Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Michel_RD569 odpad!

Další propagandistická sračka a to nejen tak ledajaká. Kdyby Amíci dělali z Rusů hajzly, ok, jsou to jejich nepřátelé, ale že z nich dělají zrádce, to jsem vážně nepřekousnul. Ovšem, jsou mezi nimi takoví, ale určitě by se nemohlo stát, aby se všichni kolaboranti sešli v jedné ponorce, prostě z faktického hlediska holý nesmysl. ()

Marcao

Výborný scénář, dobře zvolení herci, báječný Sean Connery a skvěle rozložené napětí, které postupem času graduje. Hudba jen zdůrazňuje tu tíživost a bezmocnost námořníku, kteří jsou v útrobách ponorek. U mě jasně nejlepší film s ponorkovou tématikou. Jednu hvězdu jsem přeci musel ubrat a to za to, že nevěřím, že kapitán soupeřící ponorky by udělal tolik chyb! Možná měl Sean nastaven boj na easy, jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

Tauloo

Svěží vítr McTiernan společně s Poledourisem se prohnali jedním z, pro mě jinak nudných, Clancyho románů a vytvořili zábavnou podívanou, která upoutá i po 25 letech televizního omílání. ()

andydufrsn

Parádní záležitost! Perfektně stupňující napětí ve výborném špionážním příběhu. Herci podávají výborné výkony. No prostě pro milovníky (a nejen pro ně) špionážním záležitostí pastva pro oči ()

batik

Po technickej stránke veľmi dobre zvládnutý film, kde sa nám predstavuje, celá plejáda vtedajších väčších, či menších filmových hviezd. Napätie je dávkované presne a načas a film má kvalitný spád, tak isto aj herecké výkony môžeme považovať za slušné, v niektorých prípadoch dokonca za nadpriemerné. Prečo potom také nízke hodnotenie, pretože Hon na Červený Október je jedna veľká propagandistická sračka. Pre tento nedostatok jednoducho musím zvoliť hodnotenie 50%. ()

Ganka

Takový milý patriotický film o tom jak všichni touží po Americkém snu. Connery a vlastně celá jeho posádka jsou Rusi jak poleno. Nuda, nuda, nuda. Celou dobu jsem se modlila, ať tam něco bouchne, ať ten film o něčem je. ()

Rogue_One

Excelentní mix. Předloha Tom Clancy, režie John McTiernan, kamera Jan de Bont, naprosto skvělá hudba Basila Poledourise. Doplňují Sean Connery jako hlavní hrdina a Alec Baldwin jako hrdina vedlejší. Prostě must view... ()

Lavrinenko

Tento film byl první, který jsem videl hned dvakrát po sobě v kině. Vidět velmi dobře natočený příběh kapitána sovětské jaderné ponorky. Postava Marka Ramiuse( Sean Connery)jako velitel Rudeho Října(ponorka třídy Tajfun, která nese jaderné raketové střely pro přímí útok na USA) chce emigrovat do USA a předat ponorku američanům. Film se snaží velmi věrohodně popsat zmizení této ponorky v roce 1986. Film je velmi dobře natočen, hlavné záběry s paluby ponorky a veliteské sekce jsou zvládnuty velmi dobře. Filmu hodně přidává i hudba včetně zvukových efektu( použití sonaru pro sledování ponorky). Film je plný akcí( zapojení americké ponorky třídy  Dallas a ruské Akuly), které se znaží s využitím zrádce na palubě Rudého Řijna, tuto potopit a znemožnit Ramiusovi přeběhnout na stranu nepřítele. Film s období konce studené války, ukázal sílů ponorek s jadernými hlavicemi, které by dokazali rozpoutat třetí světovou válku. Naštěstí díky agentovi CIA Jacku Ryanovi se podaři všechny zachránit a pomoct zběhnout veliteli Rudého Řijna do USA. Na svou dobu velmi dobře režisérsky natočený film na, který jse rád podívám i po tak dlouhé době, kdy byl natočený. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Moje morseovka je tak mizerná, že jsem mu možná poslal míry holky z Playboye." Jack Ryan 1: První film ze série filmu o specialistovi CIA Jacku Ryanovi. Zde ho hrál Alec Baldwin, který působí dojmem totálního trotla. Ovšem Sean Connery je zde parádní. Film je z dob studené války a Connery zde chce emigrovat, leč Rusové by raději ztracenou ponorku sami potopili než by měla padnout do rukou imperialistům z U.S.A. No a U.S.A se obává, že ponorka zaútočí, takže je to fakt drama. :D Je to dobře natočený film, přesto mě úplně nechytil a spíše jsem ho překoukal. - 50%. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 15 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 4 z 5 || Kamera = 9 z 10 || Zvuk = 10 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 9 z 10 || Scénář = 23 z 25 || Můj komentář: Hon na ponorku je špičkovým snímek, ve kterém má hlavní roli legendární Sean Connery, který hraje postavu kapitána Marka Ramiuse. Film je svěží a napínavou akcí, kterou navíc doprovází skvělý soundtrack. Film si ode mě odnáší krásných 95 % = * * * * * ()

Amberjack

Hodně poctivej thriller s originálním příběhem a skvělou ponorkovou atmosférou. K pěti hvězdičkám mi tu chybí jedině přesah k něčemu většímu, ale kdoví, možná jsem jenom moc přísnej. ()

doom.cz

Tady prostě nejde nedat plný počet. Skvělý drasťák podle neméně skvělé knížky od Clancyho. Vynikající ledově klidný Connery, mírně neodbytný a drzý Baldwin, pořád ještě parádní efekty, které nestihly moc zestárnout, perfektní hudební doprovod a děj bez hluchých míst. Takhle se to dělá. ()

rjh

Příběh z hlubin studené války odehrávající se z velké části pod chladnými vlnami severního Atlantiku. Jsem fanoušek knižní předlohy, kterou vydalo v roce 1984 prestižní vydavatelství Naval Institute Press jako první beletrii ve své historii. Vyznačuje se realistickým zpracováním námětu a spletitým dějem. Film místy moc realistický není. Manévry v podmořských kaňonech by skutečná ponorka nezvládla. Spletitý děj se tvůrci pokusili zjednodušit. Přesto je však Hon na ponorku nabitý zvraty. Někdy je trochu obtížné je sledovat. (Například falešný jaderný poplach bych asi bez znalosti knižní verze napoprvé nepochopil.) To je moje jediná výtka. Film mám ale moc rád. Můžu se na něj dívat kdykoliv. Líbí se mi příběhy vedlejších postav. Například jak kapitán USS Enterprise (Daniel Davis) napřed opovrhuje Jackem Ryanem, poněvadž nosí uniformu, kterou si nezasloužil. Pak ale změní názor. Mám rád i story ruského admirála Padorina (Peter Zinner) a jeho sluhy. Se Scottem Glennem jako kapitánem USS Dallas bych vyplul na moře klidně hned zítra. Velké plus jsou pro mě všudypřítomné modely lodí. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)