Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

vyfuk

Druhé zhlédnutí: Nelítostný souboj byl film, který jsem si na první pokus moc neužil. Přišel mi dlouhý, bezbarvý a nečitelný. Asi jako koukat na babu z playboye v mlze jako od Stephena Kinga. Mann má na svém kontě nějaké škobrtnutí, ale kupříkladu tento film mu až neskonale moc triumfuje. Veškeré herecké výkony jsou provedeny skvěle a film má najednou jakési kouzlo, které panuje okolo oněch filmů v TOP 300. Sám teď nemám moc čas na to, abych se nimral ve filmech, které jsem již viděl. Obzory by se měly rozšiřovat a ne připomínat. I tak jsem za nějaký ten filmový flashback rád, protože tento film si to zasloužil. Nový je vždycky lepší. ()

šerminator

Nyní jsem to videl podruhé po delší době. Musím říct, že ani po těch X desítkách kvalitních a kultovních filmů co jsem shlédnul poté, jsem nechtěl snížit hodnocení, ale nakonec jo. Ony existujou i filmy po kterých je ze mě lepší člověk, filmy které jsou i morálně poučné, přičemž tenhle film je "pouze" dokonalý policajtský snímek. Ale zpět k filmu. Ze začátku se film tváří jako každý lepší policejní snímek, ale postupně nabírá na otáčkách až dospěje k vynikajícímu finále. Jsou tady nějaké přešlapy, a to zejména u postavy Vala Kilmera (např. když musí střílet s bočním kotoulem), nebo jistá neschopnost strážníků někoho trefit. Každopádně Pacino dodává tu patřičnou šťávu a jeho zmagořený policajt je ozdoba snímku. Samozdřejmě mu velmi zdatně sekunduje ten další ital :-) Shlédnutí je povinnost pro každého správného fanouška kvalitních filmů. ()

Jaro.Krafcik

Takmer trojhodinové predstavenie al pacina a de nira, ja osobne odporúčam pozrieť radšej scarface, musím ale povedať že heist scény boli super a určite podľa tohto filmu sa inšpirovalo herné GTA. Čakal som určite viac a nechápem prečo to tak všetci ospevovali. 3* ()

Nepi

Absolutně skvělej film. Už jen Robert De Niro a Al Pacino v jednom filmu a ještě proti sobě je základ na úspěch, k tomu výborný scénář, brilantní Mannova režie a spousta dalších herců ve vedlejších rolích (Např. Natalie Portman stojí za zmínku).Nejlepší Mannův film !!! ()

manonfire

Délka filmu není tentokrát samoúčelná, ale nutná, protože se zde prolíná mnohem více civilních linií hlavních hrdinů, než je pro postavy thrilleru obvyklé. Jinak asi jako každý musím vyzdvihnout ústřední dvojici představitelů. Z metr šedesát vysokého Pacina musíte mít díky jeho charizmatu respekt a z metr sedmdesát vysokého De Nira čpí inteligentní dominance s prvky fyzicky uvěřitelné agrese. Tito herci prostě umí zahrát od A-do Z a proto si mohou velmi přesvědčivě střihnout i role, pro které jakoby svým fyzickým potenciálem nebyli předurčeni. Působivou je atmosféra a popis vzájemného uznání příslušnosti k elitě obou nepřátelských pozic...a zejména závěrečného smrtelného rozzuzlení, ke kterému došlo v podstatě z nutnosti, protože i zločin se dá dělat s grácií a bez ztrát na životech, alespoň v tomhle výborném filmu. 80% ()

ssfan

Film je stoprocentně špičkou v rámci svého žánru. Má vynikající herecké obsazení, skvělý příběh, ale na můj vkus byl moc dlouhý a některé scény byly zbytečně protáhlé. Ale těch 90% celkem odpovídá, a tak nebudu kazit hodnocení. Dávám 5 hvězd, i když pro mě je to mezi 5 a 4. ()

prasacimor

Fucking Masterpiece! S veľkým eF a eM. Po všetkých stránkach brilantne natočený film. Aj napriek dížke som sa nenudil ani pol minúty a pri záverečnej scéne som skoro nedýchal. Mann Rullez!!! ()

Styxos

Váhal jsem mezi 3* a 4* ale dávám 4 ani o jednu víc. Čekal jsem nějaké excelentní dílo a tohle mě jaksi vůbec neoslovilo, možná tam bylo na 171minut málo akce, kdo ví. Na druhé straně Al Pacino a Robert De Niro - dvě legendy filmového plátna hrají opravdu skvěle a jejich výkony jsou ohromující a Val Kilmer vypadá s těmi vlasy jako blb. Hudba úžasná. Jen dodám, že překlad názvu se opět českému distributorovi povedl - jako ostatně vždy. A to nemluvím o tom skvělém dabingu, který z tohoto filmu dělá opravdovou chuťovku :-( ()

jatamansi

Má absolutní jednička Robert de Niro, k němu Další top Al Pacino. Podpořeno Voightem, Trejem. Wes Studi, nelítostný Magua, překvapivě na straně zákona. Kdyby mi to nekazil Killmer, tak skvostné obsazení. Snesla bych ostřejší nůžky, 164 minuty je dost a pár scén mohlo být stručnějších. De Niro s vlasy sčísnutými dozadu a bradkou jen o stupeň méně sexy než s plnovousem a dlouhými vlasy v Misii. Běžná gangsterka zde povýšená na vrcholné umění právě hereckými výkony a samozřejmě režijním vedením Michaela Manna. Přesně vykreslené postavy, skvělí herci i v menších rolích. Svět zlodějů a zlodějíčků, parťáků i informátorů, ujetých kolegů i kompliců. Noční podniky, neony, kluby. Drsná mluva, silná auta, tetování – minimálně u Treja pravé. Sex na prvním rande. Podvody, léčky, podrazy. Dost krve, střel i průstřelů. „Mluvím do hluchýho telefonu. Protože ten, kdo je na druhým konci, je mrtvej.“ Poldové se baví stejně jako zločinci, jen mírně kultivovaněji. Pacino lidský, smutný, civilní – on snad ani neumí špatně hrát. 6ena mu říká: „Milovala bych tě tlustýho, plešatýho, chudýho. I jako řidiče, je mi to fuk, ale to bys musel být někdy doma, jako normální chlap. Pak bych se o tebe dělila, ale takhle mi zůstanou jen zbytky.“ Všichni mají manželské i mimomanželské problémy. Hodně scén v noci, rozsvícené město, světelné šňůry aut. Zločin plyne více či méně hladce. Al Pacinovy kreace, mimika, vykulené oči. Virtuos na vlastní obličej. De Niro drsný:“ Kdosi mi řekl: Na nikoho se nesmíš vázat natolik, abys ho nedokázal během tří vteřin opustit, když půjde do tuhýho.“ Filmová klasika – úmrtnost černochů značně převyšuje úmrtnost bělochů. Ran, salv, výstřelů a plných zásobníků bylo opravdu hodně. Stejně jako děr v kapotách, rozstřílených oken, zrcátek a střepů obecně. Děj s ehzaplétá, mrtví přibývají. V závěrečné honičce má evidentně lepší kondici Al Pacino, ale nemohu nefandit de Nirovi. Všichni víte, jak to skončí, a já nemohu neoplakat každou kapku krve, která mu vyteče z těla. ()

sellsakul

Najlepší film Michaela Manna aký som videl a možno aj celkovo. Tu niet čo komentovať, stačí sa pozrieť na herecké obsadenie a je to hneď jasné, akým smerom sa film bude uberať. Ako u jediného filmu od M. Manna mi nevadila prepálená stopáž, skôr naopak, vadilo mi, že má "len" vyše 2,5hod. Tento film som videl asi 5x a môžem ho vidieť znova a znova a na kráse mu nič neubudne, skôr naopak. Pre mňa film do mojej top 10. P.S: "Nezabudnuteľná scénka z filmu, rozhovor medzi DeNirom a Pacinom je jedna z najlepších" ()

P1tr

Obrovské zklamání. Snímek, který mě měl dostat do kolen mě mnohdy posílal spát. Přeceňované dílo, které stojí na hlavním hereckém duu. Bez nich by se o snímek prakticky nikdo nezajímal a pravděpodobně by hodnocení nebyla tak vysoká. Z celé, takřka tříhodinové stopáže, jsem ani jednou neměl pocit nějakého soupeření, rivality mezi De Nirem a Pacinem. Přišlo mi, že každý má svojí dějovou linku a příliš se neváže na toho druhého, ačkoliv se jejich příběhy propojují. Další věc, která mě nepotěšila je bankovní loupež jako taková. Celý snímek se na ní lupiči připravují, aby jsme viděli velice krátké, nepříliš efektivní přepadení. Následná přestřelka je natolik směšná, že divákovi až připadá, že všichni střílí do prázdna, vždyť skoro nikdo nikoho netrefí! Nelítostný souboj je nafouknutý, nadhodnocený film, který jsem jednou bez potíží skousnul, ale už nemám potřebu se jím více zabývat. ()

Philoun1

Výborný nekompromisní film s hvězdným obsazením. Scéna kdy si Pacino dáva kafe s De Nirem je jedna z nejlepších co jsem viděl a jejich postavy jsou dokonalé. ()

HomeAlone

Heat je film z doby ked sa este tocili take kvalitne filmy , ktore sa daju x krat dokola pozerat bez toho aby zacali nudit a Heat je jeden z nich ()

Vercinix

postupem času jsme si s přítelkyní vypěstovali perfektní systém na to jak si zkazit film předpovídáním budoucích událostí i konečné poenty. Staly jsme se v tom poměrně dobří a podařilo se nám zničit si mnoho krásných filmových zážitků. Tento film mi však po hodně dlouhé době v mých předpovědích unikal a i když trval pro mě skoro nevydržitelných 164 minut, tak mne udržel celou dobu při plné pozornosti a drtivá část filmu mne i živě zajímala. Hvězdičku dolů dávám za to, že připravovat si půdu pro (a buď me upřímní), ne zas natolik bombastický budoucí děj hodinu a půl, je prostě moc! ()

VooDoom

Al Pacino a Robert De Niro je skvělá kombinace. Hodný a zlý :) Moc se mi tito dva pánové líbili. Poslední půl hodina už byla slabší, ale naštěstí to podržela konečná ,,honička,, za letištěm :) Není to typický krimi snímek, ale právě svojí ,,jinakostí,, vyniká. Pět hvězdiček... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore