala první fáze MCU Iron Manem a byl to hit. V roce 2013 začala druhá fáze filmem Iron Man 3 a opět to byl hit. V roce 2016 vyšel Civil War, který začal třetí fázi a překvápko...opět to byl hit. Otázka tedy zní, je Black Widow, film který otevírá fázi pořadové číslo čtyři, hit nebo ne? Rozhodně není, if you ask me. Už v samotném konceptu je to film o mrtvé postavě takže víme, že je to absolutní stand-alone, shodou okolností i o nejméně zajímavém členu Avengers. Fakt nechápu na co Faige myslel když tohle schválil :D. Argumentovat tím, že je to hit protože to vydělalo stovky milionů v prvním týdnu, může fakt jenom kokot, přeci jenom je to první Marvelovka po snad 16 měsících. Celkově je to tedy opravdu nudný film, který není ani vážný ani vtipný. Obávám se, že se potvrdí mé slova, které jsem řekl už před dvěmi lety a to sice že Endgame byl totální peak Marvelu a teď už to půjde jenom pomalu dolů, v horším případě to bude sebe samo i vykrádat. Aspoň to tak zatím vypadá. 4/10 (je to tak na 5/10, ale ubírám za tu akci na konci, která už byla jenom směšná). ()

BoXBe

Nezaujalo prakticky ničím. Jistě, produkce dobrá, vypadá to dobře, ale scénář je od umělé intelligence sestavený z předem daných algoritmů s předem danými parametry s vazbou na tržní podmínky a cílové skupiny bez jakéhokoliv lidského režijního originálního doteku. Nedokoukáno. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)