Dračí princ - Book 1: Moon

(séria)

Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

karl173

Příjemný fantasy seriál, který sice cílí spíše na mladší publikum, přesto dokáže zaujmout i dospělého diváka. Co mě nejvíce zaujalo jsou zajímavé postavy a svět. Sice z něj velmi často čiší jakási šablonka fantasy žánru a je také cítit že autoři chodili pro inspiraci i jinam, ale v dnešní době to už není nic překvapivého. Důležité je, že se povedlo všechny ty nápady hezky napasovat k sobě a jako celek to funguje. Také se tu daří lákat na další díly, jelikož si tvůrci neodpustí na každém konci epizody zajímavý cliffhanger. Seriál není bez chyb a sem tam se postavy chovají celkem předvídatelně, ale co by jste čekali od seriálu, který je věkově doporučený už od 7 let. Nicméně jako rodinné fantasy rozhodně mohu doporučit. 75% ()

sirien

Nový svět, originální magie, rasy, politika, nečernobílé postavy a jejich vztahy... všechno představovat z nuly a během pouhých 9 dílů a ještě k tomu rozjet zápletku a držet nějaký děj. Jako - nebylo to super-čistý, ale celkově hodně dobrej výkon. Vzhledem k průběžnosti děje asi nemá smysl hodnotit epizody jednotlivě. Celkově je na první sérii cítit, že toho bylo potřeba uvést fakt hodně a prostoru nebylo moc - což naštěstí bohatě kompenzuje skutečnost, že prakticky všechno představované (svět, politika, historie postav...) je zajímavé a zábavné a člověk chce ihned vědět víc. ()

Sashmen13

První díl je asi nejtěžší, protože může solidně odradit, ať docela blunt příběhem, tak opravdu špatnou animací. Jenže, když člověk vydrží, začne to být docela dobré, především kvůli charakterům, rozvinutí story a lore. Snad jen postava čaroděje mě zatím docela mate (a jeho dvou dětí). Postupem času, snad i ta animace začíná být lepší, občas je něco retardované, ale i první book avatara je slabší než ostatní dvě a tohle je docela taký avatar roku 2018/2019. Jo a má to draky, proto jsem tady. ()

Davies182

Hele, co jsem našel na Netflixu! Animovaná fantasy na způsob rodinné verze Hry o trůny! Nechybí sympatické postavy, dobrodružné putování napříč barvitými krajinami, napínavá a efektní akce ala sword & sorcery, ani nebezpečné intriky nejen na královském dvoře. Sledování tohoto klenotu mi připomíná radostné chvíle, které jsem jako dítě trávil ponořený do knih Terryho Brookse, Tada Williamse a R.E. Feista, a taky třebas okamžiky, kdy jsem před x lety poprvé objevoval fantasy anime jako Ninja Scroll, Princezna Mononoke, ale i americké Hromkočky. Pro fanoušky meče a magie naprostá povinnost. P.S. Na zprvu mírně krkolomnou počítačovou animaci se dá bez cavyků zvyknout po dvou dílech, a pak už to lítá. ()

AdelleR

Milá podívaná. Je to trochu dětštější, než jsem čekala, ale po slabších úvodních epizodách se rozjela vcelku parádní a kreativní akce. Postavy mají něco do sebe, děj se správně stupňuje, nakládání s příběhem i světem za mě super. Soren a Claudia mají bezvadnou sourozeneckou dynamiku. A kresba je nádherná, jen škoda té kostrbaté animace, snad se to v dalších sériích zlepší. ()

• V epizodě si Claudia čte knihu „Love Amongst the Dragons“ – jedná se o referenci k seriálu Avatar: The Last Airbender (od r. 2005). (KCM)