Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

simplejack

Naivní, nereálné, ale tak krásne, citová vydíračka od které se nechám rád vydírat. Nadhled, štěstí a radost ze života v každé minutě a jakmile se film přehoupne do druhé poloviny nic z toho nezmizí ani v prostředí koncentračního tábora, abych pravdu řekl tak jsem si začínal myslet, že to i dobře dopadne a tohle je snad první film u kterého by mi happyend nevadil, za tu ódu na radost bych to hlavnímu hrdinovi i přál, ale smutný konec klasicky udělal větší celkový dojem(opravdu bych si ale přál najít na DVD alternativní konec). Kouzelný snímek s naprosto zaslouženým hodnocením. ()

st3f0o

Krásny a humorný zároveň dojemný a smutný. Veľmi pôsobivý Benigniho filmík, ktorý ma úplne dostal a plným právom patrí medzi moje najobľúbenejšie. Bravo! Skutočne jedinečný a originálny nápad ako vykresliť život a jeho krásu v dobe a na mieste, kde by krásu len málokto hľadal a našiel, no Benignimu sa to podarilo a to bravúrnym neopakovateľným spôsobom. Vynikajúce herecké výkony hlavných postáv ako aj Piovaniho prekrásna hudba, ktorá atmosféru tohto snímku dokonale umocňuje. Zaslúžene oscarmi ovenčený snímok s veľkou hĺbkou, ktorú keď tak sledujem niektoré komentáre, veľa ľudí žiaľ nikdy neobjaví. ()

mudvayner

Kdyby se mě někdo zeptal, jestli jsem někdy u filmu brečel, bez kousku studu odpovím tímto filmem. Benigniho snímek vás chytí za srdce, svým jemným a milým humorem provází celým dějem... i v půlce druhé, kde však již převažuje smutek. Naděje je zde ovšem po celou dobu filmu cítit, hlavní hrdina je prostě osobnost sama o sobě a dokáže ochránit syna i před největšími zvěrstvy války předstíráním nevinné hry. Benigniho výkon je brilantní, dechberoucí a úchvatný. Oskar je zasloužený právem, vlastně všechny tři. Tento film je jeden z mých nejoblíbenějších a nedám na něj dopustit. Kdybych mohl, dám hvězdiček víc, tohle je srdeční záležitost a i teď, když jsem to viděl poněkolikáté, neubránil jsem se pár slzám. ()

HoR

Pre malého chlapca môže byť život krásny aj v koncentračnom tábore. Roberto Benigni to dokazuje vo svojom mimoriadne zdarilom filme. Pohľad na skutočnú situáciu je trocha zidealizovaný a nebezpečenstvo, ktorou je vojna charakteristická tu cítit až tak nieje. No vďaka tomu sa do popredia mohli dostať tie kvality filmu, ktorými teraz boduje. Dojemný príbeh s dvomi koncami, jedným smutným a druhým šťastným. Mňa dojal k piatim hviezdam. ()

lather

Bez přehánění, můj nejoblíbenější film. Co jiného říct. Film je silný, ale nejedná se o klasickou kýčovitou sentimentalitu, která mě na mnoho filmech z poslední doby mrzí. Film pojednává o strašné době a očekávalo by se od něj, že bude lidi až moc dojímat a „hrát“ na city, avšak ne, film sice pojednává o strašné době, ale ta je zde vkusně podávána s jistou nadsázkou a určitým výsměchem (v podání hlavního hrdiny). Bravurní. ()

greigor

Když sem byl na začátku filmu Benigni zářil humorem, pobíhal, poskakoval a a já jenom čekal, kdy mu dojde dech. To se však až do jeho konce(byl zastřelen nacisty) nestalo a to se mi na tom nejvíce líbilo. Velice dojemný film o klučíkovi, který vůbec netuší a projde koncentrákem, jako by to byla nějaká veselá hra ;) ()

Colour

Prvá polovica srší vtipom, druhá smútkom. A predsa film plynule prechádza z jednej do druhej časti. Giudo bol úžasný človek - to, čo urobil pre syna by zrejme neurobil nik. Klobúk dolu pred Robertom Benignim, ktorý dal svojej postave svojské čaro. Filmov spoza múrov koncentračného tábora veľa niet. Práve táto časť je veľmi smutná, dostane každého. I keď to nie je úplne presné, no presnejšie než mnoho podobne ladených snímkov. Takáto krásne smutná tragikomédia sa len tak ľahko nevidí. 90% ()

High.Hopes

Nádherné dílo, které pohladí na duši. Jeden z nejkrásnějších, nejmilejších, nejvlídnějších filmů. Tam, kde se ostatní tvůrci zdráhají narušovat pietu, Roberto Benigni hledá (a nachází) humor. Dabovaná verze mi kupodivu sedla lépe než originální znění s titulkami. ()

R.A.D.E.K

Neobyčejný příběh o snílkovi a životním optimistovi, který neztrácí humor a nadhled ani v koncentračním táboře. Tento film je pro mě pohlazením na duši, něčím roztomilým, co mě dokáže vytrhnout z reality a i přes hořko-sladký, pro mě úžasný, konec si člověk při závěrečných titulcích uvědomí, že nejen tento film je krásný... ()

MatySkills

Tak toto je velice bizarní film. Natočit události takovým způsobem... Kdyby mi to někdo řekl: "Je to komedie z prostředí koncentračního tábora." Odpověděl bych: "To ani nejde natočit." Ano komedie to je a pěkně černo černá. Pokaždé když jsem se jen pousmál události odehrávající se v tomto snímku, vyvstanulo svědomí, které mi říkalo, vždyť to přece není vůbec vtipné, ale smutné. ()

Mira90

Nádherný příběh. O to větší škoda pro ty, kteří se nedokážou přenést přes ,úsměvy v koncentračním táboře'. Protože o tom to je. Smíchem ještě nikdo neumřel, ale trudomyslností padly celé armády... Navíc postava Roberta Benigniho to nedělá jen tak. Ale pro svého syna. Pomáhá mu přežít tu hrůzu. A ač jeho obětování se je všelijaké, jde o skvělý film. ()

Doski

Silný originální a chytře provedený film. Je přenádherné, jak srší optimismem v ohnisku nenávisti (koncentrační tábor). To jak to Benigni dokázal podat bylo tak strašně dobré, že nejde jít pod 4****. 82% ()

007.

Komedie nebyla špatná, ale to, jak ji pořád říká princezničko mě začalo tak vadit, že jsem to po polovině musel vypnout.65% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů