Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Brtniik

Po tomto filmu se tuhle rozvzdychala moje nejmilejší. Když jsem klopotně zjistil, o který film vlastně jde, někde ho vyšašil a připravil domácí kino, šli jsme NATO. Hmm, fakt dost dobré! Mj. připomínka toho, že z „táboru míru“, kde si vládne lid sám, přece jen pár lidí mělo chuť zdrhnout a to napříč tehdejšími kastami. Včil nevím, co mi chce vnitřní hlas naznačit, když tvrdí, že historie se opakuje... :-) ()

Darkslayer

Na zozdiel od Das Boot vobec nenudí naopak po celý čas si drží skvelú atmosféru. Taktiež skvelé herecké výkony a dobrá hudba. Film ma mnohokrát prekvapil, čo sa často nestáva a preto si zaslúži malé "bezvýznamné" plus . ()

helloween93

Napínavý thriller z dílny Johna McTiernana (tvůrce Predátora) z dob, kdy jeho tvorba ještě stála za to, pak to s ním bohužel šlo prudce dolů. Skvělé převedení Clancyho románu na filmová plátna, herecká parta v čele s Connerym ví co má hrát, a taky je to vidět. Kapitán Ramius je opravdu mistr ponorkových manévrů. 4* ()

drakodlak

Skvělá podívaná a to i dnes (13.3.2014). Spousta skvělých a známých herců, knižní předlohu jsem nečetl, ale námět i zpracování mi přijde více než zajímavé. Jen mě hrozně mrzí, že dnes již nejsou filmy, ve kterých by hrál Sean Connery. To jak mu stačí se správně zatvářit a vyjádří to více než 1000 slov je prostě geniální. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Jak bych jenom asi začal? Spokojený nejsem, čekal jsem něco víc honosnějšího než jsem dostal. Pár dobrých sekvencí ušlo, ale jinak spíše čistý průměr. - 5/10 - ()

Hapretor

Sean Connery je jeden z největších frajerů, co hrajou ve filmech. Tenhle film je blbost a o ničem, ale já to hltal jak vodu na poušti. To se povedlo. Má to prostě super atmosféru. ()

BOURQUE

Veľmi dobre natočený film (podľa románu T. Clancyho), ktorý za popularitu môže hlavne vďačiť za parádny casting hercov. Celkom dobre je zachytený aj pozadie obdobia v ktorom sa príbeh odohráva. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

svobodas

Zbožňuju filmy s ponorkovou tématikou, tady tenhle je ještě něco víc, tady ten je dokonce dobrej. Takovýhle by se měli točit fimy. (radši ale ať je netočí němci a podobný paka, další fantom hlubin není zapotřebí) ()

misiiik

Celkom vydarené - až na pre mňa nepochopený princíp, na ktorom je postavený dej filmu - kde sovietska ponorka prepnutá na nehlučný chod je prenasledovaná americkou s "hlučným" chodom, o ktorej nemá tušenie (???) ()

Dárius

No co tady dokáže technika,Sean Connery a Alec Baldwin-to je neuvěřitelný.Prostě film filmů.Jo Rusi nestavěli a nestavějí žádné necky,s odhlučněním jim proti vůli západu pomohla firma Toshiba-dodala technologie.V USA následoval bojkot japonských aut. ()

Shona

Hon na ponorku to už je mezi ponorkovými filmy nepochybně klasika. V tomto ,,žánru" určitě to lepší co bylo natočeno, lepší jak ta kupa dalších amerických filmů, jako Útok na ponorku, Ponorka U-571 apod. Nemůžu říct že bych se za ty dvě hodiny nudil to ne, ale napětí, nebo dramatičnost nikde. Prostě tomu chybí jiskra a nezachrání to ani skvělý Sean Connery. Pokud chcete vidět dost možná, pro mě tedy určitě nejlepší ,,ponorkárnu" co byla natočena, tak si pusťte Das Boot. ()

kabel

Poměrně slušně zdařilá adaptace druhé "Raynovky" narozdíl od té první. Musím říct, že Ramius Connerymu sedl, bohužel se to samé nedá říct o Baldwinovi. Avšak pomineme-li knihu trochu stranou, je Hon na Krasnyj Akťjabr povedený snímek. ()

Kingjiri

S Honem na ponorku mám prakticky stejnej problém jako se všema snímkama dle Clancyho předlohy. Po technický stránce hodně slušný, herecký obsazení solidní, vždycky se objeví i nějaká lepší akční scéna, jenomže ta konspiračně-politická omáčka kolem mě nikdy moc nebavila. A na analytikovi Ryanovi mi zase neni moc sympatický, že víc přemejšlí, než koná. Samozřejmě se nabízí otázka, jak moc relevantní tyhle moje výtky jsou, protože tohle je Clancyho styl, ať už ho točí kdokoliv. Nelituju, že jsem ponorku zkouknul, ale žádná velká zábava na další projekci to nebyla (i když slušný momenty odehrávající se v ponorkách by se určitě našly). Hodnotim jako průměr, což je z mojí strany standardní hodnocení filmů s Jackam Ryanem v hlavní roli, který vždycky neurazej, ale ani nenadchnou. ()

Kremik

Perfektní adaptace asi nejlepší knihy od Clancyho. Tahle nejstarší ryanovka přesně zachovává tu dramatickou atmosféru knihy. Baldwin je sice proti Fordovi mnohem horší Ryan, ale všechno nahoru vytahují skvělí Connery, Neil a J.E. Jones. A nesmím zapomenout na výbornou hudbu Basila Poledourise. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)