Detská hra

• Česko Dětská hra (viac)

Andy dostane k narodeninám úžasnú hračku, ktorá prekračuje všetky predstavy a fantázie. Najnovší výkrik technológií, funkciami a možnosťami „nabúchaná“ bábika, ktorá vie čokoľvek. Už to nie je iba hračka, je to ten najlepší kamarát. Je roztomilá ako obrázok a deťom prináša len nadšenie a šťastie. Andymu a jeho mamičke ale prinesie jeho nová bábika ešte niečo navyše... hrôzu, des a strach o život. Nikto totiž netuší, že táto bábika je zlá ako všetky pekla sveta, že dokáže zabíjať, že vraždí veľmi rada a navyše s vynaliezavosťou tých najväčších psychopatov. Andy aj jeho mama Chuckyho skutočnú podstatu čoskoro spoznajú, pomoci sa ale nedočkajú. Takejto pravde totiž nikto neverí. A ak uverí, tak neprežije, aby ju mohol potvrdiť. Ako napríklad sused, ktorého záhadne prešla vlastná kosačka na trávu... Dobrú noc, Andy. (Bontonfilm SK)

flyer.nick

Chucky dostal místo duše vraha supermoderní čip a umělou inteligenci a... tím to všechno zabil, doslova. Z hororu se stala komedie a parodie. Ne že by to bylo úplně blbé, i když často to nic jiného než hloupost není, ale kdyby to nechtělo být spojováno s původní dětskou hrou, dal bych i vyšší hodnocení. Čekal jsem spíš remake nebo alespoň nějakou návaznost na minulé filmy než úplně jiný film, který se jen v některých věcech odvolává na starou úspěšnou značku. ()

tXtX

Skvelé. Originál je srdcovka, takže som od tohto tu pre istotu nič nečakal, no o to viac som prekvapený, ako to dopadlo. Klevberg to zvládol s prehľadom. Skvelá réžia, parádna atmosféra, opatrne dávkovaný humor a obdivuhodný herecký výkon Gabriela Batemana. Som rád, že sa vysrali na kliatbu Charlesa Lee Raya, ale išli omnoho viac prirodzenejšou a realistickejšou cestou, ktorá dáva v dnešnej dobe omnoho väčší zmysel. Mark "Skywalker" Hamill sa Chuckyho shostil na jednotku. Vraždy sú zábavné, originálne a krvavé. Navyše všetko fungovalo na animatronike, cgi bolo použite minimálne. No a v neposlednom rade ešte chválim výborný soundtrack od Beara MacRearyho, ktorý sa naozaj podaril. Som nadmieru spokojný. Manciniho Nevestu (grc), Semeno (ešte väčší grc), Kliatbu a Kult tento remake schováva do vačku ľavou zadnou.. Za mňa teda palec hore, vedel by som si bez problémov predstaviť pokračovanie, ktoré ale viem, že určite nevznikne, pretože je to remake, a ten už budú ľudia nenávidieť iba z princípu, bez ohľadu na jeho kvalitu. A tiež samozrejme preto, lebo Don Mancini, duchovný otec tejto kedysi vydarenej série (ktorú si sám zabil primitívnymi pokračovaniami) verejne proti remaku protestoval a na internete vyplakával, ako veľmi si nežiada, aby táto verzia z roku 2019 vôbec vznikla, čím vytvoril obrovský "hate club", pretože sa k nemu slepo pridalo obrovské množstvo "fanúšikov", ktorí film spolu s ním bojkotovali.. čiže k potencionálnemu pokračovaniu a k detinskému pánovi dôležitému len toľko.. Žijeme v zvláštnej dobe.. 90% ()

goauld

Opět a znova - když dva dělají totéž = není to totéž. Naopak, čím více je tzv. remarků původních "myšlenek" tím to je horší a horší. Tady se "opět" někdo pokoušel o Chuckyho. Ano - najdou se "režiséři", kteří parazitují na značce a naivně očekávají, že jejich "kopie" bude stejně tak úspěšná jako byla předloha... Bohužel (a není to poprvé) se potvrdilo, že kopie z kopie už není nic moc... Bylo to za časů VHSek a je to i ted v tomto případě. Navíc - různých "čakých" už bylo až dost, takže: nechte konečně "čakýho" spát !! V této kopii se Chuckie jmenuje Buddy. Navíc ksichtově ještě hnusnější, než originál. Co se týče děje, tak "upraven" do moderní doby a pro současné "gaučové" konzumenty. Ano - nějaký to "gore" tam bylo, né že né ;-) , nicméně více tam bylo "náhod" než by bylo zdrávo. Navíc, jsa znalec Chuckiho dílů již od r.1988 mohu docela srovnávat a... není překvapením, že kritikou zde tím pádem šetřit nebudu. Hodnocení navíc sráží úporný pokus o vyrovnání se kvalitou předlohy, což se zatraceně nedaří (což svědčí fakt, že jsem se na film koukal nadvakrát, což u mě zrovna zvykem nebývá). Úsměvné tedy je řadit tento pokus do sekce thriller, bo napětí tam bylo tak maximálně v lapičce a vánočním osvětlení na baráku. Taky těžko říct, zda horror (bo jsem se tedy zrovna moc nebál a občasné "bububu" bylo dost naznačováno) nebo horrorová komedie (moc humoru taky ne), takže kam to zařadit?? Asi jako -film- :-) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Budeš se jmenoval Han Solo." - "Říkej mi Chucky!" Chucky si znovu hraje s nožem... "Mami, vždyť víš že jsem chtěl tablet!" Sadistický vrah se přenese do panenky a začne řádit? V originálu - Ano! Tady - Ne! Zde jde umělou inteligenci, které přeskočí při filmu Texaský masakr motorovou pilou 2 z roku 1986. Nejde o děsivou ani šokující podívanou, ale některé krvavé scény jsou náležitě brutální. Buddi panenka má otřesnou podobu, ale skvělý hlas. Nechybí ani situační humor, takže 4*. Hodnotím to jako pamětník původních filmů. - 80%. ()

r3musko

Hlavnou devízou tohto filmu je, že sa neberie príliš vážne. Predsa len sa jedná o film o vraždiacej bábike. Pôvodný film som nevidel, tak som nejaké odkazy naň možno nepostrehol, ale pár som ich zachytil a potešilo to. Zasadenie príbehu do moderného sveta mu sedí. ()

BigJohn02

Remake to není, je to jiný film. Film o robotkovi, který nemá zábrany, protože mu ve výrobě byly odstraněny. Není v něm duše kriminálníka, jako v původní verzi. Zato používá moderní "chytré" technologie. Jediné, co tenhle film spojuje s originálem je postava vraždící panenky s hnusným ksichtem. Koukat se na to dá, je tam i trocha krve - akorát si nedovedu představit třináctiletýho kluka, kterej si bude hrát s panenkou... Já jsem například ve třinácti vobcházel bijáky, co byly do 15 let nepřístupný. ()

Jirkacek

Snímek Dětská hra z roku 2019 jsem shlédl hlavně kvůli tomu, že jsem někdy před 30 lety viděl verzi z roku 1988. Nicméně se musím přiznat, že jsem horory neměl nikdy rád a nijak jsem je ani nevyhledával. Nebylo to snad kvůli tomu, že bych se snad při jejich sledování bál, ale většinou mne nebavily, měly ubohý a snadno předvídatelný děj a ty s hektolitry krve mi dokonce připadaly odporné až nechutné. Nejzajímavější mi z tohoto žánru připadaly hlavně ty duchařské, pracující s atmosférou místa, nečekanými lekacími scénami a napětím, které by se dalo krájet. Pravda je, že jsem si toho po těch letech moc nepamatoval a tak jsme byl zvědav, jestli mne režisér Lars Klevberg nezklame. K novému životu přivedli Chuckyho producenti rúspěšného hororu TO, stvořili ho pro novou generaci diváků v současném kontextu všudypřítomných technologií a dali mu hlas Marka Hamilla. Po 90 minutách sledování jsem si uvědomil, že se tato verze pravděpodobně hodně podobala té staré, ale obsahovala moderní prvky jako drony, elektroniku či bezdrátový přenos internetového signálu. Takže vlastně až tak nic nového nepřinesla, jen ty nové technologie, které tomuto hororu dodaly atraktivnější nádech pro moderního diváka, což ale nebylo nic pro mne. Nicméně mne Dětská hra 2019 docela bavila, ale vůbec jsem se nebál. Spíše jsem byl znechucen těmi krvavými scénami se stříkající červenou tekutinou, smrtí kočky a některých oblíbených postav. Vše začalo, když hlavní hrdina Andy Barclay (Gabriel Bateman) dostal k narozeninám úžasnou hračku, kterou v té době každý chtěl. Byl to nejnovější výkřik technologií, funkcemi a velkými možnostmi vybavená panenka, která uměla cokoliv. Už to nebyla jenom hračka, ale ten nejlepší kamarád. Navíc byla roztomilá jako obrázek a dětem přinášela jenom nadšení a štěstí. Jenže Andymu a jeho mamince Karen (Aubrey Plaza), která mu ji dala, přinesla hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netušil, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Panenky se totiž vyráběly ve Vietnamu, kde se s dělníky nikdy moc nemazlili a když jeden z nich dostal výpověď, vypnul jako pomstu jedné panence všechny zabezpečení, zabalil ji do krabice, přidal mezi ostatní a vzápětí spáchal sebevraždu. Tak se nebezpečná verze dostala do USA, kde si ji koupil jeden zákazník, ale protože se mu zdála vadná, vrátil ji do obchodního domu. V jeho reklamačním oddělení pracovala právě Andyho máma Karen, která jako samoživitelka neměla moc peněz a tak ji napadlo, že si vadný kus nechá, když ji stejně výrobce KASLAN (Tim Matheson) sešrotuje. Přemluvila skladníka, aby jí panenku dal a tak si hračku odnesla domů a za pár dní jí dala Andymu předčasně k narozeninám. Nejprve dostala jméno Chucky a pak se začala učit zvyklostem rodiny, které byla panenka naprosto oddaná. Jenž brzy Andy i později jeho máma Chuckyho opravdovou povahu poznali, když si introvertní kluk stěžoval na jejich kocoura a tak jej Chucky jednoho dne zabil, aby měl Andy radost. Ten se zděsil a vyhodil mrtvé tělíčko na chodbě bytového domu do odpadní šachty. Mámě řekl, že se kocour zaběhl, když její přítel Shane (David Lewis) nechal otevřené dveře. Později si nevědomky Andy přál, aby k nim už Shane nechodil, neboť si ti dva nerozuměli a tak se Chucky, kterému nic neuniklo, dal do díla. Schoval se v autě Shanea, když odjížděl od nich domů, kde jej čekala vlastní rodina a děti. Večer jej pak panenka zabila s pomocí sekačky na trávu a jako dárek přinesla Andymu skalp své oběti. Kluk nevěděl co má dělat a tak se obrátil o pomoc na své jediné kamarády tlouštíka Pugga (Ty Consiglio) a štíhlou dívku Falyn (Beatrice Kitsos). Zabalili skalp do barevného obalu, který vypadal jako meloun, ale v tom přišla domů máma, které museli zalhat, že je to dárek pro jejich hodnou černošskou sousedku Doreen (Carlease Burke). Ta na divadlo přistoupila a tak se Andy seznámil s ní i jejím synem Mikem Norrisem (Brian Tyree Henry), který byl detektivem a byl to dobrák. Jednoho dne se Andymu podařilo zbavit se melounu vhozením do šachty, ale pak se Chucky rozhodl zabít i Doreen, což učinil na parkovišti před supermarketem v autě společnosti KASLAN, ke které panenka patřila. Andy si uvědomil, že tohle už bylo moc a tak s pomocí svých kamarádů Pugga a Falyn Chuckyho rozbili a vhodili do šachty s odpadky. Jenže zde poškozenou panenku objevil domovní údržbář Gabe (Trent Redekop), který Chuckyho opravil a jako odměnu za to jej panenka brutálním způsobem zabila. Případ vyšetřoval Norris, kterému to vše bylo divné, ale netušil, co má hledat. Mezitím se Chucky zabalil do krabice a postavil se před dveře místního černošského kluka Omara Norrise (Marlon Kazadi), u něhož pak jako normální panenka trávil další čas. Vše pak vyvrcholilo v supermarketu, kde se Chucky chtěl Andymu pomstít za to, že jej vyhodil. Ten poznal záhy s kým má tu čest,ale nikdo mu nevěřil a tak se pomoci nedočkal. Jenže když Chucky začal zabíjet v obchodě další lidi, nastal chaos a panika, při které šlo o život zejména Andymu a jeho mamince. Jako to bylo dál už neprozradím, abych vás nepřipravil o závěrečné rozuzlení, které proběhlo samozřejmě v brutálním krvavém stylu. Nicméně zpočátku snímek působil dojmem, že jsem si doma pustil film pro děti, protože se tvůrci rozhodli nikam nespěchat a představovali vztah ošklivé panenky s mrazivým hlasem Marka Hamilla a introvertního teenagera. Scénář neoplýval nejkvalitnějšími dialogy, ale ukázal nám novodobý zrod vraždící legendy ve spojení s technologickým pokrokem. Následnou brutalitu se filmařům dařilo stupňovat a po první vraždě se z Chuckyho stala velmi rychle vraždící mašina. Byl jsem rád, že jsem se skutečně nenudil a přestože se jednalo o krvavý horor, byl zde prostor i na nějaký ten vtip, který některé situace odlehčil. Suma sumárum, snímek Dětská hra z roku 2019 ode mne získal tři dětské hvězdy ***. () (menej) (viac)

Chupacabros

Chucky byl znásilněn.......totálně a přímo do (k)análu.....tam se totiž celá zprzněná předělávka ubírá. Myšlenka původního filmu byla snad reálnější, než tahle nesmyslná sci-fi ptákovina s miliardou nelogičností, které se valí jedna za druhou. Už samotný vzhled Chuckyho vyvolává otázku, jak by se něco takového mohlo stát prodejním hitem. Původní vzhled byl mnohem umírněnější, jakmile ale obličej ožil, běhal z něj mráz po zádech...tohle je jen a pouze naprosto ošklivá trapná panenka, kterou by rodič dětem nekoupil ani ve snu. Řemeslně film není kdovíjaký průšvih, proč ale sledovat něco, co originál i po více jak 30 letech hravě strčí do kapsy?.... a to i přesto, že původní film nebyl nějaké veledílo...nepotřeboval ultrabrutální vraždy, aby dokázal vytvořit atmosféru. Ke všemu hlas Marka Hamilla? oproti Bradu Dourifovi prostě jenom ukníkanej strejda. Zbyla jen lehce krvavá sračka, která Chuckyho potrápila po aktu z Larsem Klevbergem ()

Raichu.Cz odpad!

Radši jsem to v druhé čtvrtině vypl protože tohle rozhodně není vhodné ani pro lidi 15 let! Grafika hrozná, hudba tam vůbec nesedí, příběh úplně nepřesný že to ani není o chuckym!!! Radši se na ten film nedívejte jinak toho možná budete litovat! Za mě 3% ()

bratr_jezek

Panenka zmodernizovala, má svou vlastní apku, je dost elektronická. O to víc může být děsivá. Bohužel v tomhle nějak zaostává, lekačky moc nefungují, není to ani dost krvavé, není to ani dost démonické, pořád jako kdyby to někdo brzdil. ()

HAMLOCK

Teď když jsem film viděl mi dochází, že všechny remaky slasherů stojí za h**** a Dětská hra není výjimkou, původní film byl o atmosféře a ten nový je o nejnechutnějším kill countu. Jedná se o mix nejnovějšího Saw a Annabelle ,z čehož se mi chce blít. Možná jsem na film moc přísný jelikož to považuji za jisté zničení série a bohužel další ukázku toho ,že slashery v současné kinematografii dlouho nebudou mít své zasloužené místo ()