Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

The_soloist

Asi jsem divnej, ale pro mě jsou Eternals asi nejoriginálnější Marvelovka:) Digitální efekty historických kulis jsou zpracované bezkonkurenčně, souboje mají dynamiku, postavy mají hloubku, motivaci a chovají se logicky. Opravdu nemám co vytknout a mrzí mě, že tento inovativní snímek mnozí kritizují, přitom ještě před pár měsíci do nebes vyzdvihovali špatně zpracovanou Black Widow. ()

GejmronCZ

Skutečně nádherný počin. Velmi hezky zpracovaný nástup (nám) nové, dávné a velmi mocné rasy, která tu s námi žije od samého počátku civilizace. Opravdu se mi to moc líbilo. Nicméně ale musím zmínit jednu ze skutečností, která se mi opravdu nelíbí a to že to je vykrádačka. Tím mám na mysli Supermana (Íkarus) a Aquamana (Thena). Určitě by se našlo ještě něco. Nicméně bude zajímavé vidět, co to udělá s MCU jelikož se to odehrává ve stejném vesmíru po událostech EndGame. Taky to bude mít rozhodně velký, mnohem větší než Carol Danvers, dopad na tento vesmír, když už tu máme představené další 2 nebešťany. (Z toho jeden dead v Zemi.) Jinak kdo si hnedka řekl "HOVNO, to je Jon Sníh!"? :D ()

Veena.cz

Možná jednu hvězdu sebrala kvalita projektoru v CineStar, protože tmavé scény mi přišly jak kdyby někdo nechal jas projektoru na 50% a v tmavších akčních scénách byly pohyby rozmazané, ale možná to prostě jenom špatně natočili. Postavy spíše průměrné, i když se podařilo celkem nenásilně natlačit některé menšiny do hlavních rolí (nechci spoilerovat) a nepřišlo mi to zdaleka tak vynucené, jak některým dalším recenzentům. Celkově hodnotím spíše jako "nástroj" pro rozšíření MCU, než jako nějaký velký biják. Neurazil, ale ani nijak zásadně nepřekvapil. Nejvíce WOW jsou asi potitulkové scény a hudební podkres. ()

IZFNP

Film ma nebavil, i keď ma nenudil. Tak nejak mi proste ubehol. Áno, Eternals do MCU priniesli niečo nové a celý ten vesmírny koncept bol moc moc zaujímavý a pomerne dobre spracovaný. Lenže tam strašne moc vecí nesedelo, i keď sa tvorcovia hrozne snažili to zakryť. Príbeh je odtrhnutý od “Avengers ságy”, čo nemuselo byť vôbec na škodu, keby to nevytvorilo toľko dier v logike vzhľadom na filmy pred tým. Treba priznať, že marvelovskí powerangers v sebe nesú istý faktor zábavnosti, zrýchlene sa podarilo predstaviť všetky hlavné postavy a ich motivácie, ale ani jedna scéna tu nebola výnimočná, ani jedna výrazná, ani jedna nezanechala dojem. A to preto, že sa snímok nevie rozhodnúť, či chce byť zábavným blockbusterom, alebo existenciálnym scífkom s etickým hlavolamom. Hlasujem pre to druhé, nakročené tu k tomu bolo výborne, bohužiaľ snímok ostáva niekde v nevýraznom strede. Pocit premárnenej príležitosti zamrzí. Marvel už skrátka nevie diváka strhnúť, a ja sa pýtam, či sa mu to ešte niekedy podarí, keď si nechal zbabelo ujsť takúto dokonalú príležitosť diváka prekvapiť - čo je niečo, čo o MCU môžem vyhlásiť prvý raz. ()

chr0ust

Černoch, asiat, ind, běloch, mexicanka, postižená, gay a dítě. Takže splněno a zbytek už nikdo neřešil. Chování postav absolutně nedává smysl, dějové zvratky vycucané z prstu. Až na drobnosti zbytečně dlouhá a dost nudná podívaná. Snad to bude jediný přešlap této fáze. ()

blazma

Dost často se mi stává, že pokud se některý blockbuster nelíbí většině tak já sem jím naprosto nadšený. Z toho důvodu jsem byl nadšený z filmu Batman vs. Superman a stejně tak jsem nadšený z ETERNALS. Byla to pro mě naprostá paráda od první minuty do poslední po titulkové scéně. Dá se říct, že chápu proč se to velké části MARVEL fans nelíbí, protože tento snímek si jde tak trochu vlastní cestou. Za mě už to není jen o vtipném family friendly, ale konečně to vzali z jiného úhlu pohledu. Charaktery s odlišným myšlením, vlastními cíli a důvody. Všichni si byli tak podobní a zároveň tak odlišní. Prostě za mě jedno velké Wow. Tento film budete buď milovat nebo nesnášet. ()

jack_scott

V rámci MCU konečně něco originálního, aspoň tedy v rámci skromných možností MCU. Originální tým, v originálním provedení s celkem originálním posláním vychovat zakopanou bytost díky tomu, že se zvyšuje počet inteligentních bytostí na planetě jen proto, aby pak všechny po splnění účelu zemřeli. No, ok. Velmi se mi líbila Mezopotámie svým provedením, to fakt lajk. Spory uvnitř grupy byly nakonec taky zajimavé. Tři a půl hvězdičky a 70%.MCU už poslední dobou na plnohodnotné 4 hvězdičky nemá, a zjevně se to ani nezmění. Kapánek...úpadek. ()

chrustie

Takhle jsem se u Marvelovky nikdy nenudil. V polovině filmu jsem začal pomalu ale jistě sledovat hodinky. Casting založený na hesle: není důležité mít kvalitní herce, ale zastoupení od každé barvy a rasy. Angelina mi vůbec neseděla a ti dva buzeranti s adoptovaným synem, byla už pomyslná třešnička na dortu. Je vidět, že tvůrci pylně plnili všechny předepsané kvóty (to je ale vše, co zvládli). Ještě jsem snad nikdy z kina neodcházel s tak bolavým krkem od neustálého kroucení hlavou. Moderní slátanina s korektností do všech stran, bez zajímavého obsahu. Mám takový pocit, že další Marvelovka se bude promítat doma a z torrentu. Za takové bláto už příště platit nebudu. ()

mata77

Navzdory prepracovaným akčným scénam, premyslenej výprave a hereckému obsadeniu, Eternals začína svoju sériu rozporuplne. Zápletka bola zaujímavá a mala čo ponúknuť, postavy ale zostali charakterovo plytké a bez charizmy. Herci ma mňa pôsobili chabo až béčkovo zrežírovaní. Príbeh je do očí bijúco katalógovo vystavaný a obsahuje väčšinu prvkov, aby spĺňal dnešnú normu korektnosti. Ak tam niečo chýbalo, tak snáď naozaj len ten roztomilý pes. Pripomínam dokrútku po záverečných titulkoch. Privriem oči a vidím 65%. ()

sodomex

70 % Ani zdaleka tam není pokus o nějaký přelomový film. Jen výplň a úvod další větve Marvel U. Do oka bijící korektnost do filmu dát homosexuální afroamerickou postavu mi nevadila. Pro mě sice slabší část Marvel, ale pořád ne nejhorší, dokonce se určitě těším na pokračování a rozvoj postavy Black Knight. ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney || Rozpočet: $180 mil. || USA: $164 870 234 - ČR: 24 428 571 Kč - Celkem: $402 053 696 || Marvel chtěl divákům dodat jinou marvelovku než ostatní, až místo toho nevědomky přišel s DC filmem. Hned vysvětlím. Zhao je sice fajn režisérka, ale není a nikdy nebude ideální volbou pro režii blockbusteru. Obvzlášť takového, který má předem dané nějaké prvky, jak je u Marvelu zvykem. Tentorkát však očividně ustoupil do pozadí a nechal ji, ať si točí, jak sama chce. A je to poznat hned v úvodu. Titulky ala Star Wars, kosmické bitosti, průřez lidskou historií a celkově pomalé tempo, málo vtipů a chladnější přístup k postavám, který se táhne celé 2,5 hodiny. Stopáž pak není zbytečně přepálená a odpovídá právě pomalejšímu tempu, což mi nijak nevadilo. Pokud vám to tak začne víc připomínat DC filmy jako Muž z oceli, (Snyderova) Liga Spravedlnosti nebo Watchmeni, pak nejste úplně mimo. Nemluvě o spoustě vtipných odkazů k Batmanovi a Supermanovi než k Thanosovi a Avengers. Zároveň je to nejsamostatnější marvelovka za poslední roky, která by se bez MCU v pohodě obešla. A vlastně to i dělá. Eternals mají vlastní story a do Avengers skoro vůbec nezapadají (těžko si představuju jejich budoucí spojení). Všechny tyto prvky ale nutně neznamenají, že jde o tolik vyjímečný film. Postavy mají sice zajímavé vlastnosti a příběhy, ale v porovnání s např. dospělejšími Watchmeny je to stále dost povrchní, aby to pochopily i 10leté děcka. Zároveň je jich tolik, že některé zcela ustoupí do pozadí na polovinu filmu a příběhu vůbec nechybí. Když pak dojde na závěrečný konflikt, kde se tvůrci nebojí zabíjet, není to tak epické a emoční jak by mělo. No a pak je to tu povinné napojení na MCU, kvůli kterému je jasné, že to, co se má stát, se prostě nestane a my se nedočkáme žádného nečekaného zvratu ala atomovka ve Watchmenech. Přitom by to sem tak nádherně pasovalo. Snad si další díly udrží podobný styl a budou více s látkou experimentovat, jinak mě tato superhrdinská odbočka nebude příliš zajímat. 70%. ()

a0001

Vopred chcem povedať, že som fanúšik komiksov a filmov tohto typu. No toto je neskutočný brak, nudný a nekonečne trápny. Úbohé herecké výkony, dementný príbeh, naivné akčné scény. Na hranici pozeratelnosti. 15% ()

cerdax2

Tvurcum vypadlo z nazvu jedno pismenko - x ... Externals ... mel jsem problem nekomu z hrdinu "fandit", s snad s vyjimkou Angeliny to ve vetsine scen vypadalo, jako kdyby delali casting na ceskych postach (nevnimam nic okolo, jen pocitam vteriny do dalsiho vareni kafe ci konce pracovni doby a je to na me videt). K tomu mame zastoupeny skoro vsechny barvy duhy a jestli v dobe nataceni dalsiho dilu bude v mode se chovat jako psi, tak se dockame ocichavani pozadi a olizovani prirozeni a to pak asi fakt skoncim s kinem :P. Jako bonus to ma vic nez dvou a pul hodinovou stopaz a dve titulkove upoutavky na mozne dalsi pokracovani. 30% za moralni dilema postav a Angelinu ;) ()

Marcas

Eternals jsou jiní. Jiní v dobrém slova smyslu. Jsem velmi rád, že se tu režisérka rozhodla nejít přímo po cestičce, kterou vyšlapaly předchozí filmy. Tady se totiž neklade tak moc velký důraz na akci, ale spíše na příběh a jeho postavy. To se mi líbí, protože z posledních Marvel filmů začínám být ze vší té akce trochu přejedený. Když už tady akce je, tak je výborně natočená, nápaditá a choreograficky dobře zvládnutá. Líbilo se mi taky skákání v čase. Podívat se do různých končin naší historie je zajímavý nápad a mě to bavilo. Myslím si, že Eternals přinesli do Marvelovských plachet svěží vítr, který je občas potřeba. Jenom na to nebyla většina fanoušků ještě připravená. ()

cernakus

Paradoxně velmi funkční týmovka ze světa Marvel universa, která kdyby stála osamoceně dostala by hvězdu plus za efekty, nadhled a příležitostný humor. Jenže je to MCU a ten je třeba za každou cenu pohřbít, takže naopak jednu hvězdu ubereme od teoreticky adekvátního hodnocení. Americká hovna jsou fakt vylízaná, že už nejsou těch marvelovek přeplnění. Naštěstí i díky covidu si tohle na sebe v podstatě nevydělalo a tak by to mohl být první hřebík do rakve té americké debilitiny, který měla skončit s Thanosem. ()

spacemaster

Když to skončilo, nevěděl sem jestli jsem se díval na Eternals nebo na Power Rangers. Jako film dobrý, jako marvelovka podprůměr. Rozsáhlý filmový vesmír se spoustou postav nás rozmazlil, Eternals stojí trochu bokem a žádnýho camea se nedočkáme. A jako vážně, tahle banda šašků že bojovala 7 000 let proti Deviantům? Když i Captain Marvel umí sestřelit loď jak nic, tak Eternals by zasloužili trochu času v posilovně. ()

xxmurphyxx

Pozor, môže obsahovať spoilery či vulgárne slova, preto neodporúčam čítať jedincom, ktorí sú psychicky labilní ,prechádzajú zmenou pohlavia, je to ich prvý film z dielne Marvel či po otvorení očí vidia všade dúhu a pred dom chodia venčiť jednorožca. Stretne sa Mexičanka, Ind, teplý neger a jeho moslimský škuľavý priateľ so synom, ktorého si obaja asi postavili z Lega, biela riť, hluchonemá, dieťa, Kórejčan...nie to nie je začiatok vtipu ale filmu Eternals, kde vesmírna sila pred miliónmi svetelných rokov, keď naša Zem nebola ešte ani vo výrobných plánoch stvorila z mne neznámych pohnútok entity nám ľuďom ( ktorí v tej dobe rovnako ako Zem neexistovali ) podobným, čo by síce nebolo to najväčšie wtf filmu ale prečo práve v zastúpení všetkých rás, pohlaví či orientácie mi je už naozaj záhada. Prečo nemohli byť všetci čierni alebo bieli rovnako ako v predlohe mi logika neberie. Jedine, žeby klasická woke vlna, ktorá by už konečne mohla doznieť a herci by sa mohli miesto farby a orientácie vyberať zas podľa kvality hrania. Takto tu máme modernú, rasovo vyváženú bandu kokotkov a kokotíc v pláštenkách, bohužiaľ s biednou chémiou medzi nimi a nevyváženými hereckými výkonmi o ktorých sa väčšina divákov nebude nejako extra zaujímať a bude im srdečne u prdele, kto z nich natiahne brká, čo je ale z veľkej časti chyba scenára, kde sú charaktery vykreslené dosť plocho a bez väčšej hĺbky. Jediné postavy, ktoré to pre mňa zachraňovali boli Angelina, ktorá je stale sexi as hell, fackujúci miláčik Dong-seok Ma a potešila aj Salma Hayek a Barry Keoghan. Nepotešil Kit Harington, ktorý tu je žalostne nevyužitý, ale v dvojke to podľa nudnej potitulkovej scény vynahradia. Ostatní tragédi viac menej do počtu, niektorí ako Kumail sa snažia, čo to dá ale jednoducho charizmou nestíhajú na mnou vymenovaný cast. Navyše Salma to zabalí ako prvá a o niečo neskôr ju nasleduje aj Dong-seok Ma, čo teda dosť nasralo, keďže ho mám kurva rád a jeho charizma s Angelinou ťahala každú scénu, kde sa objavili. Zvyšok po starom. Efekty tip top, akcia, keď na ňu občas došlo popri tej tone vykecávania ľahko nadpriemerná, hudba tak impotentná, že ani neviem, či tam vôbec bola, zápletka veľmi zaujímavá, ten lore ma bavil, musím priznať, akurát hlavný akože zvrat medzi postavami mi bol jasný hádam od prvej minúty. Ako inak jedna biela postava za hlavného kokota, druhá biela za jeho podržtašku a všetko to spoluzachráni geniálny mozog celej výpravy škôlkarskej družiny, teplý neger a Číňanka, ktorá sa síce nevyzná vo vlastných citoch ale fungovanie vesmíru má v malíčku. A áno, sú tu aj nejakí votrelci ale nič čo by vytrhlo z letargie. Scény kde sú títo Avengeri z wishu osamote fungujú celkom fajn ale ako náhle sa táto banda korektných ochotníkov stretne po kope, celý ten výber s tou silenou rozmanitosťou pôsobí nechcene komediálne, čo je dosť prúser, keďže film sa berie sakra vážne a nemožno si nevšimnúť priveľkú inšpiráciu Snyderovou Justice League. a keď sme pri tej komediálnej zložke, celkom prúser, že o najväčšie újeby sa tu stará nejaký no name herec, ktorý tu je ako krovie. Áno narážam na toho Inda, čo sa tam furt motkal s kamerou. Dúfam, že ho použijú aj v pokračovaní lebo bol spolu s Angelinou, Dong-seokom a pár estetický nápaditými a peknými scénami to bolo jediné, čo ma tu bavilo a odrazilo sa aj na mojom hodnotení. Jeden z najslabších Marvel filmov do teraz. Kto čaká epickú akciu nech si pustí análne lolitky, kto konverzačnú drámu s kvalitnejšími dialógmi... asi hoc aký iný film. Kto chce vidieť ako silene sa dokáže zatváriť čierny herec, keď ho pobozká na ústa iný herec, nech si nachystá pukance, stiahne tepláky a chytí do ruky kokoehm ovládač. () (menej) (viac)

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý