Ponorka

Nemecko, (2018–2023), 28 h 6 min (Minutáž: 45–62 min)

Predloha:

Lothar G. Buchheim (kniha)

Vicky Krieps, Pit Bukowski, Julius Feldmeier, Joachim Foerster, Leonard Kunz, Ben Münchow, Leonard Scheicher, Rick Okon, August Wittgenstein, Rainer Bock (viac)

Seriál Ponorka, sa nechal inšpirovať knižnou predlohou rovnomenného románu Lothara-Günthera Buchheima a nemeckým filmom režiséra Wolfganga Petersena z roku 1981. V ôsmich častiach nás zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, do hlbín Atlantického oceánu, v ktorých bude štyridsať členná posádka ponorky zvádzať neúprosné boje v drsných podmienkach. (RTVS)

Recenzie používateľa Aileena k tomuto seriálu (2)

Season 2 (2020) (S02)

Souhlasím s uživatelem Crocuta, že pokud někdo hledá realistické zpracování životních podmínek na ponorkách, měl by se pravděpodobně obrátit jinam. Co se týče jednání postav, jdou sice dějové linky do značných extrémů, často působících až nevěrohodně, ovšem na druhou stranu nepochybuji, že tehdejší život byl pro mnohé o fanatismu, extrémech a boji o holý život. Kam až by mnozí byli v takových podmínkách ochotni zajít, se většina z nás může naštěstí dnes jen dohadovat. Seriál nabízí pouze možnosti, co idealistické přesvědčení, prostý pud sebezáchovy nebo extrémní situace mohou s člověkem udělat. Když nic jiného, pravděpodobně vás seriál přinutí se nad jednáním postav zamyslet, což neuškodí. Doufám, že nikdo ze sledujících nebude muset řešit podobné dilema v reálu a u televizní obrazovky občas není na škodu uvědomit si, jak snadný život v dnešní době žijeme. ()

Season 3 (2022) (S03)

Značně rozpačité dojmy. První půlka (možná i větší) se mi vlekla, přišlo mi, že nic nesouvisí s ničím. Ke konci se konečně začalo něco dít a okolnosti dávat trochu širší smysl. Závěr vzali naopak velkým hákem, některé dějové linky byly zakončeny hodně divně, nebo vůbec (zn. domysli si). Za mě nejslabší série - možná jsem se na ni až příliš těšila a očekávání bohužel nenaplnila. ()