Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

david141474

Představuji vám nejlepší Star Wars film. Návrat Jediho jsem vždy ze srdce miloval, takže se na něj po té době podívat byla nostalgie jak sviňa! Má tomto filmu je skvělé naprosto vše a to je co říct. Možná ti Ewoci jsou slabší, ale i tak je tam o dětinskej humor postaráno. Luke se tady konečně dozvídá pravdu o svém otci a Yoda umírá. To je hodně silná scéna, co si budem. Leia v bikinách v Jabbovým paláci je k nezaplacení. Palpatine si tady krade každou scénu pro sebe a vy máte chuť ho každou chvíli uškrtit. To je důkaz kvalitního herectví. Herecky je to nařachaný solidně a zahraný ještě líp. Všechny scény s Vaderem a Lukem jsou naprosto perfektní a u toho si kdejakej fanoušek pošmákne. Nepříjemná a drásající atmosféra je cítit celým filmem. Soundtrack je skvělej, říkám to furt, ale John Williams je božan. Finále je naprosto božský, jak útok na hvězdu smrti 2, boj syna s otcem nebo souboj Ewoků proti AT-ST. Nejlepší jsou samozřejmě ty rodinný neshody ve výběru stran. No a pak je tu závěrečná scéna kde všichni slaví a forceghosti samozřejmě nesměli chybět. To bylo snad poprvé co mi u této ságy ukápla slza. Zvrat, kdy se Leia dozví od Luka pravdu je taky hodně silnej. Nejsilnější scénou je však finální rozprava mezi synem a otcem, kde vidíme Vadera bez masky. Já tento skvost mohu jen doporučit! 10/10 Myslím, že v soutěži o házení kouzelným dědkem máme vítěze. ()

dbt

Jasných 70%, čili 3,5 hvězdičky. Jestli to musím někam zaokrouhlit, tak spíš nahoru a to hlavně za Vadera "naživo". ()

bery77

Mark Hamill exceluje v roli Luka Skywalkra, který se pomalu, ale jistě stává z učedníka mistrem Jedi i když se ho mocný Imperátor snaží přivést na temnou stranu síly, stejně jako kdysi jako jeho otce. Pro mě nejlepší díl z první vlny Lucasovy vesmírné ságy a proto dávám pět hvězdiček. ()

J.Bourne89

Takový nic moc---tři hodně výstižná a hojně používaná slova. V souvislosti s tímhle filmem mne nic jiného nenapadá. Závěrečný souboj Luka s Otcem je však to nejlepší a nejnapínavější, co mi série SW dala. ()

zurivymlok

Jako dítěti se mi tento díl líbil. Nyní musím říci, že je ze starší serie nejslabší. Záchrana Hana Sola byla naprosto stupidní - jako by to Luke nemohl vyřidít hned bez toho, aby se tam všichni nechali zatknout. A bojující "medvídci" na konci, kdy tam na vojáky impéria hážou malé kamínky, mlátí je klacíky, kterými by neutloukli ani krysu a ničí jejich stroje pastmi, které by při jejich fyzických dispozicích stavěli po dvě generace, to už je poslední kapka, kdy má trpělivost přetekla natolik, že musím dát pouze půrměrné 3 hvězdičky. ()

Iviva

Star Wars buď zbožňujete, nebo vám nic neříkají, těžko hledat něco mezi, protože tato původní trilogie je jen a jen vesmírná sci-fi, ale za to parádní sci-fi, která sází především na výborné vizuální a zvukové efekty, i když vztahy mezi jednotlivými postavami mají také svoji váhu. George Lucas je filmový kouzelník, který převedl ságu jedné rodiny do vzdálené vesmírné galaxie a fantasií při tom rozhodně nešetřil. Už když jsem viděla poprvé ´Novou naději´, tak si mě film získal, dnes si nenechám ujít jedinou příležitost, kdy mohu tuto sérii vidět. Větší oblibě se u mě těší původní trilogie Star Wars, první je prostě první. V době, kdy byly Star Wars poprvé uvedeny na filmové plátno, byly pro mnohé diváky něčím úžasným a něčím úžasným pro ně zůstávají i dnes, navíc si získávají stále nové a nové fanoušky, co víc si může George Lucas přát? ()

gizi

Během týdne jsem dnes završil shlédnutí celé série šesti epizod a musím uznat, že je to téměř výjimka, kdy následující díly neupadají, ale drží standard prvního dílu nebo ho i překonávají. Tento díl je zase o kousek lepší než předchozí, 85%. ()

Mangus

Klasika, vyvrcholenie celej ságy, aj keď nie kvalitatívne, ale každopádne skvelý film. V novej verzii na konci filmu dokonca pridaný Anakinov obraz, čo ma celkom hreje z hľadiska blízkemu vzťahu aj k novším častiam série. Trochu málo priestoru pre Leiu a Hana Sola a rozvoj ich vzťahu, za to však dôraz na Dartha Vadera a jeho charakter. Záver bravúrny. Jediné, čo mi znižovalo vážnosť filmu sú prťaté plyšové potvory, ktoré by nedokázali nikoho zneškodniť a nie ešte armádu Impéria, ale dajme tomu. Klasike však nemôžete nič vyčítať. 10/10 ()

platzman

Space opera s chlupatými potvůrkami. Mohlo být ještě lépe (třeba bez chlupatých potvůrek:) . A stejně jsem to viděl minimálně 5x... Stará trilogie mě prostě chytla a nepustila. A jen tak nepustí. OST jsem slyšel už minimálně 200x... Výsměch sci-fi? Blbost, tohle není sci-fi... Fantasy, to spíš. Co je "sci" na síle? ()

DelMann2

Příliš mnoho hukotu a praskotu. Neříkám, že to bylo špatné, to vůbec ne, ale legenda legend? Come on now. Na svou dobu tohle tříčlenné Star Wars kombo mělo až nemožně dobře vypadající efekty, dobrého Forda a pěknou Carrie, ale dějové iracionality sem tam dřou a nedají mysli pokoj. Finále Vadera - perfektní, Finále Opice (fakt nevím, co to bylo za pedobeary) - rofl?. Vidět tento film v době vzniku, určitě bych neváhal s 5/5 nehledě na cokoli. Mám rád Star Wars jako takové. Mám rád to, jak jeden "génius" dokázal vytvořit tak komplexní svět Jedi, Sithů a Republiky. Mám to prostě rád. ()

panMiroslav

Jsem nemocen, tak jsem za dva dny zhlédnul celou sérii. Snad nebude vadit, když sem napíšu komentář dohromady ke všem dílům:) Jenom jsem si potvrdil, že se jedná o opravdu nejlepší filmovou sérii vůbec. Celej příběh je neskutečně dobře vystavěnej, akce a napětí je tam taky dost a na konec a moje pocity při něm hned tak nezapomenu. Moje nejoblíbenější postava celé série je Anakin, respektive Darth Vader. Sledovat jeho proměnu, když si pustíte všechny díly hned po sobě, stojí fakt za to... ()

Mrtvobog

Časť odohrávajúca sa na Tatooine ma nejako nebrala, ba práve naopak - nenormálne ma nudila. Asi preto, že ozajstné čaro dáva Star Wars Impérium a Darth Vader (no čo už, záporáci bývajú vždy zaujímavejší a Darth Vader má teda riadnu auru). Stavba novej imperiálnej stanice perfektná, škoda len, že sa to ukončilo tak, ako sa to ukončilo (naivné, veľmi naivné, a očakávané). ()

DarkViper

První k filmu: Dokonalost, mnoha lety, překonal svojí dobu Reakce na komentář od Gemini: Lucas se s Tolkienem změřil a vyhrál :D, stačí nahlédnout na hodnocení. ()

Mort09

Vyvrcholení celé ságy a zároveň její nejslabší část. První polovina filmu, je totiž docela nudná a za předchozími díly silně zaostává. Ve druhé půli pak nastupuje hrozně pohádkové klišé, které na jednu stranu ztvárňuje vítězství dobra nad zlem, ale na stranu je toho dosaženou až komickými prostředky. Porážka elitních vojáku Impéria bandou plyšáku s pazourky, je podle mého hodně velký úlet. E6 je úpadkem i po stránce hereckých výkonu, kdy filmu jasně vévodí Ford a zbytek představitelů se ztrácí daleko za ním v šedém průměru. Celkově je Návrat Jediho film, který dotváří ságu, ale samostatně za moc nestojí. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)