Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

pierrek

Dlouhé nudné pasáže, trapná přestřelka v půlce filmu, a suchý závěr kdy se hrdina i gangster chytnou za ruku(ještě pusu si měli dát ne?). Nevím za co všichni dávají 5... dobří herci ještě nedělají dobrý film ()

Pepe1783

Skvěle zpracováno, skvěle zahráno. Další z řady nezapomenutelných filmových zážitků. Někdo natočí pouhý film, někdo natočí umělecké dílo. V tomto případě se jedná o umělecké dílo s hereckými koncerty. ()

Othy

Skvostná podívaná...:). De Niro jako zločinec v souboji s policistou v podáni (jako vždy skvělého) Al Pacina (setkání dvou hereckých velikánu). Michael Mann se toho opravdu zhostil vynikajícně... U tohodle filmu mi ani trochu nevadilo trvání, ale spíš to, že se De Niro nechal zastřelit:D:D. ()

da-a

Patří k naprostým špičkám svých oborů, ale zákon je na straně jen jednoho z nich. Stojí proti sobě, ale mají mnoho společného. Robert de Niro a Al Pacino v akčním dramatu, který se nebojí ukázat obě strany téže mince. Michael Mann měl v 90. letech ambice zvládnout jakýkoliv žánr v absolutní kvalitě. V Nelítostném souboji se mu podařilo perfektně postihnout světlé i stinné stránky snad nejodlišnějších profesí na světě. V postavě McCauleyho je skryt potenciál nečekaného množství divákových empatií, a de Niro si nenechal ujít příležitost vystavět si svého lupiče přes jeho zranitelnou lidstkou stránku. S Alem Pacinem jsem měl na začátku menší problém, neboť cynického poldu, skrývajícího své boly ležérním výrazem, hraje trochu expresivním způsobem, ale jakmile proniknete do jeho postavy, stává se poručík Hanna plnohotnotným protihráčem bandy neobyčejných zlodějů. Vůbec herecké obsazení je nad očekávání bohaté, dokonce natolik, až zalitujete, kolik prvotřídních herců není vůbec využito na sto procent (mě to obzvlášť mrzí u Natalie Portmanové, Dennise Haysberta a Williama Fichtnera). Řemeslně se jedná o vybroušený skvost, akčních scén není mnoho, ale jsou reálné, detailní a promyšlené. Jen trochu zamrzí, že scénář občas svým postavám nápadně nahrává a posouvá je tak dějem kupředu. Na každý pád, pokud hledáte drama, kde civilnost a akce si nemusí vzájemně ustupovat, pak vězte, že Nelitostný souboj je poměrně vzácným artiklem amerického filmu. ()

Zabuza

Podľa môjho skromného názor príliš zdĺhavý rozbeh filmu. Ja by som stopáž skrátil o niekoľko minút a zrejme aj desiatok minút a kvalita by tým u mňa stúpla. Al Pacino a De Niro, ako je už zvykom, skvelí. Najlepšia scéna (samozrejme pre mňa) je, keď sa sympatický zloduch a nekomptromisný policajt stretnú na kafe a rozoberajú svoju prekérnu situáciu. ()

Zeddi

Precizní záležitost souboje dvou povah. Na jedné straně zloděj génius Robert De Niro a na straně druhé policajt workoholik avšak mistr ve svém oboru Al Pacino. Delikátní bylo vyloupení banky a následné prostřílení se zkrz policení sbory. Ovšem nejvíc mě uchvátil rozhovor obou rivalů v nějakém fastfoodu, kde si jasně ujasnili jak si stojí a jak budou při své další, společné konfrontaci postupovat. No na konci jsem přál De Nerovi, aby dostal Al Pacina, ale tak to prostě dopadnout nemohlo. ()

sebuLba

Perfektní kriminální drama o střetnutí dvou mužů příčemž každý stojí na jiné straně zákona.Tradičně skvělý Al Pacino s De Nirem v hlavních rolích rozehrávájí dokonalou partii, pří které mi nevadila ani dle některých přemrstěná délka filmu. Snímek má výbornou atmosféru s pořádnou gradací a konečnou přestřelkou v ulicích Los Angeles, která je zkrátka brilatní. Nejlepší film Michela Manna s dokonalou režií a výborným scénářem. Těžko překonatelný film 90.let v daném žánru. ()

joseee

Naozaj jeden z lepších soundtrackov, čo poznám, ale film samotný ma ničím zvláštnym neprekvapil, úplne obyčajný hollywoodsky akčný film. Asi také sa páčia. ()

veverysiak

Áno, takto má vyzerať poriadna akčná krimoška, tu sa hádam ani niet do čoho obuť, hádam len že s takou zostavou by to na 4 hviezdy zvládol aj troškoidný typ, aj keď kopec perfektných sólistov dobrý orchester nerobí, a tak klobúk dolu Majster Mann aj celá Vaša posádka, takže 95%. ()

Simir79

Jooo dva kohouti na jednom smetišti... to může skončit jen jediným způsobem... přesně v "pravé poledne" se drsný šerif a lump klaďas setkají před saloonem a tam se teprve ukáže kdo je o tu pověstnou setinu sekundy rychlejší. Lehce předvídatelný závěr, stejně jako celý film, nicméně velmi dobře natočen a velmi dobře zahrán. Dobře stravitelný snímek, na který se jednou za pár let rád podívám znovu. ()

Alfonso198

S votevřenou hubou, pocitem jako když nejlepší kamarád zastřelí nejlepšího kamaráda a husí kůží kombinovanou mrazem běhajícím po zádech sleduju titulky, černou obrazovku... Chi to ještě, chci to ještě jednou! Po tomhle si musim dát cigaretu.... ()

Elsinor

Přes mamutí stopáž ani na chvilku nuda, Michael Mann umí obdivuhodně udržovat divákovu pozornost. Herecky chvíliemi takřka koncert, nejen hlavní role, ale i vedlejší zasluhují pozornost. Casting zapracoval na výbornou - potěší Danny Trejo nebo Natalie Portman rok poté, co zazářila v Leonovi. Pětihvězdičkový dojem ale zkazil závěr - neobyčejný film se v něm proměnil v klasický Hollywood. ()

casyy

Co říci o tomto filmu a nepakovat už stokrát řečené? Snad jen kavárna, stůl a u něj Al Pacino s Robertem De Nirem. PS: Ne, nechtel jsem, aby nikdo z tech dvou zemrel. Ale zaverecna scena, kdy si oba podaji ruce, za to stala. A, ano, priznam se, vytryskly mi slzy. EDIT po 10 letech: Michael Mann byl na vrcholu. Stvoril nejlepsi kriminalni akcni thriller vubec. Brilantne vystaveny pribeh, bez zavahani odvypraveny a suverenne zrezirovany. Nejvetsi devizou filmu je, ze je stejne silny v akcnich scenach (prepadeni banky a nasledna prestrelka!) jako v budovani postav a vztahu mezi nimi. Diky tomu si ten trihodinovy opus divaka spolehlive podrzi celou dobu a potaha z nej velke emoce. A k tomu vsemu proti sobe stoji dva nejvetsi borci filmovy historie, ktery ze svych vykonu vydestilovali definici maskulinity. Tohle je proste bezchybna prace, kterou muzu videt kdykoliv. ()

RomanT

Průměrný film podle žánrového schématu, který ničím nepřekvapí. Zbytečně dlouhý. Měl jsem možná tu smůlu, že jsem musel sledování po dvou hodinách přerušit a dodíval jsem se až za dva dny. Po pauze jsem měl pocit, jako kdybych se díval na úplně jiný film. Závěrečná hodina byla vyloženě nuda plná zbytečných scén (proč např. pokus o sebevraždu nevlastní dcery?). Za pár let si na něj ani nevzpomenu. Ani skvělé herecké obsazení mě nedonutí, abych dal více hvězdiček. ()

geedee

Nevím co napsat, k tomuto skvostnému filmu. Snad jen to, že ho naprosto vystihuje jeho původní anglický název. Tohle je opravdová lahůdka. Ale chtělo by to ještě protáhnout, je to jakési krátké. (Viděl jsem SE verzi) ()

B3njamin

Kdosi mi řekl: Na nikoho se nesmíš vázat natolik, abys ho nedokázal během tří vteřin opustit, když půjde do tuhýho.“ Neil McCauley ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore