Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

filmmovier

Dlouho jsem váhal, ale pak jsem se rozbulel a absolutní hodnocení bylo tedy jasné. Knihu jsem nečetl, žádnou předchozí verzi neviděl, ale příběh jsem samozřejmě znal. Přesto jsem po zhlédnutí tohoto filmu zůstal zasžen. Volání divočiny zasáhlo mé city i srdce a já vím, že se k němu budu vždy rád vracet. Přes to všechno, co se tam děje, je to příběh překrásný a dojemný. A nechybí ani napětí. Herci jsou skvělí, digitální zvířata naprosto senzační, hlavně mezi nimi o pořádné napětí fakt není nouze, a Buck si vás svými výrazy totálně omotá kolem prstu. Navíc je krásné i to prostředí (Aljaška je úchvatná) a doba zlaté horečky jakbysmet. Po traileru jsem si fakt myslel, že tohle bude kolosální průšvih (myšleno po stránce kvality filmu). Snad nikdy jsem se nemýlil víc. A ano, Buck vypadá v trailerech blbě, ale ve filmu ani náhodou. 100%. Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem měl tu čest vidět. ()

maxxxim

Na hodnovernosti filmu s určitosťou nepridal ten gumený pes. Keby tvorcovia išli radšej do nanovlákien, prípadne polyuretánov, tak by veru spravili asi lepšie, takto to bolo o nekontrolovanom poskakovaní tu a tam, skoro ako v prípade tej povestnej sovietskej atómovej bomby, btw naposledy ju videli niekde na Urale a stále skáče, takže hip, hap, hop a je tu gumený pes. Ono sa to síce nerýmuje, ale čo na tom vonkoncom alias do paroma (To sme ale fajne vybavení, do dabingu ako vyšité výrazy :)), presne ako ten gumený pes do tohto filmu. ()

kjakob

Tohle se moc nepovedlo. Zjednodušení Londonově klasice neprospělo. Celé to má zachránit Harrison Ford, ale nemá prostor ani čas, protože jeho postava se na plátno dostane někde v půlce filmu. Jako by první a druhá část filmu k sobě ani nepatřily a vyprávěli odlišné příběhy. Přitom druhá polovina filmu měla potenciál to ještě zachránit. Technická stránka je to jediné, co vám zůstane po shlédnutí v hlavě, naprosto nevyužitý potenciál předlohy. ()

Johnny.ARN

Veľmi pekný digitál. Krásna príroda, rozumná minutáž. Zápletka šablónka, frajerka pri tom asi trikrát revala a ja som mal šťastie, že tam cigán nebol veľmi dlho aby mi to úplne znechutil. Za mna spokojnosť a Ford sa do role zálesák-vyžitý dedo hodil dokonale. 3 z 5 ()

Mrkvič

Celkem slušná podívaná pro celou rodinu. Tatínka nejspíš otráví digitální všechno, než se dočká alespoň vtípků spojených se psím spřežením. Děti může bavit takřka veškeré blbnutí, ale ke konci už film rozjuchaný není, tak nejspíš usnou. Těšil jsem se podle fotky na Forda, kterého není moc, ale nakonec potěší. Navíc bych u takového filmu čekal větší míru stupidit a trapných fórků pro nejmenší. to se naštěstí nekoná, tak jde o slušnou digitální (bohužel) podívanou i pro dospělé. ()

ecceHOMMO

Prvá polovica vtipná a tvorená hlavne na pobavenie aj detského publika i keď za prispenia digitálnej techniky, druhá postupom času čoraz vážnejšia a pochmúrnejšia. ()

mikestiff

Strašně umělý pes co má na psa nezvykle neustále zavřenou pusu a nezvyklé pohyby. Plus to celé včetně kamery vypadá jak nějaká videohra. ()

MikeZ

My si ty psy prostě nezasloužíme! I když ve hraném filmu vypadají jako by vypadli z Tajného života mazlíčků. Těžce cartoonovému Buckovi sice animátoři podraží nohy, naštěstí mu ale spřežení pomáhá táhnout energický John Powell, Spielbergův dvorní kameraman a hlavně sympaťák Haf Solo. 6/10 ()

hroubek

Velmi příjemná dobrodružná podívaná. Volání divočiny je ten typ filmu, na který se může kouknout celá rodina a ve výsledku budou všichni spokojený. Má to krásné záběry, sympatické hrdiny, dobré tempo, a správnou atmosféru. Harrison Ford a Omar Sy odvádí velmi dobrou práci a jejich výkon se mě líbil. Jediný problém, který s filmem mám je ten, že je plný digitálních triků, které bijí dost do očí. Chtělo by to více reality, a méně jedniček a nul. Volání divočiny je hezký rodinný film, pro všechny. ()

Trustme

Když se vzorný divák kouká na film až do poslední vteřiny, povšimne si v závěrečných titulcích kolik stovek počítačových řemeslníků muselo vypiplávat srst digitálních pejsků, aby vypadali jako živí a divák se ptá: není levnější použít analogové (reálné) psy? Jenže tvůrci se rozhodli pro vyšší herecké výkony psů, jenž by běžní cvičení hafani (vlci, medvědi, zajíci) neudělali ani za 30. kilový pytel jehněčích Pedigree. Zkrátka natočit dvojici (smečku) psů jak každý udělá nějakou konkrétní grimasu v jednom záběru by asi stálo nervy, čas a i ty peníze. Zvířecí CGI je zde někde na 95% reality, co se týče vizuality. Reálný pohyb ještě stále bude úskalím i v roce 2020, ale divák je smířený, že sleduje tak trochu disneyovku a že pejskové mají působit legračně, roztomile házet kukuče a dávat si pozor, aby nepromluvili. Samozřejmě kriticky se častěji komentuje CGI u běžných (důvěrně známých) živočichů, než u dinosaurů a Godzilly. První půlka filmu je parádní, ta druhá již o něco méně. Bucka ovšem budete milovat po celou dobu filmu. ()

VanTom

Digitální hafan vypadal dobře, vůbec nevadil a z obrazu netrčel, naopak by se nejspíš jeho emoce a skopičiny dost problematicky točily s živým exemplářem. Nicméně kvůli "CGI feelingu" animovaných pohybů na mě tato dětská dobrodružná pohádka s roztomilou zvířecí osobností v hlavní roli neustále dělala dojem "hraného animáku". Na druhou stranu, film stejně nejvíc drhnul v zkratkovitých traumatech a dramatech lidských protagonistů, sice maximálně upozaděných, přesto (proto?) brzdících rozdováděný úprk musherského spřežení nádhernou aljašskou krajinou. ()

Sany33

Príbeh: Buckova cesta od šteňaťa po vlka. Herecké obsadenie: Ford to má stále v sebe a dokáže zahrať naozaj čokoľvek. S pribúdajúcim vekom mu podobné úlohy sadnú ako uliate. A veľmi milo ma prekvapil Omar Sy veľmi uvoľneným výkonom, ktorý film dosť potiahol. Prevedenie: Divočina bola jednoducho nádherná. Bolo ale vidieť že Buck je počítačový havko a nie skutočný. Pocity: Možno ma tu ukameňujú ombudsmani zvieracích práv ale živý pec je v danom príbehu uveriteľnejší a dokáže z diváka dostať silnejšiu finálnu emóciu. Ale aj napriek tomu sa mi film komplexne páčil. Pridaná hodnota: Ak by dnešná mládež vyrastala na podobných filmoch o ľudských hodnotách a sile priateľstva medzi zvieraťom a človekom asi by sme počuli čoraz menej o týraní psích spoločníkov. 76% ()

fabecc1222

Velká škoda jako vždy výborného Harrisona a milého příběhu v topícím se digitálním nešvaru. kdo máte rád digitální zvířata a krajinu, tak si klidně přidejte 4*. Já jsem však konzervativec, takže bych raději uvítal živého psa, a natáčení v krásné Aljašské přírodě, která je až příliš často nahrazována natáčením před zeleným pozadím. ()

Jaro.Krafcik

Harrison Ford ale pekne zostarol. Na veľkom platne nebol už dlhšiu dobu. Volanie divočiny je ale skvelým dobrodružnom rodinným filmom. Digitálnych psikov nebolo ani vidieť, tak skvelo boli spracovaní . Po hačikovi asi druhým najlepším filmom so psom. Bol to zážitok vidieť v kine. Emotívny zaver nechýbal. 5* ()

J-o-k-e-r

Dobrodružná klasika s pohádkovým nádechem a digitálními zvířaty. Ale má to krásné záběry přírody a H. Forda. Na nedělní odpoledne pěkný film. ()

drackula

Veľmi prijemná rodinná jednohubka. Dobre sa na to pozerá, digitálny pes je ok a aj keď je tam Harrison Ford iba 1/3 filmu, úloha unaveného a zlomeného muža mu sadla. Na víkendové poobedie ideálny film. 60% HBO GO ()

Kurikmoon

Prvé minúty mi animácia vadila, ale po chvíľke som si zvykol a Buck sa stal jedným veľkým sympaťákom. Veľmi príjemný film so správňakom v hlavnej úlohe. ()

Herzeleid

Taková oddechová pohádka. Nečekejte nic víc, nic míň. Digitál sice pokročil, ale i tak je řada scén tragických. To ale hodnotit v pohádce nelze. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu