Banda - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (viac)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

SpaceOdyseus

Presne takovy spin na presyceny superhrdinsky zanr dnesni doba potrebovala. Nekompromisni, drsny, krvavy a zly. Snyder by se tady mel ucit, jak se to dela. Co on ve Watchmanech a BvS jen zlehka netukava, do toho The Boys skacou rovnyma nohama. Superman je vypocitavy zmrd, ale ma i necekanou hloubku, Flash je fetak, co omylem probiha skrz lidi a tak dale a tak podobne. A me to bavilo strasne moc. Diky Amazonu za koule a moc se tesim na druhou sezonu! ()

Azurovydrak

V době, kdy jsou populární superhrdinské filmy a nově je v kurzu i hrubější erková zábava, někoho konečně napadlo spojit oba prvky dohromady. A světe div se, ono to funguje. První řada The Boys je akční spektákl plný krve a černého humoru, který se bere s perfektně vyváženou nadsázkou. Tváří seriálu je bezpochyby Karl Urban jakožto charismatický mstitel, který vede skupinku záškodníků snažící se rozložit superhrdinskou smetánku. Amazon tu představil jednoho z největších tvrďáků své generace, který pomyslně přebírá otěže po slavném Loganovi. V opozici stojící Homelander zosobňuje ďábelskost a nevypočitatelnost a jde o prakticky neporazitelného nepřítele, který je navíc bezchybně zahraný. V pozadí tohoto konfliktu nechybí ani příjemná lidská lovestory, která pomáhá divákovi vcítit se víc do postav, dobré gagy a nakonec tu a tam pořádně ujetá nekorektní scénka. Co víc si přát95% ()

Loki_Six

"Supes lose hundreds of people each year to collateral damage. The main reason that you won't hear about it is 'cause the public don't want to know about it. See, people love that cozy feeling that Supes give them. Some golden cunt to swoop out of the sky and save the day so you don't got to do it yourself. But if you knew half the shit they get up to... Fuckin' diabolical." ()

Lachtaan

Jeden z nejpopulárnějších současných seriálů, co nevznikl pod hlavičkou Netflixu, mi uniká už dlouhá léta, v srpnu 2019 jsem zkusil jen pilot a pak nad pokračováním zanevřel. Teď zase přišla chvilková zkouška amazoňáckého streamingu a s tím tedy i druhá šance pro jeho vlajkového koně. A musím uznat, že jsem učinil fakt dobře. Na to, jak už mě přestaly bavit superhrdinské blockbustery a hlavně ryzí komedie, je tahle nekompromisně explicitně sprostá šaráda po většinu svého času fakt výborná. I ten cast je skoro bez chybičky, hlavně Anthony Starr a jeho démonický Homelander. [viděno na Prime Video] ()

LUKICKK

Bral jsem to jako nějakou shit show, co Amazon cpe všude do reklam na Twitch, do té doby než 3 sérii začali všichni totálně hypovat a já si o tomhle zjistil více, nechápu, jak mi něco takového mohlo až do 3 série unikat a prý je ta 3 série nejlepší tak typičo po tom, co jsem viděl tuhle to mě zajímá co to bude ještě. ()

• The Deep (Chace Crawford) se při sledování svého neúspěšného pokusu o záchranu delfína doslova cpe nezdravým jídlem. Jeho herecký představitel prohlásil, že pokud by měl mít jednu superschopnost, byla by to taková, díky které by mohl sníst co nejvíc nezdravého jídla bez problémů s váhou či zdravím. (NiWi)
  • Scéna, kdy se Billy Butcher (Karl Urban) po konfrontaci s Mesmerem (Haley Joel Osment) podívá do zrcadla a má krev na tváři, je velmi podobná scéně z filmu Doom (2005), kde si John Grimm (také Karl Urban) prohlíží sám sebe po injekci C24 a utírá si krev z tváře. (Ficik)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů