Callum a Rayla vstupují do magické říše zvané Xadia. Ezran se vrací do Katolis jako král a je vystaven tlaku ze všech stran. (Netflix)

Jeoffrey

Třetí série mě bavila zatím asi nejvíc. Může za to z části všechna ta krásná a bohatá fauna a flóra z Xadie - bylo zkrátka vidět, že s tímhle fantasy světem si tu někdo vyhrál. Může za to i ten poměrně slušně zpracovaný a pro mě zajímavý finální konflikt, který jsem si náramně užíval (Gandalfe, přilétají orli ?!? Ne to jsou...) a přidávám i body za slušnou a zábavnou romantickou linku, která mi, stejně jako její představitelé, byla náramně sympatická... Jistě místy to bylo strašné klišé, spousta věcí se opět dala předvídat díly dopředu a celý seriál je tak korektní, že bych ho s klidným svědomím pustil i PC miminům, ale mě to překvapivě vůbec nevadilo! Fantasy žánr pro mě musí hlavně mít atmosféru a kouzlo - to tady je. Postavy jsou pořád sympatické i zábavné a rozvíjejí se tak, jak jsem si to představoval. Animace se také podle mého každou sezónu o trošku zlepšuje. Jen tak dál! 8,4/10 ()

vyfuk

Třetí série nabídla zvláštní kombinaci první a druhé série. Nabídla naprosto zbytečnou a otravnou dětinskost, ale zároveň i silnou epiku a dobře propracovaný příběh. Druhá série mi ukázala věci, které byli na seriálu naprosto zbytečné a někdy až nechutné. Třetí si to bohužel i v nějakých případech vypůjčila i zde. O tom, že nějaké věci jakožto konverzace nebo situace byli naprosto zbytečné až otravné se ani nemůžeme bavit. I tak ale nyní jsme se vrátili do doby, kdy zde byl nějaký příběh. Nový fantasy svět s novými charakterními postavami a cíli. Opět si člověk všimne zajímavé muziky, komplexnosti světa, který má neustále co nabídnout. Je toho dost. Obecně vzato další série by byla zbytečná. Tvůrci se rozhodli pokračovat. Zřejmě. Nejsem úplně skeptický, ale jsem realista a jednoduše se bojím, že to nebude žádná sláva. Nicméně také technická stránka seriálu už je někde jinde než byla dříve. ()

Sashmen13

Předně, tahle věc mě docela mate, například avatar to měl jasný, žádný umrtí! Tady to rozhodně neplatí a na konci se killcount solidně rozjede. Je to opravdu divné, na jednu stranu show jasně ukazuje, že není prvního viníka. Lidé chtěli dělat magii, ale elfové je očividně poslali do háje, tak si vytvořili "svoji" magii. I když jak se ukáže, tak lidi můžou dělat magii i sami o sobě, no wtf? Pak v jednu chvíli je to dobří vs špatní? Nakonec nezáleží kdo je v právu (nikdo), ale kdo nakonec vyhraje. A příběh ještě zdaleka neskončil, to si můžete být jistí. Za mě dobrý, bavilo mě to a na tom nejspíš záleží nejvíce. Poznámka: Tohle je MODERNÍ příběh, takže třeba jedno království má dve královny. Jak přišli k dceři, která vládne za ně? Co je tohle vlastně za fantasy svět? Radši se neptám a jen se divám. Jen bych rád dodal, že přízvuk elfů v anglickém dabingu je fucking hilarious, především slunečních, který zní, jako kdyby vylezli z "we wuz kangz and shiet". Přiznám se ovšem, že moonshadow skotský přizvuk, mi docela přirostrl k srdci. ()

sirien

Výborné zakončení většiny příběhových linek. Zejména musím ocenit ty, které neprobíhaly nutně předvídatelně podle šablon. Některé bohužel zůstaly polo-otevřené, zjevně pro další série, které snad i budou. A u pár dalších bylo opět cítit, že seriál prostě nemá dostatek prostoru (a animačního rozpočtu - =výpravy, efektů...) a působily TROŠKU anti-klimaticky - i když trochu si říkám, jestli tady ve skutečnosti jen pořád dál podprahově nesrovnávám s Avatarem, což je vůči Dragon Prince poněkud nefér. ()

Raid91

Hodně dlouho jsem se tomu vyhýbal a na jednu stranu toho lituji ale na druhou jsem nemusel čekat na další série. Proč mám pocit, že to mělo skončit třetí sérii která byla naprosto fenomenální a finální bitva mi vracela vzpomínky na pana prstenů a větší bitvu jsem v animované tvorbě asi ani neviděl. A vývoj třeba takového Sorena byl skvělý a po dvou knihách kde jsem ho nemusel tak jsem si třetí knihu s ním dost užíval. Každopádně Rayla si ukradla pro mě celou show zatím. No snad ta kvalita nespadne, proroze zatím se to drzi skvělé. ()