Epidemie

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2018, 23 min

V dokumentu se trojice mladých kluků vypraví po stopách epidemie cholery, která řádila na jihu Moravy v 19. století. Vybaveni natáčecí technikou se pokusí navázat kontakt s oběťmi, které tato extrémně nakažlivá nemoc postihla. (e.peet)

Davies182

Když před lety ukončil svou existenci hororový dokument Haunted Higway, tak jsem to skoro oplakal, takže je milé vidět, že něco podobného vzniklo i v české kotlině. Přeju si kampaň na Startovači a regulérní seriál, a klukům držím palce. [Youtube] ()

pornogrind

Tak jsem narazil na krátkometrážní filmy od youtubera, kterej vystupuje jako PEET.  Do této doby jsem o něm neslyšel. Možná to bude i tím, že žádný youtubery nesleduju. Tohle jde prostě mimo mě. Takže to budu hodnotit jako jakejkoliv jinej amatérskej kraťas. Jak to na mě působí ? Jako když si tři kámoši hrajou na lovce paranormálních jevů. Vyberou si příběh z minulosti o  epidemii cholery a jdou jakože prozkoumat ty místa kde se vše událo. Ikdyž jim ani za mák nevěřím, že by to místo navštívili. Mou domněnku ještě víc přiživuje fakt, že to místo neukázali za denního světla. Takže to mohli točit kdekoliv za barákem. Snaží se vypadat strašně věrohodně ale přitom nemají ani žádnou pořádnou techniku. Věřím, že fakta o choleře jsou pravdivá ale jinak tomuhle kousku nevěřím ani za mák. A kdo věří že je to reálný tak ten nemůže mít všech 5 pohromadě. Po technické stránce je to ale celkem obstojná práce. Protentokrát budu shovívavý a 2 hvězdy jim dám.  PS: Petr Esterka mi teda nepřipadne dvakrát zajímavej ani charismatickej abych musel sledovat jeho kanál. ()

BMW12

Peťan se poprvé pustil do dokumentu, spolu se STNem a Miškem. A má to fakt grády. Příběh je zajímavý, pro diváka je to napínavé. Samozřejmě nevím jestli to je fake nebo se to skutečně stalo, ať tak či onak, je to kvalitně natočeno, kvalitně sestříháno a celkově je to na velice dobré úrovni. ()

Flego

Po obsahovej stránke ide o nezmysel, chlapci sú proste fanúšikovia súčasných hororových filmov a chceli natočiť niečo podobné. V zmysle: ideme do lesa, chceme nadviazať kontakt s mŕtvymi a to sa aj podarilo. Treba však uznať, že je to dobre zostrihané a exteriérová kamera zaujímavá. ()

stration

Velice poživatelná jednohubka z českých (teda spíš moravských) luhů a hájů. Borci do toho dali vše - mytologii, příjemné prostředí, celkem funkční kameru i jakože přirozené dialogy. Rozhodně se není za co stydět a kdyby se to trochu promakalo a o hodinku protáhlo, byla by to fakt epidemie. ()

honajz2

Nutno uznat, že ne všechno je přesvědčivé, už hlavně proto, že místo, kde jsou, je vidět jenom za tmy a za dne ne. Ale nutno uznat, tenhle amatérský pokus o dokument/Lovce duchů, je dost zajímavý. Celých 23 minut je celkem poutavých a na amatérský film je to slušně natočené, sestříhané a prostřihy na psycho-experimentální záběry hlíny nebo hrobu tomu dodávají ještě větší grády. V rámci amatérského filmu jde fakt o něco povedeného, akorát uvěřitelné to moc není.  Slabé 4* ()

PavelVanekArt

Technicky ok, záběry z terénu a ,,herecký” reakce uvěřítelný. Záběry ve studiu a ,,herecký” reakce katastrofální. Legenda působivá, ale výpovědní hodnota dokumentu nulová. Atmosféru to nějakou mělo, ale to má každej les ve tmě. 3* a.k.a 45% ()

vyfuk

Peťan opět zasahuje s tím, čím dokáže zaujmout skoro na více než nadprůměrné úrovni. Zasahuje ještě ke všemu jistou formou "found footage", který ani nepotřeboval být "found", aby byl publikován. S hororovou atmosférou zde máme sdělení, o kterém si můžeme myslet mnoho, ale vlastně balancujeme ve výsledku nad tím jestli to, co jsme viděli je pravda a nebo fikce. Jako z epizody Věřte nevěřte. ()

DrobekSKS

Čím starší jsem, tím méně mě videa na českém YouTube zajímají. Je tu ovšem několik výjimek. A kluci od Hodonína jsou jedna z nich. Tento počin má hlavně skvělou atmosféru. Už se těším, co borci spraví na Vánoce. V koutku duše doufám, že se vrátí můj oblíbenec Peťuláš. ()

Polcas

Denník třech malých poseroutků.V lese je veľa zveri a je úplne normálne,že je tam počuť všelijaké zvuky.A čo sa týka nahratého zvuku "zmizte" ,tak na tieto srance ja neverím.Náhodne nahratý zvuk,ktorí pripomína slovo zmizte...Proste chlapci sa chceli trochu báť,tak išli prespať do lesa ale to nieje sedieť za PC,žrať pizzidelo a popíjať cigánka,dobre? ()

PaTeXx

Peťan už nějakou dobu patří mezi extratřídu v minifilmech a skečích na české YT scéně, to všichni víme. A teď to jednoznačně potvrdil. Kluci krásně ukázali a dali příklad režisérům, jak by se to mělo dělat. A souhlasím, že Miško je fakt dobrý herec. Už se těším na Santuláše. Jen tak dál. ()

hrumsrt

Aneb jak Yůtubeři natočili něco, na co jde opravdu koukat, aneb jak přispěli do kinematografie. Zpracování je super, ale příběhově strohé a nedotažené.. 60% ()

Hannynko

Chalani to zvládli veľmi dobre po všetkých stránkach, jediné čo by som chcel je aby to ešte pokračovalo. Veľmi dobrá atmosféra, kvalitný strih aj audio. Je to nesílené/prirodzené, tajomné. Dokonca si dovolím povedať že týmto počinom sa veľa mladých môže začať viac zaujímať o históriu svojej zeme a napríklad kludne aj o iné zeme a mory ktoré ich trápili. Menší SPOILER ALERT: Plný počet hlavne aj za to že vďaka neodhaleniu ostáva strach z neznámeho a tým pádom môžete nechať pracovať svoju fantáziu. HannyS ()

MKV

Kvalita střihu, nahrávání i samotného konceptu si zaslouží 5*. Nevyjadřuji názor, co si myslím o konci. Peťan se STNenem mají YTB pořád co nabídnout a i přes nízkou sledovanost věřím, že je to neodradí k dalším skvělým projektům jako je tento. Ještě bych rád podoktnul, že Miško je velmi skvělý vypravěč a dá se říct i herec. Měli by jste chlapci zkontaktovat nějaké produkční studio a ukázat jim Vaše skvosty, protože vím, že máte na to, natočit pořádnej boom🙂 ()

DEJWIX114

Musím říct že kvalita Peťanových minifilmů jde jen nahoru. Super nápad natočit toto video. Kvalitní zpracování, kvalitní střih, kvalitní zvuk. Jde vidět že si kluci dali fakt záležet a že za tímto projektem stojí hodiny ( dny ) práce. A to se vyplatilo. Akorát škoda že takové videa mají malou sledovanost. ()

Kortan

Krátkometrážní ,,dokument‘‘ od jůtubera s přezdívkou Peťan. Aby bylo jasno, Peťan není vůbec špatný kanál, jeho tvorba patří k těm lepším počinům, pokud tedy mluvíme o filmech. Viz. RUCH, Vietcong: Real life atd. Zvuk – výborný, kamera – dobrá, herecké výkony – dobré. Ale je tu jedno velké ale. Projekt Epidemie se bere jako dokument, bohužel to není dokument, nýbrž sci-fi s prvky dokumentu? Možná to beru až moc vážně, ale najde se hodně lidí, kteří tomuto ,,dokumentu‘‘ věří a považují ho za pravdivý. Bohužel jde jasně vidět i slyšet, že postprodukce přidala bubu, aby to aspoň mělo nějakou tu duchařinku. Za mě 3*. Jen kdyby to nebylo tak vážný… ()