Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (Cinemart SK)

HellsAngel

S takto rozporuplnými pocitmi som z kina už dávno neodchádzal. Rozhodne dávam palec hore za odvahu dať do filmu nepočujúcu protagonistku a homosexuálnu rodinu (superhrdinovia by mali byť pre každého), a to bez toho, aby sa zbytočne zdôrazňovala ich „inakosť“. Taktiež kvitujem spôsob, akým oscarová Chloé Zhao uchopila v zásade jednoduchý komiksový námet a pretavila ho do podoby intímnej drámy plnej filozofických debát, ktorú len z času na čas okorení vizuálne pútavá akcia a odľahčí zopár vtipov (najmä absolútne geniálna postava indického komorníka). Nemám však pocit, že by sa všetky načrtnuté témy uspokojivo doriešili, i keď priestor na to bol. Veľmi ma nepresvedčili ani hlavní hrdinovia, ku ktorým som si za celý film nenašiel cestu a ich počínanie ma vo väčšine prípadov nechalo chladným. Keďže Eternals aj tak odkazujú na MCU len v minimálnej miere, možno by fungovali podstatne lepšie, keby sa úplne odpútali od tohto prepojeného vesmíru, ktorí si diváci asociujú s popcornovou zábavou. To by si ich ale neprišli pozrieť tak veľké davy ľudí... ()

mstychov

Kino- zvuk dolbi atmos, titulky. Byli jsme moc spokojeny. Dalsi prijemna marvelovka. Skvele herecke obsazeni. Angelina potesila. :) Efekty super. Bozi naznak druheho dilu. ()

Adaaamecek

Nový, jiný, božský... neboli tohle znělo v kampani pro nalákání lidí do kina. A platí to? Asi vlastně i jo. Naprosto nepopiratelný fakt je, že to je nejhezčí Marvelovka. Vypadá konečně jinak a ty jedničky a nuly tam ani nejdou moc vidět (dokud samozřejmě nepřijde klasické digi finále). A mě to vlastně prvních dvacet minut stačilo. Po dvaceti minutách, bych tomu legit napálil deset z deseti. Pak ale přišla další půhodina, a další, a další a pokaždé jsem musel o bod ubrat. Jedná se o druhou nejdelší Marvelovku a snaží si hrát na něco hlubokého ale ve výsledku mi hlavní postavy přišli stejně ploché jako na začátku. Klasický Marvel humor už asi nebudu komentovat, protože ten zde zkrátka být musí. Mimochodem se i to celkem hezky poslouchalo. Je občas i úsměvné, jak se Marvel vysmívá DC a jejich superhrdinům. Musí být zkrátka vidět, kdo je král. Bohužel by mě ale nikdy v životě nenapadlo, že by mi Marvelovku zkazila post-credit scéna. Věděl jsem, co tam bude, ale i tak šok, že to je pravda a pouze jsem to silně rozdýchával. Takže Marvelovská naprosto šílená mozaika se opět rozrůstá. Ale tentokrát se rozrůtá o sakra velikou část. 7/10. ()

v.indruchova

Upřímně měla jsem z toho respekt a nechtělo se mi do toho. Upoutávka mi přišla jako film pro děti. Začátek mi připoměl podívanou pro náctileté a pak se postupně zvyšovala úroveň. Viděla jsem v blbé kvalitě věnuji to mu čas znovu v kvalitě dobré. G. Chan byla pro mě nejsympatičtější, nejméně zrzavá "rozmazlená" holčička. Spoustu zajímavých myšlenek někdy tak očividné někdy schované mezi řádky. Narážky na lidi. Říkám si, že někteří lidé to nepoberou. Pro mě to bylo dost silné. Jsme fanouškem dějin klasických ať bájných, filozofie a umění. Nečekala jsem nic dostala jsem hodně. Ta snaha nacpat sem všechny možné rasy a sexuality, není to na sílu?..nechci hodnotit. Vizuál..exekty parádní. Připomíná mi to starou atlantidu a dávné časy které jsou pro většinu jen báje a mýty. /AC Odyssey datadisk Atlantida./ Doporučuji. Zajímavý komentář MALARKEY ()

HennessyVSOP

Už jsem viděl lepší marvelovky a rozhodně se to nevyrovná starému MCU. Charaktery nemají dostatek prostoru pro vytvoření nějakého hlubšího pouta mezi divákem a postavou, o hereckých výkonech nemluvě. Přesto to nebylo úplně špatné jako některé pokusy DC Comics na podobné téma. Když nad tím řemýšlím, tak to ve mě zanechává podobný dojem jako serie x-men. Plusem je slušná akce a velmi pěkné flashbacky do historie lidstva. ()

zodiak217

Dávam jednu hviezdičku a to len za skvelú Angelinu Jolie, ktorá vyzerala v tomto filme fakt sexy. Inak to bola poriadna hlúposť, fakt chabý, nezaujímavý príbeh, ktorý nevytiahli z biedy ani známi herci a ako bonus šialene dlhý film v ktorom sa, stále niečo deje, no pritom vlastne nič podstatné, čo by dávalo zmysel. Na Avengers sa to nechytá a pôsobilo to len ako práčka na peniaze zarobiť na sláve Marvelu. Ale myslím, že svojich priaznivcov si to nájde, no ja to nebudem. ()

hufnagel

Chýbala tomu šťava,očakávaný uslintaný humor,postavy ploché a pripadalo mi  to akoby boli nasilu pospájané.Efekty v pohode,ale čakal som viac epic. ()

Apuť

Neviem ale marvel ide za posledne roky dole vodou. Po black widow prislo dalsie sklamanie, dovolil by som si povedat ze este horsie. Mal som problem to dopozerať. ()

HNTR

Tak jsme si v klidu domova pustili Eternals... Neměl jsem od filmu žádné očekávání a asi je to tentokrát dobře... Celý tento formát mě už od traileru nenadchnul. Je to příjemný film a hodně odlišný od předchozích MCU projektů. Zásadní chybou je podle mě to, že se v tomto filmu nachází příliš mnoho témat, která se tu řeší (Eternals, Celestialové, Devianti)... Už jen v tom, že Eternals je početná skupina a všechny postavy zde nemají dostatek prostoru. I přes to má film silnou myšlenku a chuť vyskočit ze zavedené šablony. Celá ta snaha je vlastně hrozně fajn. V porovnání se Shang Chim, který se mi hrozně líbil, mě tento film tolik neoslovil. Snad příště. ()

Chonka

Celkové zpracování Eternals mě příjemně překvapilo. Zajímavé postavy, děj, doplnění některých Marvelovských nejasností i podtitulkovky byla super. Ovšem mě zase zaráží jedna věc. Proč, proboha proč!! musí jedna z postav být homosexuální a musí to tam být ukázaný..a ke všemu ještě černoch. Opravdu už je doba tak špatná, že v každém filmu budou homosexuálové a všechny možné rasy i když to budou historické filmy a nebude to dávat z hlediska dějin ani trochu smysl?!!! Obávám se, že se řítíme do propasti, ve které nebudou filmy ani tak zajímavé dějem, ale budou se řešit románky postav. 4* jen za to, že je to Marvel a grafické zpracování bylo poutavé. ()

Fuksinka

Co to ten Marvel předvádí? Normálně má lidi, kteří dokáží v pár minutách a celkem do hloubky představit divákovi postavu a ještě ho u toho pobavit. Tentokrát se to vůbec nepovedlo. Film dlouhý jak týden před výplatou, postavy ploché, motivace nejasná a ještě docela nuda. Ale tak víme, že Salma vypadá o 100% líp, než o deset let mladší Angelina, která už kvůli botoxu už ani nemůže pohnout hubou. Víme, že máme ve filmu povinně zastoupeny všechny rasy a nechybí ani jedna z menšinových sexuálních orientací. Jak výchovné! Nejdůležitější poselství filmu: Když se oblíkáš a češeš jako patnáctiletá lesba, tak budeš vypadat jako patnáctiletá lesba. ()

Kushina

Ve výsledku dobrá Marvelovka, jen genderová vyrovnanost mi občas slušně hýbla žlučí. Příběh dobrý, postavy sympatické, sice to je verse na druhou s tím co umí, ale proč ne. 70% ()

Digmen

Zbyteční nehrdinové, otřesný casting a de facto úplně zbytečná marvelovka. Dle mého názoru jde o naprosto nejhorší MCU projekt. Jo a režisérka by měla vrátit Oscara.... ()

halberdier

Eternals byli společně s Shang-Shi mnou asi nejméně očekávanou Marvelovkou vůbec. Hned od začátku bylo avizované, že Eternals budou už opravdu první trochu jiná Marvelkovka, než ty předchozí. Tomu i napovídalo angažování režisérky Chloé Zhao, která nemá žádnou zkušenost s velkým filmem - ale má Oscara za Země nomádů. A skutečně Eternals jsou trochu jiná comicsovka - minimálně tedy 2/3 stopáže. Věnuje se postavám mnohem více, než předchozí Marvelovky, sází se na interakce mezi jednotlívymi postavami a jejich emoce. Pěkné je i zapojení Eternals do historických epoch dějin Země. Kdo čekal, že uvidí nějaké mezihvězdné bitvy, ten bude zklamaný. Většina scén se odehrává na Zemi, akce to mnoho není a když už ano, je decentní, ale slušně natočená. Sazí se tu především na rozhovory mezi jedntlivými postavami. Snad jen konec filmu se trochu blíží klasickým Marvelovkám, když na řadu příjde akce a trocha CGI. Ve finále tak Eternals nejsou žádnou přelomovou comicsovkou (třeba jako Temný rytíř), ale další povedený origin, který by se však mohl líbit i dívákům, kteří jsou již přejezení klasickými Marvelovkami. Každopádně na další díl se budu lehce těšit. ()

brasek

Svet má dosť rôznych superhrdinov. Proste už stačilo aby sa objavovali ďalší a vždy nejako súviseli s tými čo tu už boli. Príbeh ma veľmi nezaujal, devianti ma nebavili, čakal som niečo iné, pôvod nových hrdinov a ich vlastnosti nie sú príťažlivé. ()

PanPyzamo

Za mě snad nejhorší MCU film. Postavy nezajímavé. Příběh mě taky nezaujal a sem tam byl i trošku hůře podán, protože skákal různě do minulosti a pak do přítomnosti a byl to pro mě trochu guláš. Akce nebyla špatná, ale moc jí nebylo a hlavně nebyla natolik dobrá, aby měl film 2 a půl hodiny. Jak říkám. Ta akce sice nebyla špatná, ale Endgame nastavil laťku vysoko a tohle bylo oproti tomu rozhodně slabší. Abych to shrnul. Film ani jako takový nebyl podle mě kdovíjak velkolepý a přidám-li k tomu fakt, že se jedná o již několikátou Marvelovku a že ty předešlé byly skvělé, tak tohle je pro mě dost velký pád dolů. Jsem zklamán. Nejvíc mě na tom děsí to, že se nejspíš nejedná o jediný film a přijde i druhý díl. Kdo ví? Třeba budu příjemně překvapen. Zatím se ale vůbec netěším a na sérii bych to neviděl. Za mě průměrný film, který nedoporučuji a když už, tak opravdu jen těm největším fandům Marvelu. 5,5/10 ()

Franki69

Marvel vesmír se pěkně zamotává a proplejtá.. a začíná to bejt poněkud opruz. Teď už teda víme, že když v našem vesmíru řádil Thanos, tak se k dalším, kteří nepomohli (Captain Marvel) přidávají taky Eternálové -  symbiotičtí roboti, co vypadaj úplně nemlich jako lidi na zeměkouli, i když jsou mezi námi už 7 tisíc let. A přitopíme. Tyto roboty stvořil Celestiál (nebešťan). A ten taky stvořil jejich nepřátele “devianty“ (slizké ještěrkovité potvory) se kterými se eternals efektně perou a obstarávají ve filmu většinu CGI akce. **  spoiler ** Jenomže Eternálové se „vzbouří“ a rozhodnou se zabít Celestiála, kterej se má na zeměkouli narodit. Rozuměj, potomka svého tvůrce, bytost disponující silami a schopnostmi, vymykajícími se lidskému chápání, co se rodí jednou za miliardu let. Vždyť jejím posláním je tvoření galaxií, hvězdných mlhovin, všech sluncí a tak nějak podobně. A i když jsou teda Eternálové zkrátka podřadnější bytosti, nějak trochu jako třeba supermani, tak ho dokáží zneškodnit …No fakt, i když vlastně jen nadpřirozeně rychle běhaj, skáčou, mlátěj a podobně. Kupříkladu, když se podaří vyřešit základní zápletku, tak hlavní hrdinka a strůjkyně doslova zázraku poznamená, že neví jak to udělala. No..my to taky nevíme i když jsme na to koukali a tohle prostě dřív v MCU nebejvalo. ** konec spoileru** A to se má ještě zapojit, v dalších pokračováních 4.fáze MCU, multivesmírný Kang dobyvatel (v Eternals není…). Čili, pro mě marvelovky pomalu končí, občas zajdu na nějaký origin (a snad budou lepší než Black Widow), ale tuhle hámotinu už sledovat nehodlám. Eternálové mě prostě nechytli. A nejsem si jistý, jestli tenhle koktejl, v němž jsou dle receptu genderově korektní společenské diktatury namíchány galaktické superbytosti, multivesmíry, řečtí a jiní bohové, gayové, všechny lidské rasy, dominatní ženy, proradní muži a taky třeba LGBT superhrdinové bude pro většinu zeměkoule stravitelný. Nejzajímavějším poznatkem pro mne je, že Angelina Jolie definitivně dozrála do věku šmrncovních babiček. To je tak, když se klukovských komiksů zmocní ženské…Tak jo holky…bojujte, my si svoji zábavu najdem jinde. Dávám 40%, a škodolibě poznamenávám, že jsem ušetřil za kino. Když budu mít chuť platit za něco z ženského světa, koupím si lístek na módní přehlídku nebo třeba na Monology vagíny. ()

Rian_witcher

Když pominu že se má jednat o nástupce Marvelovského universa  Avengers, pořád to je z drtivé části šíleně nudně natočené a sestříhané. Tam kde se člověk bavil (což by u komiksu určitě měl), nastoupila nuda moralizování o všem možném. Počínaje lidskou podstatou a konče zradou přátel. A tak zůstaly jen útržky zajímavých postav. Překvapivě zajímavé postavy Angeliny Jolie, sympatické Gemmy Chan a Briana Tyree Henryho. ()

stanlyOu

Nemám nasledované filmy od Marvelu, dostal som ale tip že toto by mi mohlo sadnúť, že nepotrebujem poznať nič z predošlých filmov a je to iné ako bežná komiksová tvorba. Tip nezabral a väčšinu času som sa nudil alebo smial na tom ako tvorcovia nedokážu predať sympatie k postavám. Klasická blockbusterová jednohubka skôr pre deti.   3/10 ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý