Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.. (Continental film)

Brodequin

U mě Dunkirk nefungoval. Nolana uznávám a těšil jsem se na to...a pořád nechápu, proč jsem se v průběhu filmu nudil. Hudba dobrá, scény jednotlivě dobré, ale kde je nějaký napětí, drama, strach, panika.... a proč jsem neviděl ve válečném filmu jedinou, JEDINOU kapku krve??? Musím srovnávat a pokud to tak udělám...tak prostě Ryanovi tenhle film nesahá ani po kotníky. Ano, byl to jiný děj, jiná událost...ale mě to nezajímá. Škoda. ()

Hookins86

BIG WTF?!!! Jedna * za to, že to je podle skutečné události, ale bohužel tak blbě natočený, že jsem dal málem odpad. Když čtu komentáře, tak se divím, že o tom lidi nenapíšou knížku. Sorry jako, na mě opačnej efekt... ()

Ronkar

Zajímavé formou, ale současně nevděčné pro diváky, co hledají příběh. Ten tu totiž prakticky není. Film připomíná atmosférický dokument a je rozdělen do tří příběhových rovin (země - pěšáci, vzduch - letci, voda - námořníci), ale díky časovému střihu (tj. flashbacky, flashwordy) režisér primitivní zápletku oživuje a tvoří napětí i tam, kde vlastně není. Funguje to však jen díky Zimmerovi, který opět dokazuje, jak nadaný je autor. Bez soundtracku by totiž Dunkerk nebyl ani omylem tak atmosféricky pohlcující. Kamera, střih, ozvučení a retro feeling, který spoléhá na skutečné rekvizity a komparz místo CGI. Což je na jednu stranu super, ale současně jsem neměl pocit, že koukám na půl miliónů vojáků v delbilní situaci, ale spíš na desítky tisíc. Nejvíc mě bavila část ve vzduchu, na éroplány se tu kouká moc pěkně (žádný přeplácaný Pearl Harbor - Nolan si vystačí s pár letadýlky). Problém je, že postavy jsou tak anonymní, že mě u obrazovky držela jen forma, nikoli obsah. O hrdiny jsem se nestrachoval a ve výsledku ve mně snímek nic nezanechal. Přesto jde řemeslně o vynikající práci. Příště bych ale ocenil víc storyline a nějakou chrakterizaci postav viz. Memento, Dokonalý trik, Počátek... Přece jen, na filmy se dívám hlavně kvůli tomu. Jinak to mě působilo z historického hlediska zvláštně. Angličani jsou tu vyobrazeni jako hrdinové, přitom to byl kolosální průser a ten kdo by si zasloužil skutečné ovace byli Francouzi, kteří dokázali udržet nepřítele mimo pláž. Jen díky frantíkům mohli angláni tenkrát odplout a bránit svou vlast, takže by se slušelo připsat jim víc scén. ()

Tuty

Forma zvítězila nad obsahem. Dunkerk nedokáže diváka vtáhnout do děje, ten totiž prakticky plyne lineárním tempem od začátku do konce, scénář je skabší a film není tak úderný jako třeba Ryan, který je o level výše ve všech ohledech. ()

enter.

Je to vskutku dobré válečné drama... Kamera, střih, scénář, záběry, herecké obsazení... vše je na vysoké úrovni. Z filmu vyloženě cítíte ten zoufalý boj o přežití britských vojáků a každá potopená loď vás nesmírně mrzí. Ve filmu je zachycena bolest a surová smrt vojáků. Prolínání časových linií je perfektní... Ale! já se nehorázně první 2/3 filmu nudil. Chápu, že dlouhé a tiché záběry mají naladit tu správnou atmosféru, ale za mě byly zbytečně příliš zdlouhavé a nudné. Až po slepení všech tří časových linií dostal film nějakého rychlejšího spádu a začalo se něco dít. Možná nedokáži dostatečně ocenit tu vizuální krásu. Asi jsem ještě nedospělý barbar. :) ()

kacer4

Vojnové filmy veľmi nemusím, Nolanove zase áno. Atmosféra filmu špičková, ale jednoduchý dej sa snaži zachrániť účeľový zostrih. Film nebol zlý, ale na Nolana som čakal niečo špeciálnejšie. ()

Sharlis

Nolanov najnudnejší film. V ostatných filmoch, kde dominoval jak dej, tak akcia, tuto sa nedočkáme ani jedneho. Scény samotné pekné, ale nijak akčné či majestátne. S výnimkou jedneho bombardovania, kde priletia 2 lietadielka. Inak je to vykreslená len jedna udalosť s 0 prestrelkami a všetky výbuchy sú zabraté z diaľky a teda moc akcie si neužijete. Inak je vo filme každý hrdina a ťažký patriot. Nebolo to zlé, ale druhý krát by som to už rozhodne nepozeral. ()

jojto

Dobrý večer. Moje meno Harry a ja žiť na Slovensko 20 roky. Ja som z UK. Popravda ja čakal vo film masaker, krv, črevo, výbuch, moc english vlajka, hrdina vojaci a koniec God Save the Queen. Som potešiť, že Nolan veľmi citlivo ukázať real vojna. Vojaci sebec, robiť všetko aby prežiť. Kto byť hrdina netreba kopec slovo. Krásne zábery z lietadlo, dokonalá kulisy, kostýmy i technika. Citlivé, bez zbytočných efekty, krv a hrubá propaganda. Ja ale myslieť, že táto evacuation nebiť dielo boha, či dobrých človek čo prísť pre vojaci. Hitler asi zľaknúť tento stav a nekonať. Možno on svedomie, možno súcit. Určite ale on mať vojenská sila aby pláž čistá. Ale to by už Nolan netočiť, skorej Zirilli a hlavná rola nie mladá, chudá, slabá chlapec, ale Rock,Lundgren, Segal...a to nebiť dobré. Ďakujem za vojna film, pri ktorom nemusel strúhať grimasa z krv všade, ale iba zatajovať dych aby neutopiť. ()

Saroman

Zajímavý snímek, nejsou tam žádné udivující, dnes už snad všude používané nereálné hrdinské činy, tohle je prostě válka taková, jaká byla. Všiml jsem si domů, které jsou na tu dobu strašně moderní, prostě mi to do toho nezapadalo. Zbytek prostředí se snad ohledně daného historického vzhledu nedá zkazit. Můžem si tam všimnout, že do posledních pár minut (ač rozmazaně) jsme neviděli němce. Působí to, jako bysme se těch němců báli spolu s angličany. Bylo už to použito třeba ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid. Film byl poutavý, doprovázen snaživě napínající hudbou. Chyběly mi tam krvavé záběry. Výbuchy, průstřely, střepiny a krev nikde a všichni pohromadě. Takový film udělaný přístupný pro mládež, ikdyž bych řekl, že ta z toho nic mít nebude. Od filmu jsem čekal trochu víc, ale určitě to stojí za shlédnutí. Za mě tak 75%. ()

mouzi

Zadna hitparada to nebyla a nebojim se ani rict, ze to byl asi nejhorsi Nolanuv pocin. Desivy strih, zmatek v postavach a pribeh velmi plytky. A uzivatel Lima to opet nepochopil. ()

bonvivan

Letecké naháňačky: 5 Poloprádzne odplávajúce vojenské lode: 1 Suché/slušné anglické čakanie v rade a zmysel pre povinnosť: 3 ()

RomanT

Nejpřeceňovanější a nejnudnější válečný film, který jsem viděl. Ubohý, zcela přímočarý scénář, otřesný střih (na druhou stranu nebýt tohoto střihu, tak prázdnost filmu vynikne ještě víc), zcela zbytečné dialogy, nemožnost si vytvořit k jakékoli postavě nějaký vztah, známí herci nemají co hrát - Branagh nevelí, ale celou dobu jen bezradně čumí, Murphyho jedinou akcí je, že omylem zabije svého krajana - nevojáka, který ho zachránil (proč tam tato epizoda vůbec byla?) a Hardy je celou dobu za maskou, pilota mohl zahrát kdokoli včetně dramatické starosti o palivo, které nakonec překvapivě dojde, kdo by to čekal, že?. A "hlavní hrdina"? O tom škoda mluvit. Co je to za hrdinu, který udělá cokoli, aby se dostal na druhou stranu, tu si zahraje na zdravotníka, tu skočí do vody a předstírá, že je ze zasažené lodi. Někdo na konci řady to odnesl za něj. ()

notozjano

Kdybych chtěl vidět bandu ustrašených šampónků, zajdu se mrknout na hlášení výsledku testů hiv na nejbližší centrum označené červenou stužkou (doufám, že jejich anděl strážný na nimi krouží aspoň z poloviny tak dobře, jako ninja Hardy). Možná je to trochu tvrdé hodnocení, ale kurňa tenhle snímek nemá ani žádnou informační hodnotu. Scenérie úžasná, hudba špičkově vymazlená, ale to je i Křižíkova fontána v Praze. Film jako takový těžce o ničem. A co je do nebevolající je mrhání talentem Hardyho a Murphyho. Tyhle dvě role mohl úplně v klidu zahrát třeba Zounar s Čenským. Já jsem chtěl vidět film. Hudba a pár krásných záběrů mi rozhodně nestačí. ()

Tomas_PO

Asi tak, ako napísal POMO. Zábery parádne, obraz dobovo skvelý. Avšak strih a dynamika chýbala a soundtrack skôr rozčuloval. Veľmi chýba aj širšie spracovanie témy, veď je to zaujímavá a kontroverzná časť histórie. ()

Sherty

Od první minuty až po závěrečné titulky perfektní jízda s gradací napětí, které jsem ještě jinde nezažil. Tenhle film si pří promítání zaslouží co možná nejlepší audio systém, který máte ve svém okolí k mání. Nolan je perfektní, ale byla by to jen půlka všeho, kdyby po boku neměl Hanse Zimmera ve své nejlepší podobě. Takhle využít hudbu ke gradaci napětí se jen tak nevidí a neslyší. Očekávání byla obrovská ... v tomhle to má Christopher Nolan u mě těžké, neočekávám od něj už nic jiného, než jen a jen špičkovou kvalitu. Jsem spokojen a byl jsem nucen Dunkerk zařadit mezi svých Top10. Bravo ! 95% ()

veverysiak

Na mňa to zapôsobilo ohromnou silou, zdanlivo zle zostrihané, alebo ťažko stráviteľné vracačky deja mi absolútne nevadili, aj pohľad na krátky časový výsek dejinnej udalosti ma dostal, z minima maximum dokáže vytrieskať len skutočný Majster, takže 90%. ()

esmoke

Christopher Nolan a jeho zpodobnění válečné akce spojenců u Dunkerku. Zastánci "klasické" filmové hudby budou jistě nepadat to co Zimmer předvedl. (2D dabing) Rozpočet: $ 100 miliónů, Tržby: $ 525,573 miliónů. ()

Red.Dwarf odpad!

Tyjo co je? To už dneska neuměji natočit válečný drama? Jistě v Dunkerku to projeli, to je historicky známý, ale co to mělo znamenat s tim spitem bez paliva!?!?! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)