Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

fabecc1222

Nástupce Mumie, Honzy za klenotem.... nabízí dle očekávání spousty zábavné akce, podařených vtipů ("Ten kámen je pískovec, ale lidi mu říkaj vodní kámen... To byl můj nejlepší Kameňák"; "Chtěl jsem si s jednou holkou promluvit z očí do očí, ale šilhala"). Bohužel jí ale sráží imbecilní scénář (Plemonsova postava je šílené karikatura a veškeré dialogy (Třeba se včelami...) zavání lobotomií) a příšerné zvraty (Johnson jako mumie). Digi záporáci jsou dost slabý, a Ihmotep by si je všechny strčil v klidu do sarkofágů. Pochopitelně nesmí chybět všudypřítomná a povinná LGBT ("Otec mou lásku nechápal..." a feministická propaganda ("Mají tam kmen, který vede ŽENA, a FUNGUJE jim to"). ()

VasaX

Zábavné, pokud máte rádi Johnsona v jeho lehce komediálních polohách (tady jede daddy jokes). Ostatní je prostě Mumie/Piráti z Karibiku jungle adventure, nic moc kreativního, nic moc nového, ale je to zábavné, oddechové - prostě popkornový blockbuster. ()

Timak

Nebylo to špatné, ale ani zdaleka se to nepřiblížilo "Prokletí Černé perly". Spíš tak "Na vlnách podivna" nebo "Salazarova pomsta". Emily mi tu nevadila, ale Johnson mi přišel trochu mimo. Tak trochu jako v začátcích. Moc mu tahle "romantická" poloha nesedí - kde to trefil tak akorát, bylo v Jumanji - ale to je trochu jiný film. Suma sumárum - dobrý, ale asi se na to už nepodívám. ()

JohnSmith

Je to moc pěkně natočená kombinace Indyho, Pirátů z Karibku a dalších. Prostě Disneyho atrakce. Nebýt Rocka a výborné Emily, šlo by to zřejmě úplně do háje. Takhle to byla alespoň příjemná oddychovka. ()

Sany33

Príbeh: Bádateľka a jej priblblý brat hľadajú strom života. Aby sa k nemu dostali nehostinnou Amazonkou budú potrebovať pomoc kapitána Franka. Herecké obsadenie: Hláškujúci The Rock (nar. 1972, USA) a sexi Emily Blunt (nar. 1983, Velká Británie) sú zárukou vynikajúcej zábavy. Prevedenie: Drvivá väčšina akčných scén funguje iba na základe CGI technológie. Inak tomu nie je ani pri interakcií so zvieratami, ktoré potom ale vyzerajú dosť nevierohodne. Pocity: Mám rád dobrodružné filmy ak majú hlavu a pätu. Tento ju má a dokonca má aj dobre rozvrhnutý koncept hlavných hrdinov, kedy vám každý z nich imponuje v inom smere. Záporák tiež nebol na zahodenie. Ale ocenil by som viac práce s realitou a menej so zeleným plátnom. V kine to síce museli byť orgie ale ja som jednoducho stará škola. Pridaná hodnota: Dobrodružná komédia, ktorá prekvapivo nenudí. 68% ()

VanTom

Nenáročná dobrodružná, (digitálně) velkolepá oddechovka podle atrakce ze zábavního parku obtáhla vzory Indyho, Mumie a pokrevně spřízněných Pirátů z Karibiku ze začátku až příliš rozjíveně groteskovitě. Nicméně všechno si postupně tak nějak sedlo, včetně třeba komické postavičky upjatého bratra. Zaměnitelnou zápletku táhla šmrncovní dvojice hrdinů (hlavně neodolatelná Emily Blunt), mezi kterou to mile jiskřilo, tedy než jejich hašteření dospělo k strojené romanci; rozmáchlou akci pak výprava a trikaři. Ano, jde o pásový Disneyovský prefabrikát jak cvičky, ale na slabé 4 * jsem se prostě, chtě nechtě, bavil. ()

blackJag

Pěkné, barevné divadýlko pro dětičky, u kterého netřeba se bát o hlavní hrdiny - tohle je typ filmu, ve kterém jim nic nehrozí, i když jakože hrozí. Navázat na dobrodružné eskapády Indiana Jonese? Bez šance. Na novější MUMII? Taky těžko, vůbec, ta archeologická žánrová lokace je zrovna v tomto případě dost minoritní. Jestli mi to něco připomnělo, tak PIRÁTY Z KARIBIKU (ups), kterým to vykrádá akční finesy (ale způsobem daleko méně životným a zábavným). 50% ()

Jaro.Krafcik

The Rock v jeho ďalšiom veľkolepom filme, dobrodružný žáner som nevidel strašne dlho. Pozeralo sa na to dobre. Medzi hlavnými hercami chémiu nehľadajte ale pasovali do tej džungle. Škoda na veľkom platne by to bolo asi o niečo lepšie. Ale aj tento vytvor od disney patrí do červených čísel. Aj keď slabšie ako také Jumanji. 4* ()

Lukyn007

Po řemeslné stránce povedená rodinná podívaná, jež kombinuje prvky Mumie, Pirátů z Karibiku a Lovců pokladů. Velký problém jsem měl ale s Rockem, do této role mi vůbec neseděl. 70 % ()

KASUGI

Generická Indiana Jonesovka říznutá Pirátama z Karibiku s jednou opravdu hloupou pointou uprostřed a s teploušem, jehož teploužství bylo pro film úplně zbytečné a na sílu. A ta Metallica u umírajícího náčelníka, provolávajícího kletbu, byl tak abnormální vrchol nevkusu, že jsem napřed zíral s otevřenou pusou a pak se začal hlasitě smát. Walt Disney Metallica Best Off:  Master of Apes/// ...And Leaves for All/// Welcome home (Jungle)/// Ride the CGing/// Enter Jungleman/// Fade to Gay/// Damage,Cgi///  Some Kind of cgi Monster/// Hero of the Gay/// Green & Screen/// ()

Hollohlaway

Trochu moc orientace na mladší ročníky, spíš Jumanji než Mumie. Celkem i zbytečně dlouhé a hodně pohádkové, všechny ty čáry a kouzla mi přišly navíc. Emily Blunt je energická a živá, role jí podle mě sedla. Dwayne sice zahrál svůj asi standard, ale za prvé má podobných rolí jako máku a už se dost opakuje a za druhé je přeci jen topornější a roli by líp zahrál určitě někdo charismatičtější. Triky ujdou a sem tam slušný vtip, ale je to přeci jen Disney, takže učesané, krotké a barevné. Do kina na léto v pohodě, ale chybí tomu šmrnc a jiskra. ()

jefff

Mohlo to být horší, ale také mnohem lepší. Expedice džungle sází na osvědčené charisma dobrodruha Dwayna Johnsona a atmosféru starých Indiovek či Mumie. Jenže jejich kvalit nedosahuje zejména kvůli pitomoučkému scénáři a nevýrazným akcím. Celé je to ku škodě málo zapamatovatelné, což vzhledem ke skromnému seznamu žánrových dobrodružství v posledních letech hodně zamrzí. ()

blackkocour

Tak já, narozdíl do Enšpígla, si mojito dát nemohu, a už vůbec ne si namočit kožich k bazénu, ale možná tak tři vrstvy zimní bundy a kapky na uši. Nebavilo mě to. Komentář jsem si radši uležel k ledu, aby se mi buňky lépe zregenerují, ale mimo přepláceného a uhlazeného děje, který vůbec nekombinuje směs parazitování na jiných dizny značkách, nebo snad sračkách? Vybavila se mi jen Skála, co se rádoby pokusil, Mayovsky (moravsky), vyslovit následující slova: Hataša no vaza, Generéjú e a nasa, McGregor. Hiroši, makadataka, Nagasaka. O nou o laso.. Ne, nevím, co ten idiot zkomolil za slova, ale doslovný překlad by zněl asi takto: Nalitej jako váza, vypušten z Nasa, Ewan McGregor. Hirošima, občas přehánky, Nagasaki, oo nee, vytuhlo mi těsto.. Já vám nevím, ale koho ještě baví moderní éra Hollywoodu? Myšák si může napumpovat vodní lázeň prachama, nebo napustit strýčku Skrblíkovi trochu té zlaté žíly do bazénu, a krásně si propočítavat miliardové tržby, co si od lobotomních dětulencí, a vykradačů vkusu degeneračního obecenstva, vysaje z peněženky. Já jsem se po hodině začal ztrácet, a i když je pravda, že když mě film nezaujme už po 10 minutách, neztrácím nad tím čas, ale tohle bylo tak nepřehledné jako hledat černý chlup ve tmě. Zatím nashle, a pokud v každém druhém komentáři, najdu že to kopíruje Piráty z Bosny a Mumii Adamovskou, tak vytasím už drápy, doprdele. ()

psychoJoa

Disney se letos překonal! Je to perfektní, geniální, vtipné - smála jsem se opravdu upřímně celou dobu. Emily s Dwaynem fungují jako duo skvěle - doufám, že ještě něco spolu natočí. Z mého pohledu jde o takového Indiana Jonese mixlého s fantasy prvky a to se mi fakt neuvěřitelně líbilo. Jo a legenda za doprovodu Nothing else matters byla epická! Trochu mě zarazil utnutý konec, kdy vlastně nevíme, co se teda stalo... a já fakt doufám, že bude třeba i další díl! ()

Maynard.

No konečně... KOnečně se někdo pokusil natočit něco krapet podobnýho Mumii... Svižnou akční komedio podívanou z období 1915, takže žádný novodobý vychytávky. Ústřední postavy dávaj do hromady koukatelnou podívanou. Asi bych vyškrtnul toho jejího ztřeštěnýho bráchu, kterej byl slaboučkej (oproti bráchoj z Mumie, tam se hodně povedl). Místy film doslova obchází přírodní zákony, ale to neva :o). Divný mi přišly "záporácký" "mumie" nebo jak jje nazvat. Ale ten hlavní němčour byl srandovní. Já se bavil skvěle... ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)