Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Kimkong

Seriál, který místy připomíná Pána prstenu, nebo Posledního vládce větru a různé další fantasy. Ale přináší i svůj originální svět magie a lidí, s jasně danými hranicemi. Seriál popisuje klasicky boj dobra se zlem. O přátelství, lásce, obětování, změně charakterů a takové ty klasické hrdinské věci. ()

Víteček

Je zřejmě, že se to snaží být novým Aangem či Korrou (spíš Aangem), ale jejich kvalit to zatím rozhodně nedosahuje. Dalo by se říct, že je to zaměřeno hlavně na dětské publikum, ale to byl Avatar taky a zaujmout dospělého dokázal víc, protože byl prostě lepší. Ať už v tempu, humoru, příběhu či zajímavosti postav. Přesto to není špatná podívaná a na další řadu se rád podívám. 65% EDIT: I po třetí řadě v podstatě to samé. Záměr být epický, humor většinou na nevhodných místech a přehnaná snaha být něčím víc, ale stále dobře sledovatelné. ()

shaacul

První série se mě vcelku líbila, na druhé mě vadilo spoustu podprahových zdělení, vypadalo to jak kdyby to platili Norské fondy. Třetí série, no, nejvíce velkolepá, ale také nejslabší? Nepokrytě to vykrádá řadu ikonických záběrů z různých filmů, zároveň se začalo intenzivně zabíjet, těžko říct proč. ()

Tyrande

Výborná fantasy oddechovka s poutavým příběhem. Hlavní postavy jsou sympatické a milé. Velká škoda, že se The Dragon Prince nedostalo většího rozpočtu, sekaná animace je místy opravdu dost znát. Doufala jsem, že se to s 2. sérií zvedne, inu... je to lepší, ale ne nějak rapidně. Seriál vůbec nenudí, když dějová linka elfky a princů ubere na tempu (např. cesta na lodi) dožene to Claudie se Sorenem, nebo Virenův rozruch na hradě. Poslední díly obou sérií vždy nažhaví na další a já už se nemůžu dočkat :) ()

yawa

Po dopozerani tretej serie musim kompletne zmenit hodnotenie aj moj predchadzajuci komentar. Serial, ktory zo zaciatku posobil ako lacnejsi surodenec Avatara Aanga, vyrastol v jeden z najlepsich a najkrajsich fantasy pribehov snad od cias Pana Prstenov. Aaron Ehasz musi byt genius s nekonecnou fantaziou a hlavne obrovskou davkou citu a empatie - ako inak by dokazal vytvorit tak realne (a pritom kreslene) charaktery. Podobne ako Aang, aj Dragon Prince stoji na charakteroch, ktore si zamilujete. Postavy tu nie su v zaujme pribehu znasilnovane proti svojim charakterom, zaroven im tvorcovia nedovolili pribeh prilis uniest. (Takto sa to ma robit - dufam, ze tvorcovia Game of Thrones toto teraz pozeraju a placu.). Nesmiem zabudnut spomenut tiez krasnu hudbu. Ak mate radi fantasy a draky, toto je skvela volba pre vsetky vekove kategorie. Len tie mensie deti budu mozno potrebovat pri sledovani podporu dospeleho, predsa len, miestami je serial dost temny, hlavne cim je blizsie k zaveru. ()

RadaRAW

Po dlouhé době nějaké fantasy co mě bavilo. Seriál se sice snaží balancovat tak aby zaujal diváky jak mladší tak starší, ale scenář měl jasnou formu. Charaktery jsou dobře vypracované a nijak netrpí na občasém pokusu o zaujetí mladšího publika. Mohu doporučit lidem co mají rádi fantasy. ()

Andy.222

Tak takhle nějak by vypadala Hra o trůny, kdyby ji natočili pro dětské diváky (tzn. bez krve a erotiky). Co mě nadchlo je vzácný jev, že postavy se chovají ROZUMNĚ. Tj. chovají se naprosto přiměřeně svému věku, takže mladý Ezran je přes svojí zjevnou inteligenci dětsky naivní a hravý, Soren pubertálně nafoukaný apod. Dokonce i Callumova nesmělost při "namlouvání" mi nepřišla trapná, což je skoro nevídané. Další věc je jak jsou jejich charaktery prokleslené a uvěřitelné. Dovedete pochopit proč se která postava chová jak se chová a třebaže s ní možná nesouhlasíte, chápete její motiv. Příběh je zajímavý, chvílemi dost napínavý a dokonce i s místy vtipnými hláškami ("Jestli jí dobře rozumín, tak vám říká, abyste si zabodla svůj meč do těla velmi netradičním způsobem"). ALE přesto je tu vada na kráse. Nevím zda to byl záměr tvůrců či nějaký nátlak, ale dost mi vadila násilně naroubovaná agitace. Například většina důležitých postav (které jsou statečné, silné, "správné") jsou ženy a vyjma ústředních princů, vystupuje většina mužů buď jako záporné postavy nebo jako troubové - někdy obojí. Nic proti poslední dobou módní Girl power, ale mohli to trochu víc vyvážit. Stejně jako nemám obecně nic proti homosexuálním postavám pokud jsou dobře zakomponované do příběhu, tady mi to přišlo samoúčelné až násilné. Ale pokud toto pominu, musím říct že jsem jinak naprosto spokojen a chci už 4. sérii. ()

AtomCZ

Seriál je označován jako pokračování dnes již kultovního putování Aanga a důstojnému "dítěti" Legend of Korra. Není tomu tak. Seriál má mnoho +. První je animace která dokáže v některých chvílích skutečně až vyrazit dech. Druhý je lore. Občasné kvalitní momenty. Fauna a flora. Ale převládají spíše mínusy.... První jsou bohužel postavy a jejich...uspěchaný vývoj. Rayla a Callum jsou postavy s dobrou myšlenkou ale jejich vztah je uspěchaný- narychlo. Jejich občasné hlášky a zbytečné proslovy jim taky moc nepřidávají. Zápletka je od dob Tolkiena u fantasy poměrně stejná- Dones tohle tam a nesnaž se umřít. Proto se Aang tak odlišoval a byl tak unikátní a tak snad i maličko zamrzelo že autoři udělali to co by udělali jiní - šli s davem. (to není u nich zvykem). Záporák... není záporákem. Na konci mě více štvala Claudie než její samotný otec a to je zkratka chyba. Člověk se ho nebojí, nechce aby byl poražen a na konci mu ho je vlastně líto. Animace je nádherná ale hnusně sekaná. Zvlášť v prvním díle to vypadalo jako kdyby seriál byl hra a vy měli malé FPS. Samotný důvod jednání padoucha je.... vlastně nejasné. Z počátku to vypadá klasicky "Chci být pánem světa!". Následně se zdá že padouch chce získat lidstvu... možnost rozvoje jelikož se domnívá že elfové si jich neváží ... což je pravda a nakonec to je o obojím a k tomu získání moci z malého dráčka... Seriál má hodně chyb ale někomu se může velmi zalíbit. Pro mě to není nový Aang a ani Korra ale je to seriál co může určité publikum hodně nadchnout. Rozhodnou další série.... víc jak 4 hvězdy si to pro mě ale v tuto chvíli nezaslouží.... ()

Imperator

Tento seriál mě rozhodně velmi potěšil. Takovéto dobré dílko se zas tak často neobjeví. Seriálu nemám v podstatě co vytknout, byl svižný s zajímavou zápletkou, děj měl spád, vývoj postav probíhal, zkrátka všechno jak má být aby seriál udržel divákovu pozornost. Humor byl možná trošku jednodušší, zřejmě protože to je seriál pro děti ale i já jsem se u něj bavil. I když byl humor jednodušší tak byl dobře načasovaný na odlehčení situace a pro děti podle mě ideální. Největší plusem seriálu je že jsem ani jednou v průběhu sledování nenudil, což je takřka zázrak. Nemohu nic jiného než doporučit jak dětem tak dospělým. ()

Tarlom

Na jednu stranu místy trochu dětinské a celkově hodně „korektní“, což někdy může působit na sílu. Na stranu druhou jinak dost hezky udělané, zajímavé fantasy s dobře napsanými (a často sympatickými) postavami. Za zmínku stojí i povedený soundtrack. ()

avanaka

Rozhodně jeden z nejlepších animovaných seriálů, co jsem kdy viděla. Chvíli sice trvá si zvyknout na styl animace, ale po chvíli už si to člověk ani neuvědomí. Seriál sám o sobě je skvělý. Zajímavé postavy i příběh. V podstatě jde o seriál pro všechny věkové kategorie. ()

stuj

Pohodová rodinovka co kupodivu docela bavila. Fantasy cestování je příjemné a tu a tam nečekané vtípky mile překvapí. Takže ani dospělý člověk se moc nenudí. Od kreslené fantasy jsem čekal méně a ono to nakonec ušlo. A irský akcent elfky byl supr! Jsem zvědav, zda bude 4 série. ()

Marek.Jancar

K tomuto seriálu mám zvláštní vztah, protože jako učitel angličtiny na ZŠ jsem si jej vybral pro práci s poslechem a porozuměním v některých hodinách. Mé žáky většinově velmi nadchl, prostředí, zpracování a postavy se ideálně hodí pro to, aby mladý člověk, který ne zcela ovládá angličtinu, získal chuť koukat se dále a zlepšovat se v porozumění. Mně osobně zaujaly animace a zvuková stránka seriálu. Jen doufám, že v dalších sezonách nepůjde kvalita rapidně dolů, zatím vynikající. ()