Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Recenzie používateľa Sashmen13 k tomuto seriálu (5)

Book 1: Moon (2018) (S01)

První díl je asi nejtěžší, protože může solidně odradit, ať docela blunt příběhem, tak opravdu špatnou animací. Jenže, když člověk vydrží, začne to být docela dobré, především kvůli charakterům, rozvinutí story a lore. Snad jen postava čaroděje mě zatím docela mate (a jeho dvou dětí). Postupem času, snad i ta animace začíná být lepší, občas je něco retardované, ale i první book avatara je slabší než ostatní dvě a tohle je docela taký avatar roku 2018/2019. Jo a má to draky, proto jsem tady. ()

Book 2: Sky (2019) (S02)

Rozhodně bych řekl, že došlo ke zlepšení, příběh se nese v podobném duchu jako první kniha, jen myslím, že se moc ještě nerozhodli jak udělaji umrtí a brutalitu, a tak někdy někdo spadne do lávy, je rozmačkanej, nebo v jedný scéně týpek zabije jiný týpky, jednoho promění v led a druhej doslova promění v prach. Zvláštní... Bonus, postupně se nám odhaluje, lidi to taky nemají jednoduché a víceméně, nemají moc na výběr, elfové je ani učit nechtějí (i když by klidně se učit mohli, kdyby chtěli). Jak to bývá, ne vše je tak jednostrané a to mám rád. ()

Book 3: Sun (2019) (S03)

Předně, tahle věc mě docela mate, například avatar to měl jasný, žádný umrtí! Tady to rozhodně neplatí a na konci se killcount solidně rozjede. Je to opravdu divné, na jednu stranu show jasně ukazuje, že není prvního viníka. Lidé chtěli dělat magii, ale elfové je očividně poslali do háje, tak si vytvořili "svoji" magii. I když jak se ukáže, tak lidi můžou dělat magii i sami o sobě, no wtf? Pak v jednu chvíli je to dobří vs špatní? Nakonec nezáleží kdo je v právu (nikdo), ale kdo nakonec vyhraje. A příběh ještě zdaleka neskončil, to si můžete být jistí. Za mě dobrý, bavilo mě to a na tom nejspíš záleží nejvíce. Poznámka: Tohle je MODERNÍ příběh, takže třeba jedno království má dve královny. Jak přišli k dceři, která vládne za ně? Co je tohle vlastně za fantasy svět? Radši se neptám a jen se divám. Jen bych rád dodal, že přízvuk elfů v anglickém dabingu je fucking hilarious, především slunečních, který zní, jako kdyby vylezli z "we wuz kangz and shiet". Přiznám se ovšem, že moonshadow skotský přizvuk, mi docela přirostrl k srdci. ()

Book 4: Earth (2022) (S04)

Těžko říct, já bych řekl, že docela k úpadku kvality, humor často klesl opravdu až k velmi nízkým levelům, moc nechápu proč jsme najednou měli time-skip 2 roky, když story mohlo víceméně pokračovat hned a proč zde bylo Callum x Rayla drama, docela dost zbytečný. Ale draci jsou cool a sun elfové funny, snad bude další pokračování lepší, teď je to tak 7,5, s tím, že spíše dolů. ()

Book 5: Ocean (2023) (S05)

Zkusil jsem to a už nedokážu pokračovat, Velká knížnice mě dorazila, potenciál té show je úplně v háji, škoda. ()