Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.. (Continental film)

belmonďák

Film naprosto splnil má očekávání, což se v poslední době moc nedaří a příležitostí navštívit kino osobně je čím dál méně, tady však nejde jít s hodnocením níže. Nemá asi cenu nosit dřívý do lesa, Nolan co točí dělá na 100%. Výběr herců, nikdy nekončící "hudba" a hlavně atmosféra bezradnosti kdy nevíte kdy a jak to "schytáte". Jsou tu ale i záblesky hrdinství, kterého jak se obávám v dnešní době moc není a dojít k podobné události dnes tak by asi válka dopadla jinak. Na filmu je ale zajímavé mimo jiné, sledovat výrazy herců. Nevidíme sice co se děje před jejich zraky, ale z jejich tváří to vycítíme. Na tuto válečnou událost vzpomíná i jiný film, na dnešní dobu vynikající Víkend na Zuydcoote ( https://www.csfd.cz/film/32452-vikend-na-zuydcoote/prehled/) z pohledu francouzského řadového vojáka (Belmonda) a troufám si napsat kde se Nolan inspiroval. Na závěr si musím rýpnout do americké kritiky a pousmát se nad poznámkou genderové a rasové nevyváženosti ve filmu. ()

marekspanel

Přišel jsem do kina a odcházím z války..zažil jsem nálety, bombardování, potopení lodi..byl jsem tam..prožil jsem skutečnou válku. BRAVO!!! ()

FOndra

Nad průměrem to drží hudba a pár výborných scén. Bohužel jsem si v tomhle rádoby geniálním konceptu nedokázal vytvořit citovou vazbu ani k jedné z postav. Výsledek sice zajímavý, místy nervy drásající ale chladný... 60% ()

hony23

Není to typický válečný film. Cca 400 tisíc vojáků uvízne v obklíčení Wehrmachtu na francouzském pobřeží a celý film sledujeme, jak se snaží dostat přes kanál do Anglie. Když už se jim podaří nalodit na nějakou loď, tak ji Němci potopí a boj o přežití pokračuje. Bitevní scény se sice odehrávají pouze ve vzduchu, jsou však natočeny úchvatně a na obřím plátně v Imaxu to byla velká podívaná podpořená hudbou, která dokázala napětí vygradovat. Mám jen dvě výtky. Obsadit do filmu megahvězdu Toma Hardyho, abychom ho sledovali jen skrz kokpit a leteckou kuklu, to je jak koukat na televizi a nezapnout ji. Druhá výtka směřuje k určité sterilnosti válečných scén. V době, kdy si každé děcko dokáže stáhnout brutální popravy IS, si dali tvůrci přepečlivě záležet, aby plátno neušpinila kapka krve, aby snad divák neměl újmu z nářku raněných a aby ty překrásné záběry pláže nezhyzdila nějaká ta utržená končetina či vyhřezlé střevo. ()

necrosrandist

Ten film je vlastně hodně moc jiný, než dlouhatánský zástup všeho ostatního, co dnes běžně v kině najdete. Je možná až tak moc jiný, že ten kdo se těšil na tradiční válečný film mohl odcházet zklamaný. Já si pochutnal, a moc! ()

B.Brighton

Celkově je Dunkirk dobrý film. Silný příběh, dobré herecké výkony. Přeskakování z jedné časové linie na druhou mi nevadilo, stejně jako fakt, že diváky nikdo s postavami filmu vlastně neseznámil. Minimum jmen, žádné detaily ze života. Bylo jednoduché mezi sebou postavy zaměnit, což vnímám jako záměr, protože se film spíše snažil vyobrazit ztráty ve velkém měřítku, než že by lpěl na individuálních příbězích. Mám jen jednu, i když docela zásadní výtku: Nolanův dvorní varhanista Zimmer v Interstellaru usnul s hlavou na varhanech a ani bombardování La Manche ho ještě stále neprobudilo. Ty dlouhé táhlé tóny se opravdu nedají poslouchat. Konstantní super-hlasitý randál (ne, nemyslím tím bombardování a střelbu) nedovoluje rozumět dialogům. Byli jsme v US kině, tedy bez titulků, a ani já, ani můj muž (angličtina je jeho mateřština) jsme polovině dialogů nerozuměli. Postřehla jsem jen jediný moment - na konci filmu ve vlaku - kdy bylo úplné ticho po tři vteřiny. To se asi pan Zimmer přetočil na druhou tvář. ()

halberdier

Dunkirk byl mnou asi nejméně očekávaný film Christophera Nolana, přestože nemám nic proti válečným filmům. Mám od Nolana raději jiné žánry, nicméně opět potvrdil, že je na něho spoleh a natočil další špičkový film. A i s tím válečným žánrem si poradil po svém a natočil ho netradičně. Dunkirk je především audiovizuální nálož se spoustu opravdu silných scén, díky své struktuře mu lze odpustit, že vlastně nemá žádný příběh či hlavní hrdinu (má ho vlastně samotná válka?). Dunkrik je v podstatě jedná velká dlouhá scéna, které buď zcela podlehnete nebo vás nechá chladnou. Kino je povinností, protože při domácí projekci může trochu ztratit ze svého kouzla. (9/10) ()

Mishugex

Film, ve kterém hudba převládá nad dialogy, ach, jak dlouho já jsem si takový film přála. Nolanovo znamenitý umění vtáhnout diváka do děje a Zimmerova nervydrásající hudba je prostě excelentní kombinace. Dunkerk je neskutečný zážitek, odpočinkové scény v něm nehledejte, vše se neustále stupňuje. Není tu v podstatě žádný hlavní hrdina, zato spousty drobných, avšak tolik důležitých činů, plných lidskosti a boje o holý život...a abych tu jen nevychvalovala, jediné, co bych trochu pozměnila, je část děje s Cillianem Marphym, dala by se mnohem více rozvinout. Jinak za mě se Dunkerk jednoznačně zařadil mezi nejlepší válečné/historické filmy. ()

hufnagel

Beznádej a zúfalstvo vojakov na pláži Dunkirku.Hlavne perfektne natočené letecké zábery a útoky messerschmidtov doplňujú hrozivý obraz udalosti.Kvílivá hudba znela ako memento všetkým padlým,jednoducho majstrovské dielo.Nutné vidieť v IMAXe. ()

endrix

Jako studie lidské touhy po přežití v extrémní situaci skoro perfektní. Škoda té zbytečné retrospektivy (podle mě nefungovala a jen mátla) a rozpačitého rozuzlení (loďstvo evakuující 300 000 vojáků si představuji trochu jinak). ()

superzurda

Nolan zde mistrně pracuje s atmosférou a pohrává si s lidskýma emocema. Trochu se o něj bojím, aby se do budoucna neutápěl v emocích jako Tarantino v dialozích. ()

wick

Přeceňované válečné drama...ukazuje na to, co u Christophera N. nemám rád, a tím jsou kalkulace s divákem, odtažitost, hlučnost. 80% jen pokud vidíte v IMAXu, jinak minimálně o 20% méně a troufám si říct, že až se bude vysílat v TV, tak to bude pro mnohé docela nuda. ()

Vikmstr

Naprosté mistrovství ve story-tellingu a fantastické budování atmosféry bez přehršle dialogů z tohoto filmu dělá jeden z nejlepších, co v životě uvidíte. ()

S.A.D.

Je to něco úplně jiného. V podstatě žádný příběh, jen pár situací z různých pohledů. Nechybí napětí ani akce a ani to není tak drsný a krvavý jako třeba Ryan. Líbí se mi ta syrovost a plivnutí do tváře digitálním záběrům. S postavami se bohužel člověk moc nezžije, chvílema mi u těch mladejch vojáků dělalo i problém poznat, kdo je kdo. Muzika a zvuky jsou asi nejvíc top, ale toho tikání a napjaté hudby bylo někdy až dost. Konec přišel z nenadání a mě trvalo dva dny, než jsem došel přesně k 8/10. Díky za velice zajímavej a ojedinělej zážitek. ()

Kybela

Díky hudbě naprosto uchvacující, napínavé, živé. Je to asi první válečný film, kde není žádná milostná linka, žádný vztah s někým "zvenčí", a přesto to od začátku do konce ani na chvíli nenudí. Ale právě proto to také za mě nemá na plný počet. Není tam vztah k žádné postavě, nic tak osobního, aby se na to dalo upnout. Jde asi především o to, aby vyzněla ta událost jako taková, se všemi účastníky, bez americké limonády. To se povedlo, ale už nemám potřebu dívat se na to znova. Už vím, jak to bylo, všechno jsem viděla a není tam nic, co bych si chtěla připomenout. Bohužel tam pro mě nebyl žádný pořádný klaďas, se kterým bych to chtěla znova prožít. ()

OwenBobby

Někdy není na škodu, když forma nedává prostor obsahu. A nikdy není na škodu, když v Hollywoodu existují autoři, kterým producenti dají velký rozpočet. Nolan pravidelně dodává výborné filmy, na které je prostě povinnost zajít. Styl vyprávění přes svoji originalitu lze sice prokouknout a šťastné vyústění (samozřejmě tak ve skutečnosti bylo) působí trochu neohrabaně, ale komu to vadí, když má před sebou na IMAXovém plátně brilantní záběry neuvěřitelně natočené na 70mm kamery. Opět poklona Hoyte van Hoytemovi! A pak je tu samozřejmě soundtrack vytvářející neúprosné napětí. Dobře že alespoň Nolan dokáže ze Zimmera dostat ještě originální hudbu. 9/10 ()

oSiSko

Neviem si predstaviť tento film inde ako v IMAXe. Ten zvuk, to bolo niečo, čo som ešte nezažil. Zimomriavky po celom tele, krásne natočené, dejovo jednoduché, ale tá hudba a obraz vás dostanú do deja až priam šialeným spôsobom. Toto nie je film na doma a ani na normálne, bežné kino. ()

Mitch Conner

Nolan opět nezklamal. Byl jsem na tom s kamarádem kameramanem, nejmíň vděčným divákem všech dob a po dlouhé době byl spokojen i on. Čistá filmařina. Jen ten Zimmer už se asi úplně zbláznil. To, že se mnohdy hudba těžko odděluje od zvuků na mě působilo asi opačným efektem než mělo. Tudíž jsem o tom musel přemýšlet a odtahovalo mě to od děje. Ale v IMAXu opravdu zážitek. ()

hlava81

Posledni dobou ty Nolanovy filmy asi prestavam chapat. Cekal jsem neco uplne jineho. Prislo mi to vice jako dokument, nez jako film do kina. Nu coz, dalsi Nolanuv film si asi necham ujit. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)