Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

geek.ondra

Chloé Zhao dokáže dost dobře pracovat s charaktery a jejich vztahy. Kupodivu taky dokáže na plátně předvést celkem slušnou akci která je přehledná a správně velkolepá. Problémem je tak ve finále roztříštěné a dosti nevyvážené tempo filmu díky čemuž ty viditelný ambice zase trošku vyšuměly. I tak ale po dlouhý době nadprůměrná a příjemná marvelovka. 7/10 ()

Tomo

Nevadí mi, že to celé jde trochu jiným směrem, než jak se aktuálně u komiksovek očekává. Vadí mi, že tohle prostě není dobrý film, který by uměl vtáhnout do děje. Celé se to trochu utrhlo ze řetězu v souvislosti s příběhem a celým universem, kde už si nikdo nemůže ani uplivnout aniž by neflusnul na nějakého nového superhrdinu nebo jinou potvoru. To vše bohužel na úkor hloubky jednotlivých postav. Je jich prostě moc a začínají mi být fuk.  Bylo to dlouhý a nudný. ()

Pichloza

Bomba. Od ohlášení to pro mě byla nejočekávanější komiksovka a dopadlo to opravdu bombasticky. Chloe Zhao měla volnou ruku a místo filmu s akcí od začátku do konce s hromadou cgi výbuchů nám dala pomalejší film zaměřený na postavy a vysvětlování což opravdu miluju. Musím říct že postavy jsou opravdu jedna z nejlepších věcí na tomto filmu, protože i přes velký počet je každá jiná, mají hloubku, v příběhu si umějí obhájit své názory a činy a každý divák si najde svého oblíbence(za mě Ikaris, Makkari Sersi, Druig, Phastos a Ajak). Příběh v základu nijak revoluční není, protože furt jde o záchranu světa, ale jde hlavně o to provedení. Je plně protkaný flashbacky aby vysvětlil následující scénu v současnosti což za mě fungovalo perfektně, má srdce, vyvolá opravdu emoce a hlavně má skvělou fylozofickou myšlenku o tom zda stojí za to zachránit lidstvo nebo ho nechat zaniknout aby byl vesmír v bezpečí což se podepisuje na samotných hrdinech a ať už má každý jakýkoliv názor tak to ani z jednoho nedělá záporáka. Dále musím pochválit akci, která byla opravdu velkolepá(Ikarisův souboj s deviantem v amazonii a běhání Makkari), vizuál, který je zcela jiný od jiných marvelovek a je na něm cítit že se film hlavně točil v opravdových krajinách a praktickými efekty, funkční a nijak rušivej humor a ve finále epickou a trefnou hudbu od Ramina Djawadiho. Jediné co bych asi tak na filmu opravdu vytknul je finální vyšumnění postavy Kroa, ale to asi jediné. Za mě je tedy film bomba a doufám že se Chloe, Ramin a celé obsazení vrátí aby natočili dvojku. P.S. Bylo super znovu po letech vidět Maddena a Haringtona v jedné scéně a Eros s Black Knightem jsou hype do budoucích filmů. Myslím že Jack Kirby by z toho měl radost že mu takhle zfilmovali tento tým a lore kolem nich, který nebyl příliš znám. ()

joker30

Taký guláš všetkého: trochu kvality, trochu zaujímavých postáv, trochu zbytočných, par fajn twistov, pár hrozných twistov, kopec trápnych vtipov, zopár podarených, dobré súboje, slabšie súboje a rozporuplné zakončenie. Nakoniec to ako tak drží dokopy. Najlepší Marvel rozhodne nie, ale v rámci žánru zabaví... 70% ()

HenryIvan

Eternals sú na jednej strane veľmi nie-Marvel filmom. Režisérka sa snaží načrieť do artovejších vôd, no nemá dostatok priestoru na dosiahnutie týchto cieľov. Na druhej strane film oplýva množstvom figúr a momentov ako vystrihnutých z komixového filmu. Naša ústredná 10, stojaca pohromade a doslova pózojúca je až gýčovou pripomienkou toho, že sa jedná o komerčný „movie flick”, ktorý sa len tvári artovo. Mne tento postreh v podstate ani neprekáža, keďže to v tomto zmysle je len nenaplnená časť „amusement parku”. Príbeh má nejaké tie zákruty, no neodchyľuje sa od bežných premys. Charakterové „plot twisty” sú predvídateľné, no dosť dobré herecké výkony to kompenzujú. Má to nejaké nezrovnalosti a občas len človek rozmýšľa: „why??”, ale celkový pocit z filmu je pozitívny. Nejedná sa však o žiadnu pecku, po filme som cítil, že jeho potenciál nebol naplnený a aj napriek dobrým pocitom som cítil, že mi niečo chýbalo. ()

tomik99

Na první dobrou film nevypadá jako klasický MCU snímek, což vůbec není na škodu. Ať už je to styl vyprávění, hudba, jednotlivé záběry a průlety nad lokacemi – vše působí zkrátka jinak a zde se krásně rýsuje rukopis režisérky Chloé Zhao, která zřejmě dostala maximálně volnou ruku. Možná až ve finále zbyteční Devianti nám připomínají, že se jedná o komiksový snímek jako takový. Pozorní diváci ovšem vědí, že ti nehrají ve filmu hlavní roli a zřejmě by se film dokázal i bez nich zcela obejít. Co je velkým plus, tak rozmanité herecké obsazení. Veškeří herci byli vybráni s patřičnou péčí a zdálo se nám, že i herecké výkony byly zde o chlup lepší, než jsme u klasického blockbusteru zvyklí. Herci zvládali i pasáže, kde vůbec nemluvili, emoce jim čířili z obličejů. Zvlášť Richard Madden byl v těchto scénách naprosto dokonalý, nicméně dobrou práci odvedli i jeho kolegové. Jelikož nikdo z hlavních herců nepředvedl vyloženě slabší výkon, pochválit lze opravdu všechny. I když ve filmu poznáváme deset nových postav, všichni se nám dostatečně představí. Téměř každá postava má svůj menší příběh v celém filmu a dočkáme se i jejich flashbacků. Možná dvě tři postavy přišly malinko s prázdnou, nicméně v tak rozsáhlém filmu o tolika postavách to vůbec nevadí. Během dvou hodin a půl je tak jednoduché postavy rozlišovat, znát jejich jména a něco o nich vědět. Když to srovnáme třeba s Hobitem a trpaslíky, kteří se nám pletli až do konce trilogie, tak je to zcela neporovnatelné. Co tedy říci závěrem? Eternals je doslova boží film, který se vymyká od všeho, co jsme kdy v MCU viděli. Je originální, má výbornou zápletku a představuje zajímavé postavy. Celý děj je nám nabízen průřezy ze současnosti a z minulosti a skvěle snímek dávkuje napětí a připravuje nás na závěrečný akt, kde nás čeká výborný zvrat. Jelikož jde o opravdu první film, který výrazně vybočuje od všech ostatních, tak tentokrát si snímek zaslouží plné hodnocení. Takových filmů bychom chtěli vidět více. Film si totiž lehce zamilují i ne pravidelní diváci MCU. A o tady přeci i šlo. ()

Kingjiri

V tomhle roce se zatim Marvel z mýho pohledu nedokázal pořádně trefit do černýho, ačkoliv to pokaždý zkoušel trochu jinak, což je však hodně sympatický. Tentokrát se jede dost na vážno v pomalejšim tempu vyprávění a filozofování o různejch tématech. Jen bych teda ocenil, kdyby se ty vážnější témata aspoň nesly v nějakym originálnějším duchu, protože filozofování o lásce, robotickym původu, nestmrtelnosti nebo přelidněnosti planety fakt nic novýho nepřineslo (při rozpočtech Marvelovek bych v tomhle případě fakt čekal víc než sbírku klišé). Ani jednotlivý postavy mě moc nepřesvědčili, kdy vyloženě sympatická nebyla snad žádná. Nejvíc jsem se bavil při akčních scénách a s blížícím se závěrem jsem trochu znuděně obracel oči v sloup, když měla přijít zase nějaká ukecanější scéna. V budoucnu dám ještě jednu projekci a uvidíme, jestli v Eternalech najdu něco fakt zajímavýho a užiju si je víc. Takže víc jak tři jistý hvězdy ode mě letos Marvel opět neuvidí. ()

Grimlok

Děje se tam toho strašně moc a zároveň velmi málo. Eternálové jsou parta nesympatickejch panáků, který krom jednoho (kterej vyžral všechny nejlepší schopnosti) maj schopnosti úplně na prd, i základní sestava Avengers by si s nima vytřela zadek. Po Black Widow další zbytečná Marvelovka. "Eternals se vrátí"...kdyby se nevrátili, nezlobil bych se. ()

Daiker

Co to jako bylo? ........ Fantasmagorie...... Prý nebešťané 😂 Angelina a herci ze seriálů se tam moc nehodili..... Zatím nejhorší Marvelovka 🥺 ()

ViktorS

Zaujímavá Marvelovka, ktorá je však podstatne temnejšia a mne osobne pripomína skôr niečo od DC comics. Sú tu samozrejme aj vtipné scény, ale tá vážnosť prevažuje. A práve to sa mi dosť páčilo na tomto filme. Boli zvolené dobré postavy pre Eternals a z nich na mňa osobne zapôsobil najviac asi Brian Tyree Henry ako Phastos. Na filme sa mi ďalej páčilo ako sme sa cez históriu ľudstva ocitali na rôznych miestach ako Babilon, Tenochtitlan či Hirošima. Vidíme pekne vývoj ľudstva a takých scén tam mohlo byť kľudne viac. Pre tieto veci je film myslím si zrozumiteľný aj pre niekoho kto Marvel nikdy nepozeral. Funguje ako taká samostatná jednotka, ale odkazy na svet Marvelu tam jasné, že sú. Ukazuje nám, že vo vesmíre existujú oveľa väčšie a mocnejšie veci, než Avengers, ktoré ale osud Avengers a celého ľudstva ako takého vôbec nezaujíma. Bolo to celkom dobre vysvetlené a tak to až taký guláš v Marvel Universe nenarobilo. No aj tak zostalo dosť nezodpovedaných otázok, takže som veľmi zvedavý na pokračovanie. ()

AloeB

Důvody byly jasné, mrknul jsem se na to hlavně kvůli Kumailovi Nanjianimu (z Pákistánu, ne z Indie, prosím páni recenzenti), Salmě Hayek, oskarové Chloé Zhao a poslední růži na smetišti her o trůny Raminu Djawadimu; oskarový snímek jsem ovšem nedostal. A jestli kvalitní, to už možná ano, nicméně stále opakuje řadu klasických superhrdinských chyb, které mne obvykle nutí velmi snižovat hodnocení (problémy s budováním světa, akcí, schopnostmi a podobně). Vtipné ovšem je, že zde mě tyto věci tolik neotravovaly jako jinde, dáno je to především tím, že Eternals nejsou o nějakých superhero stuff, ale o postavách - což mi v recenzích vždy znělo neskutečně otřepaně a nemyslitelně, zvlášť ve vztahu k jiným filmům universa, pokud si ale odmyslím těch pár narážek na toho fialového trolla a vibranium, tak to skutečně dovedu vnímat jako pěknou vztahovku mezi božskými bytostmi. Rozhodně jde o jeden z lepších superhrdinských filmů. ()

aR3Zz

Vizuálně krásné, výpravné a epické. Ale zcela mimo diváka. Nemá to duši, nedrží to dohromady, neumí to zaujmout. A za těchto okolností jsem měl problém to několikrát nevypnout, ta přepálená minutáž byla spíše na obtíž. Moc různých dějových linek, časových os a postav spatlané dokupy v megalomanskou slátaninu. Nebylo to vyloženě zlé, ale ... no sotva průměrné. Od MARVELu jsem čekal mnohem více, za mne zklamání roku. 45% ()

Jajar

Akční sci-fi o dlouhověkém střetu Eternals, nesmrtelných hrdinů stvořených bohem Arishemem, a Deviantů, nejstarších predátorů, živících se inteligentním životem. Výsledek? Hrozná zoufalost. Mizerný scénář i režie udělala z 10 hlavních charakterů se specifickými vlastnostmi jenom prázdné a mrtvolné postavy, které postrádají emoce. Nulová identifikace diváka, tragické herecké výkony. Fakt máme věřit, že parta deseti kašparů kontrolovala po tisíce let běh lidských dějin? Aby toho nebylo málo, tak dialogům schází hlubší obsah, dětinský humor nezabírá (bollywood cringe) a digitální akce nudí. Pokus vytvořit poutavý příběh vyšel naprázdno, když drama funguje jen výjimečně (např. odchod Druiga od skupiny). Stěží dokoukatelný, dlouhý film, a naprosto nevyužitá příležitost. ()

Torgal

Rozhodne iná komiksovka než na aké sme u Marvelu zvyknutí. Opulentná akcia je zatlačená do úzadia a keď sa občas objaví akčná scéna, tak jej chýba akákoľvek kinetika a živelnosť, čo je najbolestivejšie cítiť vo finále. Postavy sa tu medzi sebou väčšinu času len hlbokomyseľne rozprávajú (humor zabezpečuje v podstate len Kumail Nanjiani a jeho indický sidekick) a presúvajú sa po svete. Výsledný dojem je ale dosť sterilný. Lokácie sú strašne vyprázdnené a vizuálne vyložene fádne. Okrem Eternalov tu vystupuje len minimum ďalších postáv, čo je vo filme v ktorom ide o osud Zeme dosť zvláštny ťah. Napriek tomu nemôžem povedať, že by to na mňa nefungovalo. Jasne, tie kecy sú miestami dosť za hranou akceptovateľnosti, no je to hlavne z dôvodu že Marvel si zas z klobúka vytiahol supersilné entity, ktoré sedeli počas celej anabázy s Thanosom niekde zalezené ako voš pod chrastou a teraz sa zrazu tvária strašne dôležito. A samozrejme musia byť tiež vyvážené genderovo, rasovo aj čo sa týka sexuálnej orientácie, čo už začína byť bizarné. Ale asi som sa nejak naladil na režisérkinu vlnu a tú osudovosť som pod tým všetkým cítil. Avšak tiež je cítiť, že aj to, že výsledný film je plný kompromisov a skratiek a to mu dosť podráža nohy. Napriek tomu ma pokračovanie tohto filmu zaujíma viac ako hocičo iné od súčasného Marvelu. 6+/10 ()

papaguy

Film mi sedl a líbil se mi. Je dost odlišný od jiných Marvelovek. Takže chápu, že se u řady diváků nesetká s pochopením. Jistě, dá se mudrovat nad tím, co by se dalo vylepšit. Ale v té bídě Marvelovského Universa je tohle za mě rozhodně nadprůměrný kousek. ()

NiaWolf

V tomhle filmu máme možnost shlédnout, jak to vypadá, když jste úplní břídilové, co se biologie týče. Neuvěřitelně silný Ashara - Ashramot - No prostě ten víceoký červený dement s nataženou rukou dokáže tvořit vesmír, hvězdy, život, ale když vytvoří ještěrky, co si tak nějak dělají, co se jim zamane, tak si s tím neví rady. A protože je to dement, tak stvoří nadlidi, jenže se poučil, tak jim zakáže se vyvinout (odkaz na Pokémony?). Naštěstí je to pořád dement, tak se na něj vykváknout a to mocný As-A-dement se opět jen drbe na zadku a čumí. Příběh tedy žádný velký šok nepřináší, ale ještě se to dá snést. I když je jasné, že tenhle film vznikl jen proto, aby Marvel ve woke-éře mohl zaškrtnout všechny možné menšiny. Sice postav je tam hodně, ale málokterá je sympatická, ať už příběhově či herecky. Největší břídil je asi laciná kopie Cavilla, který si střihnul lowcost Homelandera. Ale když se u toho vypne mozek a nepředpokládá se, že si s tím studio dalo nějakou větší práci, tak se film dá. Takové běžné béčko, které po shlédnutí zapadne mezi ostatní filmu typu "když to běží v TV, tak se možná mrknu". ()

Shimon987

Po zhlédnutí filmu Eternals si člověk připadá jako kdyby právě viděl Avengers: Endgame v novém obalu. Problém je v tom, že zde se divák teprve s hrdiny seznamuje, hledá své oblíbence a nemá k nim ani k filmu zkrátka vztah. Nicméně, snímek je skvěle natočený. Hudba, pohledy do starověkého Babylonu, dialogy s Arishem, fight scenes s Devianty, to vše utváří nádhernou a napínavou atmosféru. V průběhu se nachází hned několik zvratů, se kterými je ale těžké udržet krok a je toho příliš. Nevím zdali je toto právě cesta, jak nalákat a nadchnout diváky pro pokračování. ()

DarthFailord

No kdo tady pise ze postavy nemaji hloubku tak je uz fakt asi mimo..zadne postavy v MCU snad krome Thanose nemely hloubku. Ale toto je proste genialni prace s charaktery a jejich hloubku by jim mohl zavidet i Mariansky prikop. Eternals jsou krok jinym smerem a nutno rict ze dost odvaznym a nastesti dost povedenym!! Zhao odvedla echt dobrou praci.👏👏 ()

Tomash58

Od Eternals jsem měl při nejlepším nulová očekávání. A možná právě proto mě opravdu příjemně překvapili. Ve výsledku je to celkem klasická superhrdinská akčňárna, i když v trochu jiném stylu - nadpozemské bytosti a další v hlavních rolí trošku mění Marvel formuli, ale ne o moc. Jako samotný film by to asi neobstálo, ovšem jako mezikrok do další éry MCU to funguje dobře. Celé to drží dohromady hlavně Chloé Zhao, která není moje oblíbenkyně, ale musím uznat, že dvě a půl hodiny dlouhý superhrdinský snímek se jí povedl skloubit dohromady dobře a většinu času je to zábava. Vtipy, kterých naštěstí není přehršel vlastně fungují a opravdu to nebylo špatné. Obsazení doslova hvězdné a určitě tahá hodnocení nahoru, bez něj by to asi nebylo ono. Kdo čeká něco jiného než MCU klasiku, tak si asi počká, ale pokud váháte, tak shlédnutím Eternals chybu neuděláte. PS.: Z intra jsem dostal husinu a byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků v kině. Pink Floydi totiž prostě umí :) ()

AloisNeuman

Tak po dlouhé době nevím co si myslím nebo mám myslet. Byl to Marvel ANO. Byl jiný ANO. Musel být tak dlouhý NE. Fiege sliboval, že tímto filmem se vše změní což se stalo a nebudu prozrazovat., ale jako vážně??!! Superman a Flash super i narážky na DC. IMAX klasika. Podtitulkové scénky? Druhá na úplném konci lepší a víc se těším co z toho bude a první WTF? :-) ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý