Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

DavidS.

Kamaše na půl žerdi aneb další rádoby spektakulární planetární apokalypsa, která je ambiciózní stejně jako směšná...Ani nomádka Chloé nemůže porazit fabriku na omalovánky...Nepomáhá ani zaměnitelný casting ve stylu "všichni jsme podobni někomu jinému z další obdobné generické nudy"...Chci FILM a nikoliv polopatická poselství a balast korektnosti - bezpohlavní dítě, chluchoněmá míšenka a homosexuální rodičovský pár černocha s Arabem... ()

Wally

Očekávání nízké, po shlédnutí nadšení...moc se mi to líbilo!! Po strašné Wonder Woman nebo 'zbytečné' Black Widow jsem se opravdu bál... Omyl, přátelé! Je to graficky úchvatná, osvěžující podívaná a nebýt toho extrémního důrazu na společenskou hyperkorektnost (2 běloši, 2 afroameričané, Ind, 2 asiati, gay, sluchově postižená, puberťák), tak bych si to užil ještě víc...ale třeba jim křivdím... ()

wooozie

U každé marvelovky by se dalo najít nějaké to "nej". Bohužel u Eternals o daném "nej" bylo rozhodnuto již před samotným začátkem filmu. Ze všech dosavadních asi 25 MCU snímků jsou Eternals snímkem s nejnudnějším a nejméně pasujícím castingem. Samotný příběh je v pohodě a i přes přestřelenou stopáž to docela odsýpá, ale od filmu za 200 milionů dolarů čekáte přece jenom něco lepšího než recenzi ve stylu "vizuálně trochu lépe vypadající epizoda seriálu z Disney+". ()

Ronan

Videl som a priznám sa, neviem čo si mám o tom myslieť. Akcie je tam tak redšie, ale keď už tam je, tak je bravúrne spracovaná. Postavy si hneď obľúbite (konkrétne myslím na Makkari, Gilgameša a Thenu). Od začiatku sú tam správne načasované senzačné hlášky. Príbehovo to je veľmi dobre napísané. No ako to myslím, na docela malom priestore tam má dobre rozvinuté postavy, na tože koľko ich tam je. Ale nie každý film je taký úžasný aký by sme chceli. Podľa môjho skromného názoru tam bol premrhaný záporák. Alfa Deviant bol veľmi zaujímavý, len na môj vkus príliš rýchlo ho zložili. Až na túto chybičku je to veľmi kvalitný filmový zážitok ()

KoRner

Strašne dlhá "klasická" Marvelovka. Teda samý digitálny bordel, postavy ploché a furt ten istý soundtrack. Prekvapil však bodycount medzi hrdinami, ale tiež absolútne nefunkčné vtipy. Neúspech filmu však neprináleží réžii, ale komixu, ktorý už na prvé čítanie musel byť riadna blbina. Mám to chápať tak, že v MC je Thena aj Athena? ()

Han22

Eternals je velice zvláštní marvelovka, hlavně proto že ji režírovala režisérka oskarového nezávislého dramatu. Je tu docela tradiční námět, ale na ploše 2,5 hodin se odehrává spíše spousta osobních dramat a dialogových scén. O co jde? Zemi po tisíciletí chrání Eternals, skupina řekněme "andělů" vyslaná nebešťanem Arishamem (Bohem?) před monstry Devianty. Do válek či ostatních hrozeb nezasahují, díky čemuž je propojení se zbytkem Marvel světa nulové, je tu pouze pár zmínek a logických otázek. 500 let zpátky porazili posledního Devianta, jejich cesty se rozešly a zhruba po hodině filmu se doví děsivé tajemství toho proč jsou na Zemi. A film sleduje spíše to, jak se s tím jednotliví Eternals vyrovnají, jak prožili těch 500 let, jejich touhy, pocity. Komixové akce a superschopnosti tu nechybí, ty scény jsou precizně, přehledně natočené, "andělské" schonposti vypadají pěkně, ale není to nic z čeho by jste si po 20 letech Marvel světa sedli na zadek. Výsledek? Je to tak napůl. Přes pocit nudy a první dojem nesympatické, špatně zahrané multikulti partičky si mě nakonec ty postavy získali a ty osobní, dialogové scény mě celkem zajímaly. Není to žádný trhák roku, ale ani žádný průšvih, zkrátka slušné 3*. ()

Fary

To bylo tak příšerně multikultiblbý, až se mi chce brečet. Černoch, asiatka, gay, hluchoněmá, Ind, mladá holka s problémem sebeurčení a superpadouch (deviant) s neuvěřitelnou schopností regenerace, který se pak nechá jedním tahem načtvrtit (oops - spoiler alert!). No do pr*ele! Jediné, co se mi na tom líbilo a mrzí mě, že to nedostalo víc prostoru, byly animace starobabylonské říše. ()

SpaceOdyseus

Dlouho jsme tu nemeli tak obrazove cistou marvelovku. Na prvni pohled je videt, ze se netocilo v Atlante na parkovisti pred zelenym pozadim (koukam na tebe Black Panthere). Pribehove jde o temer divadelni drama, ktere zenou kupredu neokoukane charaktery s typove zajimavymi herci a cele to koreni fajnova akce o dve tridy lepsi nez beckove Disney+ pokusy, kterych jsme byli letos svedkem. Sam jsem prekvapeny, jak me to bavilo a celkem se tesim na druhou projekci. A to se rozhodne neda rict o Black Widow nebo Shang Chim. ()

Krabak

Bravo Chloe, bravo. Tak to dopadá, když se do komiksů začne sr*t ženská! Snaha vyvolat blití duhy u diváků, srdceryvné scény, hlubokomyslné kecy... Tohle s komiksy, MCU, scifi, fantasy nemá absolutně nic společného. Potenciál byl v tomto tématu neskutečný. Ale posaďte na režijní stoličku emancipovanou ženskou jen kvůli tomu, že je to ženská a musí se naplnit % kvoty ženských, teploušů, barevných, strakatých, postižených, zvířat, keřů a bůh ví čeho dalšího a dopadne to přesně tak, jak to dopadlo tady. K žádné postavě si člověk nevytvoří pouto, protože hrajou jen ukecané panáky bez emocí (ač se je snaží dávat tááák najevo), 4 oký Voldemort  taky není žádná výhra, výběr herců co se týče charisma totálně selhal... A záměna chlapských postav v komiksu za ženské ve filmu... klasika. No, jeden z nejhorších filmů MCU vůbec. Tak hlavně, že se může film pyšnit ženskou režií!! PS: Nevadí mi ženské jako režisérky, nevadí mi černí, 4% a jakýkoliv další ve filmech... ale do určitých žánrů se to prostě jebat nemá. PSS: Jako vážně? Eternals zabili Celestiala? Jednu z nejmocnějších bytostí vesmíru? Opravdu? Totální flusanec všem do ksichtu. --->25% ()

aquiver

Chloé Zhao znásilněná Marvelem. Filmařsky výš než Avengers - čistší a profesionálnější, ale nuda zůstává - stejná vatová šablona o tom, jak se superhrdinové musí spojit, aby porazili zase silnějšího nepřítele. Pak už jen pro USA typická emancipace všech rasových menšin, aby snímek nikoho neurazil, a propagace homosexuality (rasově menšinové), neboť tu je třeba dostat dětem do hlavy v co nejútlejším věku. Pokud vám ta propaganda vadí, přestaňte Marvel finančně podporovat a dejte si radši nějaký hezčí film. 35 % ()

Pat.Ko

Režisérka Chloé Zhao priniesla do Marvel Cinematic Universe nový závan. Film tvrdí, že má to podnetnejšiu tému a množstvo konceptov, ktoré sú skôr také filozofické, ale to všetko sa nedokáže dostatočne rozpracovať na to, aby film bol pútavejší. Film je napohľad veľkolepý, ale je do značnej miery nezáživný. V tomto filme skôr zahviezdili tie menej známe tváre (najmä Gemma Chan) ako tie, ktoré všetci dobre poznáme. 6/10. ()

Knowho

Eternals... fakt miluju! Je to konečně něco nového do MCU, a postavy jsou všechny tak božský propracované, a Harrington hraje mého oblíbeného Danea Whitmana dobře. Madden jako Ikaris je skvělej a Hayek jěště lepší jako Makkari.  No a Starfox na konci byl jenom kus třešně na dortu. Ano mluvím o dvousekundovém hlasu Bladea. 10/10 ()

Hanys_

Zatímco nový Spidey s mizerným scénářem si chrochtá mezi top filmy roku, Eternals očividně nenadchly. Za mě ale super fantasy, taková nemarvelová, s luxusním obsazením i dějem. Na dvojku se momentálně těším dost. 8.5/10 ()

Litvicek

Svět spatřil Eternals. Skupinku hrdinů, co vlastně nejsou hrdinové. Ne vážně, je tady skupina lidí, co mají nějaké schopnosti ale nějak jsem si nedokázal zapamatovat jaké, nýbrž jak se daná postava jmenuje. Vím, že je tady asijský bouchač, co chrlil vtipný hlášky. Angelina Jolie měla alzhaimera a sem tam ji přestával fungovat software. Černoch si našel chlapa a měli společně dítě a dokonce i bosk na rozlučku, což je super, protože jsme korektně správní a snímek by si rozhodně zasloužil nominaci na Oskara. Dále máme Supermana, co umí lítat a z očí střílí lejzry. Další postavy není třeba rozebírat - jednotlivě stojí za hovno. V celku ale mají tvořit určitý tým a být suprčupr. No, kéž by ten film byl suprčupr. Zápletka a děj nezajímavý. Postavy nezaujmou. A v Marvel vesmíru přistál tenhle koráb úplně zbytečně ale nemůžu říct, že by to byl úplně ztracený čas. Nicméně činský Šangh Čii mě bavil daleko více. ()

mclenin

Nedá mi nevyužiť filmovú hlášku, ktorá už stihla zľudovieť, a to v rámci hodnotenia tohto filmu, pre mňa three point six, not great, not terrible. Eternals je koncepčne veľký film, ktorý si na plecia naložil v rámci minutáže predstaviť (filmovo) úplne nové charaktery, nový lore, snahu predostrieť a poukázať na viaceré myšlienky (problémy, témy) od enviro, cez duševné zdravie až po akceptáciu seba samého, čo sa mu vo výsledku napokon aj darí obsiahnuť, avšak vzhľadom na dĺžku filmu je to tak trochu kĺzanie po povrchu, je to ploché. Inak ide v zásade o klasickú marvelovku se vším všudy, má to pekný vizuál, dobré obsadenie, svojský humor, monumentálne scény, fajn zvuk atď. atď., ak nemá divák veľmi vysoké očakávania (ja som nemal žiadne), tak vypne mozog a film si užije. Hodnotím 3,6 avšak zaokrúhľujem na poctivé 3*. ()

merit1

Vlastne to vôbec nebolo horšie, ako ktorýkoľvek iný Marvel film posledných rokov. Lenže ani lepšie. Žáner s potenciálom sa začína utápať v opakovaní videného. A čo je ešte horšie, mala som pocit, že sa pozerám na Instagram. Pekné zábery, občas vykalkulovaná emócia, sem-tam vtip, ale žiadna skutočná hĺbka, alebo aspoň príbeh s pointou ( neustále zachraňovať planétu Zem a údajne jedinečné ľudstvo je už riadne klišé ). Ak porovnám staré báje, ktoré boli zjavne inšpiráciou, Eternals pôsobili ako lacná fanfiction. Ak mi niečo fakt utkvelo v hlave, tak to bol casting. Od toporných "chlapcov" z GOT po skvelého Barryho Keoghana, Ma Dong-seoka a Kumaila Nanjianiho. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý