Angličania a Francúzi bojujú o nové územia v severnej Amerike a obe znepriatelené strane využívajú na svoje ciele aj indiánskych bojovníkov. Biely lovec  prezývaný Sokolie oko spolu s poslednými príslušníkmi kmeňa Mohykánov Čingačgúkom a jeho synom Unkasom pomáhajú anglickej posádke brániť jednu z pevností. Proti nim stoja Francúzi a najmä Hurón Magua, ktorý veliteľovi pevnosti prisahal pomstu za vyvraždenie svojej rodiny... (RTVS)

inmax

Příběh mě nijak zvlášť neoslovil, hudba samozřejmě geniální, možná ten hlavní motiv nemusel znít tak často. Ale těch posledních 20 minut je prostě tak skvělých a silných, že tam napálím plnej. P.S. Celou dobu jsem si říkal odkud znám toho hlavního zlýho indiána (kterej je mimochodem skvělej)... Sagat z filmu mého dětství.. Street Fighter :D ()

Tomacek

POSLEDNÍ MOHYKÁN je úplně jiná liga a jde to cítit na sto honů. Skvělý příběh, který se prolíná s tak nadupaným soundtrackem, že pokaždé když zazněly dunivé bubny tak mi přejel mráz po zádech. Film se ani na vteřinu netáhne a opravdu patří k filmům, který si pustíte a už se od něj nebudete chtít odtrhnout. K tomu všemu jsme svědky skvělé práce s kamerou a to na atmosféře ještě přidává a opravdu cítíte vážnost jistých situací. Za mě opravdu masterpiece a určitě to není ani nostalgií ***** ()

Weirdman

Mannov chlapský, od veľkých vonkajších emócií odmeraný prístup k rozprávaniu príbehu známy z jeho ďalších skvostov geniálne sadol aj na historicko-dobrodružnú romancu. Na Olymp svojho žánru mohykána vystreľuje okrem iného aj geniálna hudba, kamera a plýživá atmosféra... (●) ()

Bilky

Napriek tomu ze som winetova a ine mayovky ako xlapec luskal jednu za druhou, neskor som preluskal aj coperovky v puberte ma xytili ine xtice ;-) westerny mi neskor pripadali prilis naivne a sxematicke. napriek tomu sa raz za par rokov vyskytne svetlo v stojatyx vodax ako napr. VTEDY NA ZAPADE, NEZMIERITELNI, TANEC S VLKMI, ci tento MOHYKAN. A napriek tomu napriek z uvodu ma Mannov snimok xytil. napriek sablonovitemu scenaru,napriek predvidatelnemu deju,napriek romantickej zapletke. proste ked je remeslo dobre odvedene je to zazitok! ()

Bratr

Film ještě pořád zůstává v nadprůměru, nicméně sentimentální podtext, který je až nemístný mě poměrně zklamal. Je to dost možná dané úžasnou audio knihou, kterou jsem slýchával jako dítě a která je v podstatě nepřekonatelná. Co ale filmu upřít nelze, jsou sekvence bojů muže proti muži, které jsou velice efektní a drží film nad vodou. ()

Goodmen

Michael Mann ve své životní formě, skvělý Daniel Day-Lewis, odporný záporák Magua, nádherná Madeleine Stowe, nejlepší ústřední melodie všech dob a nadupaná závěrečná půlhodina, která patří mezi mé nejsilnější filmové zážitky. Rozhodně nejlepší film ve svém žánru. 100% - jinak to nejde. ()

smrtubohem

Tento skvost považuji za jeden z nejlepších, co znám. Je to bomba od první do poslední minuty, dokonalý scéněř, režie i výprava, bezvedná muzika Trevora Jonese. Perfektně vybraní herci, Magua je tak strašně zlej, že to vůbec není možný. To, co následuje po smrti Uncase, nelze slovy vyjádřit. Jeden z fimů, na který nikdy nezapomenete. ()

BradleyT

Mě to teda moc nebavilo, ačkoliv po filmařské stránce se tomu snad nedá nic vytknout, snad jen až příliš výraznou hudbou (nikoliv špatnou). ()

sirrgulo

Vše začne pomalu zrychlujícím bubnováním objeví se rok 1757, a pak už hlavní hrdinové lovící v lese, na pozadí zní jeden z nejlepších hudebních motivů co znám a člověk ví, že teď ho čeká něco mimořádného. Alespoň na mě tak film působil. Celý příběh je reálnější než v knize a sedí mi mnohem víc. Závěr je opravdu nezapomenutelný, vše začne už skokem do peřejí a skončí až se závěrečnými titulkami. ()

Hlawi

Poslední Mohykán je pro mě srdcová záležitost. Film je nejvíc proslaven jako jeden z nejlepších svého druhu (dobrodružný s indiánskou tématikou) a především pak excelentním soundtrackem, který provází celý film a dodává tak na prožití jednotlivých scén. Film má spád a rozumně postavený děj. Z celého filmu musím vyzvednout dvě scény: 1) Úvod filmu (běh lesem) 2)Závěrečná scéna (boj na skále). ()

Wild

[95%] Daniel Day-Lewis je herec, který by přesvědčivě zahrál i varnou konvici, a soundtrack Trevora Jonese a Randyho Edelmana (včetně překrásné písně I Will Find You od irské skupiny Clannad, kterou se dá poslouchat pořád dokola a nikdy neztratí své kouzlo) patří dle mého osobního názoru mezi naprostou špičku filmové hudby. Poslední Mohykán je jedním z nejsilnějších a vizuálně nejpoutavějších filmů, které jsem kdy viděl. Děj je tak úžasně dynamický, až je těžké uvěřit, že film trvá téměř dvě hodiny. Sečteno, podtrženo; myslím, že James Fenimore Cooper by byl spokojený. ()

diwoshka

Totálně nejlepší soundtrack, můj nejoblíbenější. Silný příběh s dobrým koncem, díky mnoha obětem hlvních hrdinů. A navíc se vše odehrává v nádherné přírodě Národního parku Shennandoah. ()

sam89

Pro mě jeden z nejlepších dobrodružných filmů vůbec. Ať už jde o příběh - odehrává se v době bojů Angličanů a Francouzů v Severní Americe, herecké obsazení - pro mě jednoznačně Wes Studi v roli Magui, skvělé scenérie, nebo kameru, nic tomu nemůžu vytknout. Hudba je kapitola sama pro sebe, bez ní by film ztratil své kouzlo. Závěr řadím mezi nejlepší vyvrcholení, které jsem měl v kinematografii možnost vidět. Nejvíce se na tom podílí již jednou zmiňovaná hudba. ()

Spielbergo

Tolik jako většinu mě to nikdy nenadchlo, nejsilnějším dojmem z filmu pro mě byla a zůstává hudba, kterou si na rozdíl od děje a postav pamatuji a obdivuji. ()

Salgafo

Jednoznačně jeden z nejlepších indiánských film.Spolu s Vinetouem a s Tancem s vlky patří mezi to nejlepší v této kategorii.Vynikající bitva mezi Hurony a Mohykány.Dokonalý záporák Magua.A hudba.Dokonalost sama.Podmanivý soundtrack od Trevor Jones a Randyho Edelmana. Závěreční scéna patří mezi mé nejoblíbenější v celé kinematografii. ()

infernet

Výborná výprava, nádherné exteriéry, koukatelní herci, snesitelný děj, no a ten hudební motiv... ten je prostě úžasný, o tom žádná. Navíc Magua je jeden z největších hnusáků filmového plátna. P.s.: Závěrečnou scénu můžu vidět stále dokola a pořád mě nepřestává bavit. ()

milanko8

Až na vynikající hudební téma (které se ale na můj vkus objevuje v průběhu filmu až moc často) průměrný film s místy naivními střihy a záběry... Pro mě zklamání. ()

HBO se vydá za Mohykány

HBO se vydá za Mohykány

09.01.2020

Režisér nové bondovky Cary Fukunaga spojí síly s režisérkou seriálových Watchmenů Nicole Kassell a společně teď pro HBO Max připraví seriálovou adaptaci knihy Poslední Mohykán. Fukunaga napíše scénář… (viac)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (viac)

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (viac)