Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Mikino00

Seriál se naprosto trefil do dnešní přesycenosti komiksovými hrdiny a sráží je z piedestalu dokonalosti. Černý humor v kombinaci s onou demytizací a někdy až šokujícím násilím je pak ideální koktejl, který baví, znepokojuje i ohromí. To vše se povedlo ideálně dějově skloubit, jelikož všechny dějové linky a postavy jsou dostatečně nosné a zajímavé. Ať už se jedná o mstící se čtveřici, sladkou naivku Annie nebo bezkonkurenčního Homelandera. Musím říct, že jsem nevěřil, že by Anthony Starr dokázal vystoupit ze stínu Banshee a takhle ovládnout celý seriál. Myslím, že ve druhé řadě se máme ještě na co těšit. ()

Jaro_slav

Čekal jsem, že budu podobně vyhejkanej jako u Hancocka, ale tady z toho moc sálá cílení na drsňácky alternativní adolescenty, umně maskovaný některejma scénama a dialogama (takže v kinech by to mělo Rkovej rating), avšak stále prokouknutelný. EDIT: Třetí série je taková haluz, že o hvězdičku zvyšuju. Spoiler! Ubodat bandu chlapíků dildama je kurevsky originální a současně vtipný i děsivý. Konec spoileru. ()

Milky.

Bylo to dobré, humor perfektní, napětí taky. Homolander asi nejděsivější záporák za poslední dekádu a celkově super seriál. Problém je ale v konceptu, díky kterému seriál jede celou dobu na půl plynu a nikdy se vlastně pořádně nerozjede. Ono blbě se píše scénář, kde se má postavit parta obyčejných gangsterů proti partě superhrdinů typu supermana a podobných. Kdyby to mělo jít do nějaké akce tak lidi nepřežijou ani pár sekund. Seriál s velkým potenciálem, kterému ale chybí něco jako kryptonit. EDIT 2. SÉRIE: Přišel kryptonit, přišla anti nazi agitka. Ač se seriál snaží táhnout vše v satirickém tónu jakože si ze všeho dělá prdel, tak je to prostě tam. Zábava větší než v první sérii...moderní tématika taky. EDIT 3. SÉRIE: Bomba! ()

Klajnik

Skvělej koncept - divák ví, že něco takového mu na trhu chybělo. Společnost vytvářející lidi se superschopnostmi, které pak prodává veřejnosti jako superhrdiny, ačkoliv to jsou sobeční zkurvenci, kteří občas omylem zabijou nějakého civila a ani jim na tom moc nesejde. Občas je tam nějaká úchylná zcéna, která diváka mile překvapí (Deep/Aquaman trpící nejistotou kvůli svým žábrům nebo teplej Antman, jež svému milenci leze do močové trubice). Občas se tam leskne nějaký motiv, který zdařile reflektuje současnou společnostu, ale bohužel tvůrci nejsou dostatečně schopní, takže celek prostě nedosahuje takových kvalit, které bych si přál a které by si tento koncept zasloužil. Samozřejmě je lepší volba sledovat Boys, než libovolný superhrdinský seriál z MCU. Negativa: 1.) Ošklivé kostýmy na úrovni kostýmu Kapitána Ameriky z prvních Avangers. 2.) Nekonzistence - na konci druhé sérky Frenchie střílí Stormfront do zad a kulky jí nezraňují, ale když jí Butcherova žena, Becca, pozdějí bodne do oka, tak jí zraní. 3.) Zlá choreografie pěstních soubojů - scéna, kde Starlight, Mave a Kimiko bijí Stormfront, je kvůli vysoké míře amatérismu prakticky odsouzeníhodná jako sračka. 4.) Skupina odboje se skládá z pěti členů z nichž tři nemají žádné velké charisma ani charakter (Kimiko - která je navíc němá, Frenchie a MM, jejichž jména jsem si teď musel dohledat, protože jsem si je ani po 20 epizodách nezapamatoval) a jeden další je spíše nesympatickej panic (Hughie). Skupina Boys stojí tedy hlavně na Karlu Urbanovi (Butcher) a jeho herectví - Butcher je totiž charistamický, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tvůrci ho jako drsňáka vykreslují víc než se mi jako takový zdá být. Většinou má prostě jen drsný kecy a sám o sobě je to jednoduchá postava, která je motivovaná hlavně ztrátou své milované ženy. Butcher by však mohl být mnohem zajímavější a originálnější postava. Nejlepší postavou je pak labilní vůdce Seven, narcistický Homelander, který je takovou variací na supermana a záporákem série. 5.) Zkrátka tomu chybí větší drive, což je způsobeno body, které jsem už zmínil, ale hlavně je na vině nedostatečně dobrý scénář. Když mnoho postav nemá dostatečný charakter, tak i interakce mezi nimi jsou poněkud nudné a táhlé. Ty citové výlevy mezi Boys alá "Butcher to už trochu přehání, Butcher není citlivý k našim pocitům..." jsou nudné a vůbec by nemusely být. Scénáristi by si měli uvědomit, že nepracují na telenovele nebo Hře o Trůny, kde komplexní vztahy mezi postavami taky mají velkou váhu, nýbrž pracují na něčem, co by mělo hlavně bavit. Proč prostě nenapsat postavám nejrůznější důvody k tomu, proč nenávidí takzvané superhrdiny a neposlat je na lov, ať se divák baví? Na druhou stranu uznávám, že oproti tomu komiks je prý podstatně cyništější záležitost, se tvůrci seriálu pokusili dát seriálu mnohem větší komplexnost i vtisknout tam mechanismy, které budou u diváků vytvářet sympatii s různými postavami. Přesto si myslím, že všechny snahy tvůrců seriálu nepadly na úrodnou půdu kvůli jisté míře nedostatečnosti - např.: nedostatečném charakteru různých klíčových kladných postav, v čehož důsledku k nim ony sympatie necítím. () (menej) (viac)

Flopik

Máme tu seriálovú novinku ktorá je ohromná bomba. Už na začiatku keď som o tom čítal som to čakal ale toto bolo ešte lepšie. Výborné herecké výkony, Karl Urban je v jeho úlohe naozaj skvelý ale nedá mi nepochváliť aj Homelandera ktorého Antony pojal neskutočne dobre. Je to správne drsné, temné a zároveň vtipné. Prvá séria bola teda neskutočná podívaná no a finále bolo famózne, ten pocit keď proste neviete čo sa stane pretože postavy sa chovajú nevyspytateľne. Presne toto som od toho chcel a na druhú sériu po skvelom cliffhengri sa neviem dočkať.Tak sme sa dočkali druhej série ktorá si laťku skvelo udržala. Bavil som sa teda ohromne, zahrané opäť všetky postavy skvelo a Stormfront slušný záporák série. Badass ako sa patrí a ja sa neviem dočkať ďalšej série, aj keď tuto mi chýbal lepší cliffhanger. 3 Seriá, a Soldier Boy v podaní Deana ? Neskutočná epická jazda od začiatku do konca. Môže to byť lepšie ? Uvidíme v ďalšej sérii. ()

husokachna

Z bojs ár beck in taun. Budu asi opakovat slova jiných, ale je osvěžující moct si superhrdiny vychutnat z druhé strany a celkově je tohle asi ten největší přínos seriálu. Bojsové na druhou stranu postrádají jakoukoliv vnitřní logiku, vývoj a motivace postav je nahodilá a jejich chování se mění, jak se to zrovna hodí a podle toho, kam se má zrovna ubírat děj. To je obrovská skvrna na jinak výborným seriálu, se sympatickýma hrdinama, který jsou parádně nacastování, pár kulervoucíma scénama a zajímavě vymyšleným světem, kde superhrdinství se více blíží možné realitě a je na prodej do poslední nitky. Karl Urban je výbornej, i když jeho postava je kolikrát na otravná (viz motivace výše). A tak přes všechny výhrady, který mě při sledování napadaly, mě závěr přitáhl ještě o trochu víc (i když není bůhvíjak objevnej a nepředvídatelnej) a druhou sérii si dám. Trošku nadhodnocený čtyři hvězdičky za něco novýho na tomhle poli. PS: Comics jsem začal číst v průběhu seriálu, asi je brzo, abych srovnával, ale zatím mi comics přijde moc absurdně cynickej a seriálové pojetí se mi líbí víc. ()

Greg25

Parádní komiksová jízda, která se s ničím nemaže, frčí na plné obrátky, hláškuje a senzačně si pohrává s některými klišé (kterým se sem tam sice sama nevyhne - finále je poněkud slabší než předchozí viděné a předvídatelné, ale zase ne tak dlouho dopředu, takže to zase tak moc nevadí). Za mě pecka. Ale samozřejmě je to seriál spíše pro komiksové nadšence, přestože moderně aktuálních témat je tam taky přehršle. "Co když je to Spice Girl?" 100% ()

DaeGurth

Taková hra na Watchmeny o které se stará korporace. Rádoby drsné, ale pokud máte nakoukáno pár seriálů, tak vidíte stále stejné postupy. A tak to začno nudit. Ne hned, ale časem ano. Ovšem uznávám, pořád o několik tříd lepší, než Avengers a je to vtipné, byť to postupně přehání s dojením a upřímností a citlivostí a žvatláním.) ()

Jaroslaf

Dá se na to dívat, ale je tam spoustu vizuálně nehezkých a nesympatických lidí. A ona Rádobycoolsuperhrubádrsnost, která vkusnějším povahám znechutila například druhého Deadpoola. Nicméně po shlédnutí posledního dílu druhé řady zvedám hodnocení. Dámská férovka epická, masturbující Homelander neskutečný. - Edit - Po třetí řadě stále dobré. Ani super, ani špatné, prostře dobré a neurážející. Obešel bych se klidně bez vyložených nechutností, které stejně mají za úkol aspoň trochu šokovat. ()

Illy

Jeden z... Ne! Tohle je nejlepší, nejvtipnější, nejbrutálnější a zároveň nejzábavnější seriál podle comicsu ever! Že je Ennis jeden z mých top komixových pissálků je daný, ale tady mají nemalou zásluhu hlavně tvůrci seroše, kteří se nebáli jít do toho po hlavě... přímo do prdele. Protože doprdele tohle je fakt genitální!! ()

VictorMartel

Křesťanství je agenda setting. V dětech sama od sebe neroste otázka po bohu, dostanou již až imperativem, jehož primárním účelem je ušetřit energii při ovládání delegováním autority jinam. To samo nemá vyvrátit jeho verzi boha (jednu z myriád), je to konstatování faktu, že prokazatelně jinak k vyznání nedochází. Nastolování agendy vzniká s každým podsouváním SPOLEČNÉHO zájmu, aby bylo dosaženo VLASTNÍHO. Seriál právě tuto techniku hluboce zakódovanou v hierarchii západní společnosti skvěle rozklíčoval a podal s nadsázkou prostřednictvím komiksového námětu. Jestli se Nietzsche ohrazuje proti Renanovu výkladu Ježíše jako hrdiny, má recht, protože z Ježíše se nakonec stala ideologická předloha SUPERhrdiny. Superhrdina, v některých ohledech snad opravdu antipod héroa na antický způsob, je vybaven nadpřirozenými schopnostmi a jako takový zavazuje všechny ostatní k víře v tuto nadpřirozenost. Chce-li si někdo udržet privilegia, dělá to právě tak, že si přisuzuje právo nastolovat agendu. K tomu patří plno keců o selfmademanství, majících za cíl paralyzovat sebemenší kritiku sociální neprostupnosti a skrznaskrz defektivní imbecility systému. / Tak přiléhavý komentář americké hegemoniální závislosti na padouchovi, úspěchu podávaného v prášcích, infantility silných nebo marketingové zavilosti ultrakapitalisticé propagandy nemá mezi seriály rovna. / Západní entuziasta i toto hodnocení rychle uhodne jako „doklad o nenávisti“. Je si svou pohádkou jistý. ()

dannyyy

WoW WoW WoW!!! Tak tohle byla Pecka s velkým P! Po dlouhé době jsem nemusel nic přetáčet a hltal jsem každou sekundu. Osmý díl měl jedinou chybu, a to, že byl poslední...alespoň v první sérii. I'm sorry, palpalpal, I'm sorry, palpalpal (8. díl první série :)) Jinak ten konec...wtf?! 5* ()

theSaint

Tohle jsem potřeboval jako prase drbání. Konečně něco s koulema, bez otravných pozérských charakterů. Navíc Urban, můj oblíbenec, podobně nedoceněný jako Schrieber, dostává konečně prostor, který si zaslouží. Jestli tohle nebude hit, tak je se světem něco špatně. Díky Amazone. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)