Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Hawaj

Bruce jede jak blbej jeseter a vůbec nezastaví, kam vleze tam zůstane dokud se to celý nezříti, nevybuchne a všechny nevystřílí. Zloduši jsou zloduši, hrdina je hrdina a akce jede až do konce. Z tohodle filmu se nedá vyskočit, sedí a čučíte až do konce. ()

JackBurda

Někdo kouká o vánocích na popelku, někdo na princeznu se zlatou hvězdou. Já koukám na tuhle výbornou pecku s nářezem akce, super záporáků a dokonalejch hlášek. Nejlepší vánoční film všech dob! ()

0verseer

Klasika a pre mužské osadenstvo srdcová záležitosť, pri ktorej sa budú rozplývať asi ako ženské pri Titanicu. Asi tak nejak by som najlepšie vedel jednou vetou charakterizovať Smrtonosnú pascu. P.S.: 5 minút po skončení a ja si stále pískam Ódu na radosť, keby nám učiteľka na hudobnej púšťala tento film, nemusel som zo Schillera dostal šajbu. :) ()

knihovna

Vrtá mi hlavou, kdo vlastně z tohodle filmu udělal zlomové dílo. Bruce? Alan? John? Všichni dohromady? Netuším, ale je to vlastně jedno. Povedlo se to a to je hlavní. ()

horor2

Bruce Willis navštíví svou ženu v nedostavěné budově firmy Nakatomi, kterou přepadne banda teroristů v čele s Hansem Gruberem. Nemůže jen tak přihlížet a rozhodne se je pozlobit. Proto jednoho po druhem ničí a hláškuje jeden vtip za druhým, i přesto že ztratil boty :-) Jeden z těch filmů, který je dnes klasikou. ()

PlayEasy

Ten nejkrásnější vánoční dárek pro každého pořádného chlapa a nejvýraznější vzpomínka na zlatou éru akčních filmů. Bruce pro nás i přes své (četné) pády navždy zůstane Johnem McClanem a našimi Vánocemi budou navěky znít kultovní hlášky, hlasitá střelba a samozřejmě taky Let It Snow ;) 100% ()

johnsnow

Tak tomu vravím akčná jazda. Film ktorý je kultom kultov. Perfektný Willis, skvelý zaporák Alan "Snape" Rickman a v podstate všetko je na tomto filme super. Áno nerealistické, ale to je aj Fast and Furious a dá sa. Toto je však niečo perfektné, a jedinou výtkou, je že súboje sú o ničom ale to nevadí. ()

savatage

By mě zajímalo, jestli tvůrci tenkrát tušili, že tímto mění dějiny akčního žánru. Bruce Willis svým ztvárněním vytvořil nesmrtelného hrdinu, kterého milovat musíte a držíte mu palce, od začátku, až do koce filmu. Perfektní akční jízda, kterou nesmíte minout! ()

Gamekeeper77

Lehce vánoční atmosféra, aroma blížících se 90' let, skvělí padouch i hrdina. Willisovy dnes už tak typické hlášky a skoro nepolevující akce od prvního výstřelu až po finální pád dělají z tohohle ukázkového Áčka jasnou volbu programu na páteční televizní večer, kterou si sotvakdy nechám ujít. 90%. ()

Mire

So Smrtonostnou pascou som mal tú česť ju vidieť poprvýkrát len dnes (aj to viac-menej náhodou), ale na to, že akčné filmy sledujem len výnimočne a Bruce Willis rozhodne nie je môj obľúbený typ herca, to bola pohodovka so zopár dobrými hláškami ("Yippee-ki-yay, motherfucker") a tiež kvalitnými záporákmi stvárnenými Alanom Rickmanom a Alexandrom Godunovom, bez ktorých by to samozrejme nebolo ono. Asi si dám čoskoro aj dvojku :) ()

johnny01

První půlka je super, ale zhruba někde od toho běhání po střepech se McClane stává nesmrtelný, což se naplno projevilo při přestřelkách (například na střeše), ale především při rvačce s Karlem, při níž měli oba několikrát zemřít. Jinak je to dobrý film s několika překvapeními, zvláště na konci. ()

cinema_cz

Úspěch Smrtonosné pasti nelze přičíst jen k obsazení hlavního hrdiny v podání Willise, ale i režisérovu vycítění jednoho důležitého faktu - a to ústup osamělých zabijáků typu Ramba, jejichž morálka je nahrazena údery, individualistů, antihrdinů, žijících bez přátel i bez vděku okolí. Pro svůj film zvolil hrdinu sice s mocnou pěstí, ovšem hrdinu kladného, bojujícího za správnou věc, proti zlu, které stále ohrožuje jeho okolí. (06/1991) ()

hrumsrt

Vánoční film podle mého gusta! Skvělá přestřelka, zajímavé herecké výkony.. No prostě kultovní klasika! Jen škoda, jak málo (a přesto fakt hodně) toho ze svého umu Rickman světu ukázal. 100% ()

PlysovyMacko

Dej ma az tak nebavil, to ako teroristov po jednom likvidoval bolo v pohode, ale odpalena z toho nie som. Bruce je highlightom, jeho drsny policajt je velky frajer. Nepochopila som ako to, ze sa nestihol obut a ako mu mohlo biele tielko tak strasne scernat. ()

Blazkowicz

Když se řekne akční film, tak tohle se musí každému vybavit jako první. V podstatě synonymum pro akční film. Na mě ale dlouhé a pár hluchých míst se najde. 4+* ()

tavvva

Alan Rickman by měl zůstat v Bradavicích a točit pohádky pro děti, protože jako bad guy je trapnej :) Bruce Willis by se zase měl držet večerní toalety Maddie Hayesové a za žádnou cenu se jí nepustit, protože na seriozního akčního hrdinu je příliš velký šašek :) Tato určitě šíleně drahá americká megasračka se rochní okolo jedné hvězdičky a zazvonil konec, pohádky je zvonec. ()

Rayen1

Tenhle film je prostě číslo jedna v akčních filmech - hlášky, skvelej John, kterej není vsemocnej jako Arnold (třeba) a nemá u sebe neomezenou munici a je navíc bos, nemcouri jako zaporaci (a výjimečně ne rusaci), opět hlášky, a zase hlášky :D a ten dabing je prostě další perlička (teda, ten s Alexejem Pyškem).. Prostě všechno, na co si vzpomenete, je super :D jo a JE TO VÁNOČNÍ FILM, říkejte si co chcete, můj názor nezmenite :D ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)