Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

BROKEN_

Netradiční komiksový seriál The Boys má právě za sebou třetí řadu. Návrat tohoto nekompromisního, netradičního a ujetého superhrdinského seriálu přišel v pravý čas. Trvalo to dva roky než jsme dostaly další řadu. Vedle všech těch superhrdinských filmů a seriálů, které jsou rodinné, zábavné, barevné a neustále se snaží hrdinové zachránit svět, jsou The Boys blesk z čistého nebe. Ve třetí řadě seriál dokonale pokračuje v tom co nastavil v předchozích dvou sériích a pokračujeme tam, kde druhá řada skončila. Postavy jsou jednou z nejlepších věcí na celém seriálu. Seriál skvěle představuje zkažené a zvrácené hrdiny, kteří si dělají co se jim zachce a využívají svoje schopnosti ve svůj prospěch. Seriál skvěle rozumí svým postavám a do hloubky je rozpracovává. Tohle všechno by samozřejmě nefungovalo Tak dobře nebýt skvělých hereckých výkonů. Ve třetí řadě nejvíce září Antony Starr v roli hlavního záporáka Homelandera. Při několika scén předvede Starr takový výkon, že musí dostat nominaci na Emmy jinak bude něco špatně. Dále potvrzuje skvělý výkon Karl Urban v roli Williama Butchera, který má charisma na rozdávání. Celkově každý daný herec odvádí skvělou práci a i ta nejhorší postava, kterou divák nemusí mít rád, tak díky herci se u něho budete bavit (Deep je tomu důkazem). Za zmínku také stojí nový člen obsazení. Herec Jensen Ackles známý především ze seriálu Supernatural (Česky znám jako Lovci duchů) zde ztvárnil postavu jménem Soldier Boy. Ten patří vedle Butchera a Homelandera k tomu nejlepšímu co třetí řada předvedla. Jedna z dalších věcí v čem je seriál tolik známí je jeho nekorektnost a zvrácená podívaná. Třetí řada už v první epizodě předvede pravděpodobně možná tu nejnechutnější scénu z celé řady. Třetí řada se zkrátka nedrží zpátky a celé to poté vyvrcholí dost možná tou nejlepší epizodou celého seriálu a to konkrétně epizodou, která nese název Herogasm. Jak už název napovídá hrdinové zde budou pořádat orgie a věřte tomu, že se tvůrci nebudou držet zpátky. Tahle epizoda ale nepatří k tomu nejlepšímu jenom proto, že předvedou takovou nechutnou podívanou, ale také proto, že dojde na jeden očekávaný souboj. The Boys se svojí třetí řadou zkrátka potvrzují, že jsou výborným seriálem, který se nebojí zvrácených a nechutných scén. Skvěle pracují s postavami a herecké výkony jsou čím dál lepší. Pokud vás už nebaví sledovat dokola Marvelovky, kde je všechno daný, kdo je hrdina, kdo je padouch, svět je barevný a zábavný místo, tak seriálový The Boys jsou možností, jak si užít superhrdinský žánr úplně jiným způsobem. Třetí řada je z mého pohledu tou nejlepší ze všech. Kdyby ale se svojí finální osmou epizodou zakončily některé dějové linky a působilo to jako finále řady a ne jako teaser na čtvrtou řadu, jednalo by se skoro až o dokonalou řadu. 8,5/10 ()

vyfuk

Totální jízda, která svou bizarností, brutalitou a sílou opět předčí minulé série, co víc, oproti té druhé jde jasně vpřed. Jasně, někdy je to vyhnané do extrémů, ale velice snadno to pobaví tím, jak si to na nic nehraje a je to autentické. Totální fór jsou i camea různých hvězd. Navíc seriál dokázal napínat a strachovat se o hlavní postavy, protože víte, že se s tím moc nesere. I když případných obětí bylo v celku málo. Čtvrtá série bude povinností. A netrpělivě vyhlíženou. ()

EvilPhoEniX

Komiksový námrd! Velký fenomén od Amazonu se představuje se 3.sérií a je to dle očekávání brutální, zvrácené, zvrhlé, ale i inteligentní, emotivní, nahláškované a sakra zábavné. Nová série přivede řadu zajímavých překvapení, kde se skvěle zamíchají karty a celé to šlape od začátku až po konec bez výrazných hluchých míst, ale přesto menší výhrady mám, kvůli kterým nemohu jít na plný počet. Celou show si opět krade pro sebe Anthony Starr aka Homelander, který se pro tuhle roli zřejmě narodil, nádherný prototyp chladného psychopatického hajzla, který nemá žádné slitování, ale poprvé za celý seriál dostává strach a pro diváka je to docela příjemný pohled. Vedle Homelandera klasicky exceluje i Butcher, který poprvé za seriál se stává i plnohodnotným konkurentem svého úhlavního Nemesise. Z dalších postav mě baví Starlight i Kimiko- která se stará o slušnou akci. Z nových postav stojí za zmínku Soldier Boy, který má zajímavý vývoj i zajímavé vyústění. Akce sice mohlo být více, ale jakmile dojde na masomlejn, tak je to neskutečný Masakr, Rko říznuté Nc-17 posouvájící hranice daleko za ostatními TV seriály. Hned úvodní gay gore scéna rozhodně utkví v paměti na delší dobu, ale i během seriálu se objeví spousta nepěkných a šťavnatých úmrtí, kde fanoušek Gore se musí vyloženě rochnit. Překvapily mě i nečekaná úmrtí pár postav a došlo i na pár dějových zvratů, takže Boys je potřetí nejlepší eRkovou komiksovkou vůbec. K mé výtce patří samotný fakt, že se nevyužívá naplno potenciálu jednotlivých superhrdinů, celá ústřední Sedmička docela hapruje a chtělo by to prostřídat řady- A-Train i Deep vyloženě useless, Black Noir opět minimum prostoru a Maeve zde taktéž moc času nepobude, vůbec bych se nezlobil za nábor nových hrdinů s novými schopnostmi i se zajímavými charaktery, třeba něco jako Stormfront, která příjemně oživila 2.sérii. Tož uvidíme příště, ale spokojenost rozhodně převládá a nikdo by si Boys neměl nechat ujít. 8.5/10. ()

*CARNIFEX*

Ťažko sa mi to priznáva, škrípem zubami, no bavilo ma to. Je toto najlepšia séria? Určite áno. Nechce sa mi nič rozpisovať, ani ponúkať vlastné pohľady či úvahy. Skopčím len koment užívateľa "3DD!3", ktorý všetko dokonale vystihol: "Když se nad tím zamyslíte tak Banda je poslední ryzí komiksová série, která si zachovala svou brutalitu a dosáhla mainstreamového úspěchu. I přes extrémní násilí udržuje LGBT+Q standardy ať už jde i homosexuálního Ant-Mana kýchajícího v něčím pinďouru nebo hrdinskou Maeve bojující proti zlému bílému muži. Přesto však tyto úlitby nepůsobí lacině a jsou zabaleny v inteligentním příběhu, který dává smysl nastavuje zrcadlo a je prokládán kvalitními hláškami". ()

VanTom

Co se brutálnosti a nechutnosti ("čvachtavosti") týče, tvůrci ještě přitvrdili. Skvělého nového mizeru (Soldier Boy!) ale stejně překonává Homelander na pokraji nervového zhroucení / egoistického nihilismu, za jehož křečovitý tik z přetvářky by výborný Antony Starr zasloužil nejednu hereckou cenu. Jinak Butcherovi už k totálnímu zmrdovi chybí krůček, ony vůbec všechny (drogovo-)psychické výkyvy a spíše jen přešlapování Bandy na mnoha frontách nepředstavují to zrovna nejzábavnější (s čestnou výjimkou Annie – Starlight). Konečně ale došlo i na pořádný supersouboj. ()

• Scéna, kdy Hughie (Jack Quaid) prorazí rukou břicho nepřítele, odkazuje na první komiks, ve kterém Hughie tímto způsobem zabije poprvé kohokoliv. (FrankSusta)
  • Postava Gunpowdera (Sean Patrick Flanery) je parodií hned na několik známých komiksových postav jako Deadshoot, Dredd či Bullseye, jehož trik s odraženým odrazem kulky v epizodě předvede. (NiWi)
  • Příběh Mother's Milka (Laz Alonso) je výmyslem tvůrců pořadu. V komiksech se se svým bratrem narodil se sloučeninou V v krvi. (NiWi)