Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

husokachna

Život je krásný, navzdory tomu, že je jeho součástí Roberto Benigni. První půlka se mi líbila moc. Krásná Itálie v kulisách i v srdci a i když už mi to neustálý bonžorno prinčipesa trochu lezlo krkem, užíval jsem velkorysou režii a kochal se. Pak ale přijde uspěchaný you can go our given way odjezd a pro mě se film úplně rozpadl. Postava Guida se z levelu nevinný blázen, co miluje život, přesouvá do full mentál módu, alespoň pro mě, jako pro diváka, který za tohle viní Benigniho režiséra, herce i scénáristu. Abych se dokázal emocionálně napojit, potřeboval bych hlavního hrdinu vidět jako lidskou bytost, ne jako velikonočního králíčka na kokainu, když si zašuká... A podobný problém mám se vším. Koncentrační tábor je taková zvláštní kulisa, která funguje trochu jako letní vyhlazovací tábor, kde si může kdo chce chodit kam chce, všechno je takové naházené bez ladu a skladu, neexistuje napětí a strach z dopadení, a mě je prostě trochu jedno, jestli ústřední dvojice až trojice skončí jako knoflíky, mýdlo nebo jediná žena, kterou jsem v životě miloval. A přitom je tam tolik krásných momentů, až mi je líto, že je to v součtu tak špatně natočenej film. Tři bezohledně zničený štůčky drahého plátna. ()

bratr.Milan

Herecký koncert Roberto Benigniho, před sledováním si nezapomeňte vzít k sobě kapesníky na utírání slz z obou emocionálních konců, radostného i smutného. Skvěle fungující mix groteskní srandy i tragické bolesti. Postavili se tady proti sobě síla lidské lásky a síla lidské nenávisti, humor proti ztuhlé ideologii. Je to naivní? Ano je! Bohu díky za to! ()

mirliflore

Přiznávám, že Benigniho nemám moc rád, zvlášť jeho pitvoření a hroznou ukecanost. U tohoto filmu mě však kupodivu tolik nevadil. Námět je přes určité chybičky pěkný a dojemný, zpracování už tolik ne. Benigni zkrátka není excelentní režisér a smutek neumí namíchat tak, jak jiní. Po shlédnutí filmů, které končí podobně jako La vite é bella jsem většinou na několik hodin emocionálně naprosto nepoužitelný, tady se však nic podobného nedostavilo. Sice mi bylo trochu smutno, ale chmury za chvíli vyprchaly. Život je krásný není špatný film, ale do kolekce "depka top 10" bych jej tedy nezařadil. 3*a 1/2. ()

Uškudasket

Fascinující romantický film zasazen do netradičního a krutého dění 2. Světové války.Roberto Benigni vytvořil jedinečné charaktery postav, jenž se prolínají příběhem a zažívají s tím spjaté trable, ale i štěstiny života.Pro mne jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

xkupka07

Tak tohle byla krása nebeská! To je tak odlišný pohled na lidské trápeni během války. Tak lidský příběh snad ještě nikdy nikdo nenatočil. Bravo!!! ()

pend

První polovina filmu je taková nemastná neslaná italská komedie (kde se hodně mluví), se zatčením táty a syna film nabere grády a až do konce film sledujete jedním dechem. Proto takové hodnocení : za první část slabé 3*, za druhou plný počet*. ()

JohnFarst

Nie život ale tento film je Krásny. Roberto Benigni vo svojej najlepšej forme čo po režisérskej stránke tak aj hereckej. Jeho podanie Guida je živelné a plné radosti zo života a to aj v koncetračnej časti. Jednoducho výnimočný herecký výkon, ktorý právom dostal Oscara. Celý film je v teplých príjemných farbách aby nám navodil svoju ideu, že život je krásny aj napriek všetkým úskaliam čo v ňom sú. Nápad s podaním koncentračného tábora ako hru na ktorej konci výherca získa tank je neuveriteľná a pritom tak jednoduchá a otcovská. Na scény v tábore je radosť pozerať ale pri tom máme zmiešané pocity, pretože všetci okrem malého Giousého vieme čo ich čaká. Benigni si však podstatnú časť filmu stiahol na seba a svoje herecké predstavenie. Je to jedna ľudská tragikomédia s hlbokou myšlienkou, krásnou hudbou a veľmi dojímavým záverom ktorý je na jednej strane tragický a na druhej citlivý a ľudský. Dojal ma k slzám. ()

bodie66

tenhle film mi doporučila máma a vyprávěla, že když byli s partou na tomhle filmu v kině, tak můj strejda ve scéně, kdy Begnini překládá z němčiny esesáka, zača tleskat radostí a přitom brečel. Škoda, že jsem to viděl jen na DVD, i tak to byl zážitek. ()

Kesiak

Aj keď mi nevädnúci optimizmus hlavného predstaviteľa miestami liezol na nervy, film má veľmi silné čaro, ktoré pôsobí ako balzam na dušu. Prehnaný optimizmus vo filmoch nemusím..., ale: "Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.“ (Jn 15;12-13) ()

Wawer

Tento film se bohužel se mnou úplně minul. Herecký styl Benigniho mi vůbec nesedí a to už tuplem ne v tomto prostředí. Tak jako Benigni u mě obstal jako režiser na výbornou, jako herec mě vůbec nezaujal a to přestože je občas vtipný i roztomilý ()

RadimFišer

Je to sladký, působivý a nimravý filmeček. Ten kluk prostě ví, že tatka lže. Snad první a bolestivé zpracování války. Vrečel jsem u něj, když jsem viděl maminku a smrt toho borce taťky. Fuj válce, kterou bych také klidně vedl. Krása tomuto filmu a 5 plných plnohodnotných hvězd. Slibuji ti, že se projedeš na tanku. Kluk, kterému dal tatínek bodový systém, aby ho udržel při pořádku. A vyhrajeme tank, všichni nás jenom zkoušejí, abychom prohráli... jéééjda...romantika, drama a zahájení vyrovnání s bolestí. Pan Benigni si zalouží pevné místo ve filmové historii. ()

RickyFitts

pro mě dost nesnesitelný útok na city, asi jsem to viděl v období, kdy mi všechny válečný filmy už lezly na nervy, ale měl jsem pocit, že mě nic nepřekvapilo - přitom film je to originální dost, zvlášť kontrast mezi první a druhou půlkou... trochu mě asi vadí Benigni, určitě mi vadí Offenbach... zatím 2+ ()

AnnaClark

Zdá se nemístnou ironií, aby se film o nacistické Itálii, koncentračních táborech a nenávisti jmenoval Život je krásný, ale pro Benigniho to ironie není - a dá nám nejen naději, dokonce nás ujistí, že i po největších hrůzách v historii, jde život dál a že zlo neplodí vždy jen zlo, ale naopak - když narazí na čistou lásku, může se stát zázrak a dostaneme darem to nejúžasnější, co máme - život. Ano, život je krásný. ()

Jeremiah

Život je krásný pokud ho máš pro koho žít . Film, který má nádhernou a hlubokou myšlenku, ale bohužel za ní pokulhávající provedení. Přiznávám, že moc nemusím ve sých filmech hrající "režiséry" / s vyjímkou C.Eastwooda /. Nevím proč, ale nějak mě herecký výkon R.Benigniho nenadchl, a zároveň jsem neuvěřil ani možné realizaci tohoto příběhu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů