Les

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2021, 35 min

Les je třetím a posledním dílem, který uzavírá sérii tajemných dokumentů z produkce Petra Esterky. Tentokráte se parta amatérských vyšetřovatelů vydává do hlubin chřibských lesů, kde se pokusí odhalit místní tajemství a pomocí přístrojů navázat kontakt s nadpřirozenem. (e.peet)

vyfuk

Oproti minuloroční Chalupě docela atmosféričtější, otevřenější. Taky asi děsivější a zajímavější. Těmto věcem se docela i těžko věří v rámci logiky, ale pokud člověk slyší vyprávění tvůrců, tak docela trne. Na závěr asi škoda sice tajemných titulků, ale nulového dovětku tvůrců. Až nečekaně. Každopádně stává se z toho příjemná tradice. Příjemná pro nás. Co to netočíme. ()

borec999

Podobná kvalita ako Chalupa. Peťan sa posunul od hrania hier pod vplyvom návykových a psychotropných látok na trošku iný level a ja som zato rád, pretože tieto jeho hororové dokumentárne kraťasy ma bavia omnoho viac. Les začína pomalšie, no postupne pridáva na tempe a v posledných 5-10 minútach kedy prístroje ukazujú maximálne možné hodnoty, väčšine zúčastnených je zle a elektronika začína nepochopiteľne zlyhávať, je to vcelku nepríjemná a nekompromisná atmosferická nálož. Ako reálne/hrané to je, nechám na zvážení každého, čo je však osobne pre mňa najdôležitejšie je, že ako horor (či už hraný alebo dokumentárny) Les funguje veľmi dobre. 75% ()

Hannynko

Do tretice všetko dobré. Tento krát dávam plnú paľbu lebo je to naozaj zaslúžené po všetkých stránkach. Výborná kamera, zvuk, pacing celého dokumentu a miestami mi naozaj behal mráz po chrbte. EMF level 5 fakt nie je sranda, ešte k tomu keď je to doslova reagujúce na otázky. S týmto sa fakt neradno zahrávať.  Čerešnička na záver, presne v moment ako celý dokument skončil môj syn zaplakal do baby vysielačky, priateľka za ním vybehla ale on spal ďalej, buď blbá zhoda náhod, alebo fakt neviem, ale tiež ma solídne zamrazilo. 9/10 ()

kpt_ROCOR

takovýhle experimenty ještě okořenit lsd, nebo spíše ňákým roztomile napuštěným papírem, to by bylo teprv tóčo, jak by si ta mrška hravá zadováděla - jenom to nepřehnat, aby se na konci tripu nedošlo k závěru, že to je všechno jen štěbetání ve svý vlastní hlavě, hehe - no  ale pozour, to by byla teprv výzva pro tu nezbednou mršku! ne počikat, počkat, musíme se sjednotit, nenecháme se rozdělit, bojujme proti tomu - vlastně naší vlastní hlavě! :-D ()

honajz2

Z těch Peťanových dokumentů je za mě Les tím vůbec nejlepším. Sice i tady je dost diskutabilní, co je na tom všem pravdy, ale na to už od Epidemie kašlu a spíš si to nějak "užívám". A tady musím uznat, že to fungovalo dost slušně. Mělo to silnou atmosféru, bylo to celé solidně zpracované, jednou mě i v zádech zamrazilo... Trvalo to, ale nakonec vytvořil svůj dosavadní opus magnum a jestli se ještě překoná (jakože věřím tomu že jo), asi se máme na co těšit. Chyby tam furt jsou, ale je jich stále míň a na rozdíl od Chalupy to zas má hodně do sebe. Tak se těším na další Halloween a na to, s čím přijde Peťan tentokrát... Třeba to tentokrát bude na plný počet i u mě a to jsem poměrně přísný v hodnocení. 4* ()

• Při natáčení v terénu štípla Petra Purmenského do oblasti krku sršeň, což mohlo dramaticky ovlivnit celý zbytek natáčení, naštěstí se nedostavila žádná alergická reakce. (e.peet)
  • Všechny tři díly dokumentu vyšly den po Halloweenu, a to 1.11. Předešlé díly jsou Epidemie (2018) a Chalupa (2020). (jajo161)