Cena za nežnosť

• Česko Cena za něžnost (viac)

CENA ZA NEŽNOSŤ je príbehom Aurory (Shirley MacLaine) a jej dcéry Emmy (Debra Winger), ktoré spojuje silný vzťah. Rodinná sága sa odohráva v období tridsiatich rokov a začína spätným pohľadom na Emmino detstvo. Aurora sa len ťažko zmieruje s tým, že jej dospelá dcéra začne žiť svoj vlastný, nezávislý život. Nepáči sa jej Emmin manžel a nemôže sa vyrovnať s úlohou babičky. Trochu útechy jej poskytuje vzťah s bývalým astronautom Garrettom (Jack Nicholson). Film ocenený piatimi Oscarmi. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Je to melodramatické, chvílemi až moc, ale když máte k ruce takové herce, jaké měl James L. Brooks, tak se vám prostě povede zvládnout všechno. Jack Nicholson je prostě neskutečný a je jedno, kolik mu dále prostoru, on ho využije naplno. Ale není to jen o něm, je to i o ostatních hercích, kteří jsou skvělí. Díky nim je to snadno kousnutelné. ()

pakobylka

Cena za něžnost ? Jednou je jen symbolická - tak milá, drobná a lehká - ani nepostřehnete, že platíte ... a podruhé je zatraceně krutá - a její velikost a tíha jsou nezměřitelné. Velice emotivní - a velice lidský příběh, který z vlídné a laskavé komedie poznenáhlu přeroste v drama netušených rozměrů. ()

Rocky62

5 oscarů? no ne že bych byl zklamán, ale čekal jsem tedy větší nářez. Nicholson jako šarmantní kosmonaut s ďábelským úsměvem, který by si život bez žen nedokázal představit, zkrátka nemá chybu, vůbec herecké výkony jsou v tomto filmu bezchybné, ale ten děj se rozjíždí jak muj děda na mopedu, proto si myslím, že zkrácená stopáž by snímku jen prospěla a rozhodně přidala na kvalitě. Slabé 4* ()

major.warren

Něžný a laskavý film o lásce, rodinných vztazích a bolestivé ztrátě. James L. Brooks je výborný režisér a jsem rád, že si za Cenu za něžnost odnesl Oscara. V hlavních rolích matky a dcery se představují fantastická Shirley MacLaine (Aurora) a neméně výborná Debra Winger (její dcera Emma). A pak je tu samozřejmě Jack Nicholson v parádní roli astronauta Garretta, Aurořina nového přítele (také zasloužený Oscar). Lepší tragikomedii, než je Cena za něžnost jsem v americké kinematografie snad nikdy neviděl. Moje nejoblíbenější scéna je zřejmě projížďka Aurory s Garrettem na pláži. U mě to nejlepší hodnocení. Pět Oscarů za adaptovaný scénář, vedlejšího herce, hlavní herečku, režii a film. Krásný a dojemný příběh. ()