Po dvou letech se Claudia odváží proniknout hlouběji do světa temné magie. Callum a Ezran s kamarády se ji ale snaží zastavit dřív, než osvobodí mocného Aaravose. (Netflix)

Saralinos

Tato série mě tolik nezaujala. První dva díly byly dost špatné, ale pak se to dost dobře rozjelo dílu třetím a čtvrtém. Některé postavy si prohodily role a opakovaly stejné linky, jako jsme už jednou viděli. Mám pocit, že zde vzniká trochu degenerace nového záporáka, kdy se z něj stává jen zlý pablb. Navíc je degenerován nejhorší postavou v historii, Terrym. I když měl Terry některé dojemné momenty, které na mě moc nepůsobili, tak byl tou nejotravnější postavou v sérii. Horší než Bait. Když zazněl vtip o voňavých prdech, myslel jsem si, že se asi ověsím. Každopádně hlavní čtveřice byla v pohodě. Děj se někdy táhl, ale jindy zase fungoval krásně. Celé to prokládala linka o elfech a lidech, která mě někdy bavila a někdy zas ne. Každopádně to nebylo zas tak strašné, za mě průměr a takových hezkých 6,5/10. ()

Sashmen13

Těžko říct, já bych řekl, že docela k úpadku kvality, humor často klesl opravdu až k velmi nízkým levelům, moc nechápu proč jsme najednou měli time-skip 2 roky, když story mohlo víceméně pokračovat hned a proč zde bylo Callum x Rayla drama, docela dost zbytečný. Ale draci jsou cool a sun elfové funny, snad bude další pokračování lepší, teď je to tak 7,5, s tím, že spíše dolů. ()

JamesSi

Další série Dračího Prince od tvůrců Avatara: Posledního Zrádce Dehtu, šou která inspirovala slavný film M. Nighta. Kvalitativně stejné jako předchozí série. Pletichaření, drama a záporáci fajn. Co jsem však nesnášel byly trapnohumorné slovníhříčkové vtipy, které byly alespoň ze začátku dost časté. Nevzpomínám si, že jsem tak moc cringeoval při přechozích sériích. Naopak když se seriál bere vážně, tak dokáže vytvořit slušné emotivní momenty. Je to o rasismu vůči magickým stvořením a to je to na čem záleží. Animace stále nic moc. Osobně prostě nejsem fanoušek cel-shadové 3D animace, fakt bych preferoval klasickou kreslenku. Nová postava Terryho fajná. Zvláště jak zamíchala vztahy Virena a jeho dcery. 7/10, na původního Avatara to stále nemá, ale co ano? Aspoň tu máme něco podobného, i když o maličko míň dokonalého. Na binge-watching bezva. ()

Tarlom

Asi slabší než předchozí knihy, i když je fakt, že laťka byla docela vysoko. Někdy jsem měl trochu problém s dětinským humorem a ani mi nepřišlo, že by tady bylo tolik působivých scén jako je ve zvyku (i když nějaké se podle mě pořád našly). Alespoň, že tvůrci pořád dokážou vytvářet zajímavé interakce postav. Také musím ocenit že se jim podařilo vytvořit fikční svět, který už opravdu působí poměrně komplexně. ()

Jeoffrey

Tím, že třetí kniha docela obstojně uzavřela první pasáž příběhu, tak jsem měl docela obavy, z čeho budou chtít autoři budovat další příběh. Když jsem v traileru viděl, že se posuneme o dva roky, a tedy budeme ještě muset operovat s úskalími časového posunu, kdy se udály věci, které jsem jako divák neviděl, tak mé obavy o kvalitní navázání a udržení silného dojmu ze seriálu dál sílily. Stejně tak fakt, že se scénáristi rozhodli oživit již poraženého záporáka (tohle není spoiler, je to v traileru + úplně první scéna prvního dílu...), ve mně opět příliš pozitivních emocí nebudil, přeci jen mám ještě v paměti třeba takového Palpatina ve Star Wars a jak blbě to tam působilo. A po pravdě zhruba první dvě epizody to opravdu nebylo nic moc, musel jsem si pozvolna zvykat na nové rozložení ve světě a některé zvraty, které se udály, aniž bychom je viděly, naštěstí vše bylo řádně vysvětleno a popsáno, plus se toho vlastně zase až tolik nestalo a většina věcí byla jen logickým důsledkem vývoje z předchozí série. Na druhou stranu mi hlavně ze začátku těžce nesedl humor a občas jsem dokonce dostával silné záchvaty cringe, jak pitomé mi některé vtipy a situace přišli. Ovšem i přesto se autorům podařilo nějak udržet můj zájem o sérii, postupně se vše začalo sympaticky zamotávat a být opět víc než dobré. Jestli něco tahle série umí, tak je to budování atmosféry, kdy velice rychle získáte dojem, že v příběhu opravdu o něco jde a také skvěle zvládá pracovat se všemi svými postavami, jejich motivacemi i problémy, které jdou velmi dobře pochopit a dá se tak do většiny z charakterů i slušně vcítit. Navíc tu nikdo není jen vysloveně zlý, nebo dobrý, jsou to prostě lidé (elfové, draci…) se svými chybami, nejistotou, sny a snahou o to, co je podle nich správné. Takže jako rozjezd další části příběhu to pro mě nakonec fungovalo, v závěru jsem se dostal do stavu, kdy jsem díly opět hltal jak malinu a další pokračování bych si přál ideálně okamžitě… 7,5/10 ()

• Na začátku epizody, kdy Callum přichází za lordem Vran, přichází se svým červeným šátkem kolem krku, ale v dalších záberech je vidět, že na sobě žádný nemá. (Rymixta)
  • V čase 23:03, kdy se Ezran ptá Mlaska, kde je oslavenec Callum, a následně se podívá směrem ven na balkon, je z dálky vidět, že má Callum na sobě červený šátek, který nosil v předchozích sériích. Ale ani na začátku oslavy, ani ihned poté, když za ním Ezran přijde, na sobě šátek nemá. (Rymixta)