Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Bauer

Někde jsem slyšel že tenhle film udělal Bruce Willise hvězdou.A je to pravda.Naprosto dokonalý film.Jeden z nejlepších akčních filmů.Bruce Willis to je frajer a Alan Rickman.....skělej hereckej výkon.Film na kterej se podívám s chutí jěště jednou kdykoliv. ()

becki_tu

Parádní klasika akčního žánru se skvělým hláškujícím Brucem Willisem, tunami vystřílené munice, litry krve, neústupnými teroristy, přiblblými agenty FBI a dokonalým prostředím v podobě mrakodrapu. Spolu s výborným scénářem (který se pokusilo už dost filmařů neúspěšně napodobit) tohle stačilo na vytvoření jednoho z mála akčních kultů. Bruce Willis je jen jeden. ()

luka4615

Perfektně střižená akce a "one man show" Bruce Willise, pro něhož byla tato role právě tou zlomovou. Tím vším je v mých očích snímek Die Hard, jež se rovněž může pochlubit i atraktivními interiéry mrakodrapu, tunou památných hlášek, a především ikonickým záporákem s mimikrami výtečného Alana Rickmana. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Výborná práce! PS: Ano, i já se řadím do stále rostoucího počtu těch, kteří tvrdí, že tohle JE vánoční film a že svátky začínají až ve chvíli, kdy Hans Gruber padá z okna mrakodrapu! „Yippee-ki-yay, motherfucker.“ ()

mm13

Najlepší vianočný film na svete! Vlastne iba takto vnímanému tomu dokážem odpustiť nevkusný záver a ohodnotiť to 4* a nie 2*. Dovtedy (do tých posledných troch či koľkých minút) oprávnená legenda akčného žánru. Pretože nie len nadupaná, ale aj odvážna tu a tam vykročiť nečakaným smerom a hlavne - premyslená do posledného puntíku! McClane je frajer. Radosť pozerať aj stýkrát (bez tých posledných troch či koľkých minút). ()

Sawy

"Pořád ten kovboj!Vy Američané jste všichni stejní,jenomže tentokrát John Wayne neodkráčí s Grace Kelly k zapadajícímu slunci." "To byl Gary Cooper,blbe."Smrtonosná past je moje nejoblíbenější filmová série a jednička je z ní jednoznačně nejlepším dílem.John McTiernan byl tehdy ve své nejlepší formě,stejně jako Bruce Willis.Největším přínosem tohoto filmu bylo,že nám dal typ hrdiny,jakého filmový svět do té doby nepoznal.Sympaťáka,který nejde pro ránu daleko,za každým slovem použije nějakou tu nezapomenutelnou hlášku,který kouří jako fabrika,mluví sprostě jako pražský dlaždič,teče z něj větší než malé množství kečupu,hrdina který si s brekem vytahuje střepy z nohou,který nemá bezedný zásobník v pistoli a hlavně hrdina,o kterého se můžeme bát a bezezbytku mu fandit.A právě proto je newyorský polda John McClane,muž který je vždycky ve špatnou chvíli na špatném místě,v nezapomenutelném podání Bruce Willise,můj nejoblíbenější filmový hrdina.Ježíšek mu navíc k Vánocům nadělil jednoho z nejlepších padouchů ve filmové historii,německého teroristu Hanse Grubera v podání Alana Rickmana.Ti dva si spolu v uzavřeném prostoru výškové budovy Nakatomi zahráli hodně výbušnou hru na schovávanou,která vešla do filmových dějin.Prostě jeden z nejlepších akčních filmů všech dob a kdo s tím nesouhlasí,tomu můžu říct jenom jednu věc:YIPPIE-KI-YAY,MOTHERFUCKER! 100 % ()

Lucasion

"Yippee-ki-yay, motherf*cker!" Bruce Willis ve své nejlepší roli. Die Hard je zaručeně jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Bruce Willis jako John McClane zde předvedl realistický, vtipný, napínavý a zatraceně akční film. John McClane přijede na Vánoce do L.A, aby si odpočinul, ale teroristická parta vedená Hansem Gruberem (Alan Rickman) mu to nedovolí. Teroristé obsadí budovu, zablokují východy a John utíká po schodišti bez bot jen v bílém nátělníku s pistolí v ruce. Začíná hra na život a na smrt, která je v tomto snímku zpracovaná realistickým a velmi napínavým způsobem. Bruce Willis tady hláškuje ostošest. A jeho hlášky jsou nesmrtelné a dokonalé. "Jdi se bodnout kr*vo, myslíš, že si tady objednávám pizzu?!“ Smrtonosná past je úžasný, dechberoucí film, který nastavil laťku humoru a akce až do nebeských výšek. I po tolika zhlédnutích neztratil nic ze svého kouzla a je pořád dokonalým snímkem, který nastartoval nejslavnější akční ságu s nejlepším akčním hrdinou. (100 %) ()

snaked

Zvyšuju na pět. Český dabing je úžasný. Zvláště ten pocit, že všechny ženské postavy vč. dětí namluvila jedna osoba. ()

Katullka

Asi nejsem devadesátkové dítě, které ocení hit mladých akčních srdcí. Poprvé viděno v 20 letech a rovnou na sedmdesátce. Nedoceňuji. Bohužel. /// Krrr! 70mm fest Krnov 2013 ()

Fleur6

Nádherná vianočná atmosféra.. proste taký príjemný rodinný film plný lásky. Tak či onak, ako stvorený pre Vianoce so skvelým Willisom a Rickmanom. ()

Genero

Až budete chtít pro sebe a kámoše získat balík peněz a zajistit si tak bezstarostný důchod, nikdy se nechovejte tak naivně jako Alan Rickman. I kdybyste přepadli jenom ubytovnu někde v Horní Dolní, buďte ostražití a podívejte se nejdřív do koupelny, jestli se tam neráchá John McClane . A kdyby ano, máte posledních pár vteřin na to vzít nohy na ramena a s křikem zmizet v nedalekém remízku. Je to totiž TEN John McClane co srovnal do latě přizdisráče z Nakatomi v nejlepším akčňáku všech dob. ()

Lacike

To boli casy, ked mal Bruce Willis vlasy a hlavne elan tocit akcne filmy. Sakra, neviem kde zacat. Uplne som nadseny. Je zaujimave, ze po cely cas ma film vlastne dost pomale tempo a akcnych scen tu nejak extra vela nie je a napriek tomu ani na sekundu nenudi. Dost sa tu venuju postavam, ktore su na akcny film poriadne prekreslene. Takze ma zaujimal osud kazdeho z nich vratane toho vola s nosom plnym koksu. Ale v centre diania kraluje neuveritelne charizmaticky Willis, ktory okrem famoznych hlasok vo svojej ulohe vydal aj krv, pot a slzy. Vsetky tie jeho sucasne videosracky su mu odpustene. Hned na druhom mieste je Reginald VelJohnson ako policajt s ktorym cely cas Willis keca cez vysielacku. Tie ich rozhovory by sa dali pocuvat nonstop. No a cim by bol akcny film bez poriadneho zaporaka. Tak ako bol Willis v tej dobe netradicnym hrdinom, tak Alan Rickman si strihol netradicneho elegantneho ale zaroven prefikaneho a chladnokrvneho zaporaka. Cest jeho pamiatke. A nakoniec tu mame kopec zaujimavych vedlajsich postav, ktore nech mali akokolvek maly priesor, tak su nezabudnutelne. Bonnie Bedelia ako odmerana ale nakoniec sympaticka manzelka, otravny policajny nacelnik Paul Gleason, svinsky novinar William Atherton, dvojica agentov FBI s rovnakym menom, ktory rozhodne nie su príbuzní, Alexander Godunov ako poskok s ktorym ma Willis skvelu bitku a samozrejme kedze sme v osemdesiatych rokoch, tak v akcnom filme nesmie chybat dnes uz legenda Al Leong, ktory to schyta od samotneho Willisa. Toho chlapika zastrelil snad kazdy akcny hrdina okrem Sylvestera Stalloneho. Podme konecne k akcii. Zase tak malo tu jej nie je a ked k nej dôjde, tak to je absolutna lahôdka. Dokonale prestrelky, adrenalinove vybuchy, nejaka ta drsna bitka. A vsetko okorenene hlaskou, kde sa po slovo fuck nechodi daleko. Dokonca si predstavte, ze som v tom filme videl pri scene s vrtulnikmi skutocne analogove vrtulniky. To v dnesnej digitalnej dobe nie je mozne. Nejaku tu zadnu projekciu nemam najmensi problem filmu odpustit. Stale vyzera stokrat lepsie ako dnesne mizerne digitalne klucovanie. Z technickej stranky musim vyzdvihnut kameru Jan de Bonta. Nejde len o prehladnost akcnych scen, ale hlavne kompoziciu vsetkych zaberov. Ci uz akcnych, tak aj obycajnych dialogov. Pohral sa s kompoziciou minimalne rovnako dobre ako Tarantinov kameraman pri Hateful Eight a nepotreboval k tomu ani ten megasirokouhly format. No a ked tento film pozera J.J. Abrams, tak musi byt spokojny s poctom lens flare. Na rozdiel od jeho filmov mi to v Die Hard prekvapivo nevadi a dokonca mi to pripada cool. Zabudnut nesmiem na skvely soundtrack a celkovo zvukovu stranku. Priestorovy remix zvuku sa vydaril a strelba alebo vybuchy zneju fantasticky. Najviac sa mi aj tak ale paci to cinknutie vytahu. :) A nakoniec pochvalim rezisera Johna McTiernana, ktory sa snad upisal diablu a na prelome 80/90tych rokov tocil jednu pecku za druhou. Dnes za to pyká. Ale stalo to za to. Vynimocne nepochvalim dabing. Z mladosti som sice zvyknuty na ten pôvodny VHSkovy so Soukupom a peprnymi hlaskami, ale zaroven obsahuje strašne málo daberov a vela hlasok vratane tej najznamejsej (Yippee-ki-yay, motherfucker) je zabitych. Dalsie dva redabingy su zase prilis slusne, takze ak si chcete tuto klasiku vychutnat na 100%, tak jedine v originale. Vysledkom je jeden z najlepsich akcnych filmov, ktory proste nestarne a kazdy, kto mu da menej ako 5* u mna nie je skutocny fanusik akcnych filmov. 10/10. () (menej) (viac)

Tommassi3

"Američané jsou všichni stejní, jenže tentokrát John Wayne neodkráčí s Grace Kelly směrem k zapadajícímu slunci !!" - "To byl Gary Cooper, ty debile !!" ;) ()

GeusX

Učebnicová příručka jak má vypadat povedený akční thriller. Sympatický "smrtelný" klaďas se svérázným smyslem pro humor, drsný a mazaný padouch, napínavá a vynalézavá akce a žádná zbytečně hluchá či nudná místa. 100% (viděno: nespočetněkrát) ()

Dale

Klasika akčného žánru o ktorej bolo povedané asi všetko. Takže v skratke: skvelý Willis, skvelý Rickman, množstvo skvelej akcie a skvelých hlášok od začiatku do konca. ()

CiTrus007

Dnes už klasika Bruce Willise, vždy si rád na ní vzpomenu o Vánocích... Děj by se dal shrnout do této jednoduché rovnice: uzavřená budova * (Bruce Willis + zločinci) = ??? ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)