Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (Cinemart SK)

Trevor

Celkom dobrá jednohubka, príjemný dobrodružný film s povinnými korektnými nezmyslami ktoré výborne opísal užívateľ smarkus, boli úplne zbytočné ale keďže ide predovšetkým o film pre mladšiu generáciu tak tupučké mozočky treba povymývať ešte viac, ak by sa to vo filme nevyskytlo dej by tým nijako neutrpel a ja by som mohol udeliť o jednu hviezdičku vyššie hodnotenie. Tešiť ma môže to že som na túto nechutnú propagandua šírenie nenávisti voči mužom bielej farby pleti neutratil ani cent v kine, tak ako sme pôvodne plánovali. ()

kajas

Po prvních trailerech jsem nečekala vůbec nic a dostala jsem neskutečně sympatickou popcornovou podívanou, která vtipně a originálně (!!!) zkombinovala motivy z první Mumie, z Indiana Jonese a z Pirátů z Karibiku. A z té Metallicy jsem měla husí kůži. ()

kinderman

Strašná CGI nuda, které se tvůrcům podařilo dosáhnout tak, že na dětinskou verzi Africké královny naroubovali jedničku Pirátů z Karibiku. Ti měli v G. Rushovi aspoň zapamatovatelného padoucha. O obsazení obecně ale nemá smysl hovořit, chyba se stala v okamžiku, kdy bylo rozhodnuto, že půjde o hraný (nikoli animovaný) film. A předpokládám, že v Maďarsku je snímek buď zakázaný, nebo až od osmnácti, aby ten coming out (v dětské fantasy!) malé diváky příliš nerozhodil. ()

M.i.k.e

Disney v posledních letech úplně neoplývá originalitou,nicméně v tomhle případě to zas až tak nevadí,protože Jungle Cruise je přesně taková jakou ji sliboval trailer.Dobrodružná,akční,celkem vtipná,lehce klišovitá,hodně barevná,docela digitální rodinná podívaná,která v sobě kombinuje Sommersovu Mumii,Piráty z Karibiku a Lovce pokladů.Jen je škoda,že si ze svých vzorů nevzala víc toho lepšího,protože ač sem se bavil a film levou zadní splnil  to k čemu byl určen,na lepší hodnocení mu chybí charisma.Ač je to celé vlastně hodně fajn,chybí tu wow moment,díky kterému jsem si zamiloval třeba právě již zmíněné piráty...65% ()

Martin741

Je to hodne nesurody mix roznych filmov. Ono sa vo filmovom svete recykluje, to je zalezitost dlhodobo znama. Tu sa konkretne zobral kus Mumie 1999, egyptske realie sa vymenili za Amazonsky prales, dalej sa primiesal kus Piratov z karibiku bez Deppa  no a nesmieme zabudnut trocha zrecyklovat Indianu Jonesa. Obavam sa ze je to recyklacia taka ako uplastov - castym recyklovanim degraduju, tu je to the same level. Fakt umele, dialogy slaboduche ..... som zvedavy na konkretne cisla, no ak to  na seba zarobilo, tak potom uz neviem neviem    : 7 % ()

vydumnica

Jungle Cruise je môj prvý film, ktorý som po ročnej prestávke (asi môj životný rekord bez kina!!!) videla na veľkom plátne!!! Nie je to zrovna môj žáner, ale už som bola netrpezlivá a nebolo veľmi z čoho vyberať. No musím sa priznať, že som si nevšimla, že je to fantasy film, ani trailer som si nepozrela. Čakala som čisto dobrodružno-akčný film, prípadne trošku romantiky, ALE tá rozprávková fantasy časť ma skôr nemilo prekvapila. Takisto som čakala originálnu verziu a dostala som dabing. Za film ako taký (až tak ma nebavil) dávam 2*, ale pridávam 1 naviac za veľké plátno, pretože Jungle Cruise je presne ten typ filmu, ktorý krásne ukáže na čo najväčšej obrazovke. Spomínam si, že pred mnohými rokmi som sa viezla na takej Jungle Cruise v Disney Worlde😀. Videné v kine 15.08.2021. ()

Wiikii

Džungle, zvířátka, 200mil. budget, Dwayne Johnson a zkušené studio Disney. Co by se mohlo pokazit, vždyť princeznovské pohádky jsou skvěle vypimpené od Disney, Pretty Woman byla také skvělá a patří pod ně! ... Jenže tohle je asi něco jiného. The Rock říkal, že si chtěl vždy natočit něco jako Piraty z Karibiku a že tímhle si to splnil, no osobně nevím, jestli mu tento sen za to stál?! ... Osobnosti postav byly laciné a špatně zapadající k sobě, byly strohé nebo přehnané bez kapky odlehčující esence, která by Vás donutila říct ¨Jo, ono to vlastně funguje a hodí se to k postavám a hercům¨, NE. zaplatili Rocka, ale nenapsali postavu pro něj a vlastně nikdo tam nemá dost prostoru pro svojí postavu, byť Frank dostane sem tam nějaký prostor, tak stejně to ve vás nic nezanechá narozdíl od jiných Disney pohádek a scén s princem. Leč strukturu těchto pohádek to má, ten feel mně chyběl. ... Jinak světelně přepálené, detaily grafiky slabé a a už k tomu asi víc ani říkat nebudu, prostě lehké zklamání pro mě. ... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

BarryLyndon

Vážně jsem tam toho Indianu Jonese viděl sám? Vždyť v první třetině byly snad i citace. V klidu by mne bavil i film s ní samotnou jako ženskou verzí Indiany. Ale naštěstí tam byl i skvělý Rock, Jesse Plemmons, Giamatti, Ramirez a fakt vtipný Whitehall. Až překvapivě si to sedlo a po čase mi přestala vadit i nehodící se Rockova figura. Příjemný letní překvápko. Z těch pokusů a dobrodružný filmy poslední dobou s přehledem nejlepší a asi i nej ženská hrdinka 8/10 ()

bourec

Sice ten vizuál tak pronikavej pro filmový studio Disney mlátí do očí, ale s trochu přivřenejma očima se na to koukat dá. 60%. ()

Streeper

Emily Blunt a Jack Whitehall je jediná věc, která na celém filmu nějak funguje. Promiňte, ale Dwayne mi do té role vůbec nesedl, ale jakože vůbec. Celkově mám pocit, že kdyby film vůbec nevznikl, tak by se nic nestalo a žili bychom dál. Je to takové nemastné, neslané. Nezanechá to v divákovi žádnou stopu. CGI je místy až do oči bijící, což je škoda, alespoň na tom se to možná dalo zachránit. Příběh průměrný, spíše nudil. ()

moviefreak

Príjemná jednohubka alebo ako sa z The Rocka skala stala :) Vizuálne občas WOW občas MEH ale ako rodinná dobrodružná vykrádačka všetkého od Disney celkom fajn. Ale o čom bude dvojka? 🧐 ()

C0r0ner

Já dostal přesně to, co jsem čekal. Tedy odvárek z Indiana Jonese a naopak pokračování Lovců pokladů nebo Flynna Carsena. Ústřední dvojice fajn, hezky to utíká, a že je to plné očekávatelných klišé? Čekal snad někdo cokoli jiného? Takže za mě v rámci možností spokojenost. 70% ()

Martrix

I takto zoufale průměrný a nenápaditý pokus o retro dobrodružství a la Mumie, Indiana Jones nebo Anakonda nejspíš studiu výjde, protože Rock, Blunt a Amazonka. Čekat od Disney v tomto žánru něco převratného mohl jen největší optimista a tím po všech těch letech opravdu nejsem. Takže nejsem zklamaný, ani překvapený. Navíc i kousky jako Mumie, Honba za klenotem Nilu apod. prochází zkouškou časem s odřenýma ušima a jistě to není o zastaralých tricích. Všechny ty výpravy/expedice jsou na stejné brdo, takže pokud jste viděli aspoň dva díly Indiana Jonese, hrozí že se budete u jejich variací a odvarů nudit. A v Expedici: Džungle je jedno klišé vedle druhého, takže pro mě jde zatím o jeden z nejzbytečnějších filmů roku. ()

PROCESOR

Mam rád dobrodružný filmy i když tohle pomalu směřovalo spíše k pohádce. Kdo už je uštvanej a chce si hezky odpočinout a má rád legendy, výpravy, parníček, indiány, kouzla, zvířátka, tak proč ne. Samozřejmě od podobného snímku nelze očekávat smysluplný děj, tam jde hlavně o nějakou tu akci, zábavičku a ta tam byla. ()

carly

Ústredné trio ako aj hlavný antagonista boli skvelí ako postavy aj herecky. Chémia fungovala tak akurát a aj keď som ten plot twist mohla tušiť, rada som sa nechala prekvapiť. CGI bolo také, že rýchlo urobené, málo zaplatené. Hlavne pri zvieratách, ale po chvíli som si zvykla. príroda na druhej strane bola na jednotku, takže sa to v konečnom dôsledku vyrovnalo. Dej nezadrhával, len bolo treba nechať sa unášať ako na jazde v zábavnom parku. Koniec mohol byť iný, menej šťastný, a vôbec by mi to nevadilo. Na druhej strane by sme potom prišli o prejav v2.0  a driving lessons a to by bola škoda. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)