Královstvím Slunečních elfů zmítá konflikt a Raylu s Callumem a Ezranem čeká při pátrání po Aaravosově vězení velkolepá cesta po moři i souši. (Netflix)

Kimkong

První půlka úplná nuda. Na konci se začalo něco dít. Hledání knih a někdo mohl umřít. Vícero soubojů dobra se zlem. Ale je to hodně dětský seriál a animace působí poněkud zastarale, pomalu a levně ve srovnání s aktuální konkurencí. ()

Jeoffrey

Pro mě zatím asi nejslabší série, kdy mi občas připadalo, že se všechno až zbytečně moc vleče a nikdy jsem neměl pocit, že by tu tentokrát šlo o něco opravdu důležitého. Možná to bylo způsobné tím, že jsem seriál sledoval hodně pozdě večer, kdy už jsem byl docela unavený, ale i tak, seriál mě tentokrát ani v závěru nedokázal dostat na takovou tu vlnu, kdy si po konci jedné epizody chcete hned pustit další – vědět co přijde. Nejlepší momenty tak za mě byly návštěva pirátského města a následná naháněčka s Finnegrinem, i když ani to nebylo kdo ví jak zajímavé a těm nejlepším částem celého seriálu (a předchozích sérií) se tahle pasáž vyrovnává jen stěží. Samotný poslední díl, od kterého jsem si sliboval, že přinese důvod, proč budu s očekáváním hledět k pokračování, byl také poměrně velkým zklamáním, podmořský souboj nepůsobil vůbec epicky, spíš docela nudně a občas i lacině (chapadla) a druhá linka je jen opětovným potvrzením toho, že popravování zrádců států mělo v určitých situacích svůj význam (třeba proto, aby nemohli kout další pikle). Ani ty emoce a rozvoj vztahů mezi postavami to pro mě tentokrát příliš netáhnuly. No a že humor tohohle seriálu, který je založený z velké části na dětinském hraní si se slovíčky, není jeho nejsilnější stránkou a občas umí být neskutečně cringe už taky dávno víme… Přesto pořád jde o nadprůměrnou fantasy, která sem tam nahodí nějaké to zajímavé téma, občas přijde i s nějakým hodně dobrým nápadem - něčím, co mile překvapí (tady třeba Finnegrinova loď), ale tentokrát mi prostě drhlo tempo, nic tu pro mě nepůsobilo náležitě silně, epicky nebo důležitě, a proto víc jak 5,5/10 nedám. ()

• Počas toho, ako má postava Virena halucinácie, môžeme vidieť referenciu na Mestečko Twin Peaks (od r. 1990). Ukáže sa známa červená miestnosť, je počuť ikonickú hudbu a postavy rozprávajú nezrozumiteľným jazykom, rovnako ako v spomínanom seriáli. (Motinski)