Banda - Série 2

(séria)
USA, 2020, 8 h 14 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Jim Beaver, Aya Cash, Jessica Hecht, Claudia Doumit, Chris Mark, Jennifer Esposito, Colby Minifie, Laz Alonso (viac)

V intenzivnější a vypjatější druhé sezóně se Butcher, Hughie a ostatní snaží vypořádat se ztrátami z předchozí řady. Na útěku před zákonem stále bojují proti superhrdinům. Vought, společnost, která se stará o superhrdiny, mezitím profituje z paniky, kterou vyvolá hrozba super-padouchů. Objevuje se nová hrdinka, která způsobí ve společnosti rozruch a provokuje už tak labilního Homelandera. (Prime Video)

Eliott

Druhá série začala pomalým rozjezdem. Ovšem zlom nadešel ve třetí epizodě, kdy se celá show rozjela na plné obrátky. Také velice chválím nově vybrané postavy, především tedy jedinečnou Ayu Cash v roli Stormfront. Zakončení série sice kulervoucí, ale i tak cítím úpadek oproti první sérii. 88% ()

TheEvilTwin

Další série The Boys a další výsměch běžným superhero movies. Akorát s tím rozdílem, že už není zdaleka tak úderná, překvapivá a fucked-up jako předchozí série, bohužel naopak je děj skoro totožný, akorát akce se ubralo. Občas dostaneme dávku poctivého gore (což je výborné), ale bohužel je zde akce tak málo, že bojů ani vražd tak moc nedostaneme (asi v průměru 5 minut akce na díl...). Sérii táhne opět charismatický Karl Urban, který možná ke škodě nedostane tolik prostoru jako kdysi, dále občasný černý humor a celkově dost bizarní scény viz sex superhrdinů na ulici, Homelanderova masturbace na mrakodrapu nebo "superhrdina" se schopností házet svoje dvoumetrové péro jako lano a škrtit jím lidi. Výsledek je takový neurážející průměr, na který se dobře dívá a herecky i humorem zabaví, ale bohužel mu chybí zajímavější děj a výraznější akce, kdy kromě finálního dílu se s ní až moc šetří. Třetí sérii si nejspíš pustím i tak, ale už by to chtělo trochu obměnu. ()

Soweek

Musím jít o hvězdu níže. Zábava to sice pořád je velká a je pravda, že dnes není moc kvalitních akčních seriálů, ale druhá sezóna jde prostě uplně proti myšlence té první. Už to není o likvidaci špatných superhrdinů, ale už je to o bitvě mezi superhrdiny, kde hlavní protagonisté v podstatě jen přihlížejí tomu, co se děje. Jejich postavy se stávají nadbytečnými, což je vcelku úsměvné, protože si asi nevybavím jiný seriál, kde by hlavní hrdinové byli takto zbyteční. ()

Ouwen

Druhá série je nadopovaná fillerama k prasknutí a děj se nikam neposouvá. Akční scény jsou mizerný a špatně sestříhaný, a chybí jim určitá logika. Prostě ti superhrdinové nebo superpadouši ignorují své schopnosti jen pro to aby mohli nechat danou postavu žít. Mlátějí s nimi o vše možné, jen je prostě nezabijou. Nudáááááááááááááááááá. Plot armor je zde opravdu masivní a to jak se hafo postav a to nemluvím o superhrdinech - ale o civilistech, dokážou teleportovat je nehoráznost (ano ta buchta co je uvězněná za velkou zdí kde je kamer a hlídek tři tisíce a jen tak se odtamtud dostane aby našla The Boys). Neustále nám je řečeno že jsou hledaný, ale jelikož se s chutí vykecávají v parku, na lavičkách ANEBO uprostřed města, veškerej pocit nebezpečí se vytrácí. Frenchie, MM jsou zbytečný, Hughie se moc nevyvijí, Butcher se posune až v posledních dvaceti minutách... většinou totiž všichni ztrácí čas vykecáváním "moje máma, moje táta, moje minulost" anebo vydíráním a ukazováním prstem na druhý. Nudááááááááááááááááááááá. Antony Starr je jedinej důvod, proč jsem to chtěl sledovat dál, každá scéna s nim je hereckej koncert, ten týpek je úplně na jiným levelu o proti ostatním. A-train a Deep jsou zbytečný, Black Noir absolutně nevýraznej a neschopnej, nová záporačka otravná. Druhá série navíc sází jedno předvídatelný klišé za druhým a děj se posune až v posledním díle. Scénář působí levně a dost děravě. Nudáááááááááááááááááááá. To že hlavní postavy se můžou vloupat NEPOZOROVANĚ do té věže je taky solidní mazec, žádné hlídky, kamery, prostě žádnej pocit nebezpečí... ()

William_

Připadalo to jenom mně, nebo 2. série plnohodnotně začala až třetím dílem? 2. série střídala výplňové epizody s těmi nabušenými a divácky atraktivnějšími. Oproti 1. sérii si toho prostě všimnete, ale žádný pokles kvality nečekejte. Jen už to prostě všude nebude 5/5. Problém který se 2. sérií mám je ten, že obsahuje až moc WTF momentů. Třeba záchrana jedné postavy z jedné z nejhlídanějších budov Voughtu působila opravdu komicky a jednodušeji než nákup v Kauflandu. Naopak už dlouho se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho sledoval a přál si, aby v něm většina postav umřela krutou a bolestivou smrtí. To se tady náramně povedlo. Stormfront a Homefront jsou sv*ně prvního stupně a pocta hercům že je dokázali tak skvěle vystihnout. Nesmím zapomenout ani na skvělé hudební videa, která bylo stvořena přímo k jednotlivým epizodám a můžete si je plně užít buď v bonusové sekci na Amazonu nebo na YouTube. Tuhle písničku od Starlight k uctění památky jednoho "hrdiny" nebo tento Cyberpunkový skvost od A-Traina si musíte vychutnat ještě jednou. Lahoda pro mé uši a úžasná satira. Seriál druhou sérií neztrácí dech ani kouzlo. ()

• Na začátku epizody hraje píseň „Sympathy For The Devil“ od The Rolling Stones a po ní hraje „Pressure“ od Billyho Joela. (Duoscop)
  • Sage Groove Psychiatric Hospital je ve skutečnosti St. Thomas Psychiatric Hospital nacházející se v kanadském Ontariu. (NiWi)