Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

pugs

"Aký máte politický názor?" - "Benito, Adolfe - přestantě!" Roberto Benigni ako režisér, scenárista herec v hlavnej role uskutotočnil veľmi zaujímavý projekt zo sveta druhej svetoj a "nečistí" ľudia to mali ťažké (všimli ste si ako som okopíroval H34D-a?). Ak sa mám priznať, tak každé úmrtie, vražda, dráma sa ma nejak emocionálne nedotklo a to je myslím zlé. Prvá hodinka sa tvári ako vydarená komédia plná Robertových ksichtov a hlášok, no potom prídu fašisti a zoberú ich preč. Začínajú sa opakujujúce sa gagy, ktoré postrádajú na kvalite a upadajú k Benignimu ako samému so svojou postavou. "Život je krásny" je krásny film s krásnym názvom, no do TOP 200 ČSFD by som ho nezaradil. Silné 3* - 7/10 ()

Josefin

Život je krásný, nadprůměrný zvláštní snímek, Roberto Benigni se ujal režie i hlavní role. Pár filmů ve kterých hrál jsem již viděla. Všude zůstává takovým veselo smutným komediantem. Celkově nám ukazuje, že Život je krasný, ikdyž není a to štěstí musíme hledat v maličkostech, které nám udělají radost. Šel na to svým způsobem, v dobách zlých, přestože zakončení není moc důvěryhodné. Ale proč ne, nemusí být všechny snímky podávaný s krutostí, jeho pojetí je komediální a přesto nostalgické. Válka je vždy hrozná a proč nezkusit uchranit naivní děckou duši. ()

milancecil

Ano, život je krásný, ve filmovém podání Roberta Benigniho tedy bezpochyb, bylo pro mne tak snadné podlehnout téměř pohádkové představě, že opravdu by mohla filmová postava s židovským původem jako číšník Guido Orefice prokličkovávat životem v tak kruté a nenávistné době, stále si přitom uchovat tak nezdolný humor, ano, v takto pojatém filmovém příběhu to jistě možné bylo, ve filmu přece je možné cokoliv si autor zamane, ale jinak s jistotou ne, těžko si mohu totiž představit, že by se právě takovým, mnohdy komickým způsobem někdo dokázal vysmeknout brutální mašinérii fašistického režimu, ale za zoufalý pokus by to jistě stálo, když by mi šlo o záchranu milovaného synka a manželky, zvláštní film, ještě jsem z něj stále i s odstupem času okouzlený a patrně ten příjemný pocit už přetrvá. ()

standsiller

Výborný nápad pozrieť sa na život za ostnatým drôtom touto cestou. S ľudskosťou a prirodzeným predstieraním. Keby to bol skutočný príbeh, koniec by iste nastal skôr a hrdinovia by nemali toľko šťastia ako vo filme. Nuž ale o skutočný príbeh nešlo. Môžme len polemizovať, či by to skutočne bolo možné, ale predpokladám, že to nebolo hlavným svedectvom filmu ukázať cestu prežitia. Ale ukázať divákovi, že život, je skutočne krásny a že je potrebné si ho vážiť so všetkým čo nosí. Pretože mnohí z nás už nie sú deti a keď sa deje zlo, môže pohltiť všetko dobré. Skrátka krásny film s drobnými chybičkami. ( prílišné pracovanie s náhodou. Napríklad keď chlapca ukladal do skrine a vysvetľoval mu, čo ide robiť. Vojaci mu behali poza chrbát a neverím, že by si niekto nevšimol pár metrov od nich stojaceho človeka v pruhovanom odeve. ) Už som ale ticho. Stojí to rozhodne za pozretie. ()

Akret

Krutost druhé světové války v její nejděsivější podobě, koncentračních táborech, podaná s dojemným nadhledem. Něco tak nevinného a milého jako je dětský pohled na svět, je zde vhozeno do beznadějné reality emocemi nepochopitelné lidské krutosti, a celé jeho přežití je závislé na síle rodičovské lásky. Film, který svým přístupem k životu rozpláče. ()

ZinedineCR7

Nádherný zážitok. Rozplakal som sa rovnako ako keď som mal desať a videl ten film prvýkrát. Roberto je génius a plačkovia čo kecajú o nezaslúženom Oscarovi nech plaču ďalej. Tak dlho a tak intenzívne ako ja pri tomto filme. ()

voleman

Je zajímavé jak je pozitivita většiny tohoto snímku v druhé polovině propojena s něčím tak negativním jako je koncentrační tábor. Skoro bych ani nevěřil, že se někomu podaří natočit takovýhle film, aby spojením příjemné komedie a válečného dramatu, nepůsobil nějakým způsobem divně. Robertu Benignimu se ovšem perfektně podařilo skloubit tyto žánry, a na to co měl za povětšinou zcela průměrné filmy za sebou, tenhle se mu povedl opravdu výjimečně. Jak režie tak scénář a dokonce i jeho herectví bylo vážně strhující. Ostatní herci ovšem byli také výborní a hudba příjemně dokreslovala atmosféru celého snímku. Je to prostě výjimečně pozitivní film z výjimečně negativní doby, který se opravdu povedl. 90% ()

Luteka

Naprosto úžasný film, který si rozhodně pustím znovu, ale musím se víc obrnět, abych ho zase skoro celý neprobrečela. Asi mě k dojímání nutila i ta Italština, prostě nádhera, tleskám. Schindlerův seznam se může jít vycpat .... ()

Liqid

Pro mě peklo na zemi tento film je. Snas nesympatičtější postavu než je hlavní hrdina jsem v životě neviděl. A když ve scénáři něco nefungovalo, tak se to nahradilo tou nejabsurdnější kravinou. Jednu hvězdičku dávám za epický výrok s ptakopyskem. ()

venca163

Ta první cca třetina, která je jen takovou neškodnou italskou taškařicí, mě upřímně docela trávila. Pak ale začly první náznaky potíží a film najel celkem rychle na režim takový docela temný pohádky. I když tohle téma bylo podávaný s nevídanou lehkostí, tak čím blíž k finálé tím víc přituhovalo, Roberto Benigni byl neskutečnej a já jsem na starý kolena občas fakt sentimentální. (85%) ()

NUbijec

Věřím, že natočit tento film aby to nebyl kýč, ale pořád silný a neuvěřitelně milý příběh, stálo tvůrce hodně práce. Ale vše se vyplatilo, protože výsledný příběh je opravdu vymazlený. Nechápu jak se dá o válce a koncentračním táboře udělat krásný milý film, ale jde to. Roberto Benigni předvádí exhibici, ale filmu to jenom prospívá a závěr je přesně takový jaký musí z takového příběhu vzejít, krásný, dojemný a smutný. ()

made1

Dlouho jsem přemýšlela, jestli můžu dát plný počet filmu, na který se už znovu nedokážu podívat, ale Roberto Benigni si to zaslouží, protože ten film je úžasný. Vtipný, bolestný a pocity, které ve mně vyvolal, se ani nedají popsat. Žít v té době, přála bych si mít otce, jakým byl Guido Oferice. ()

Devilian

Uf...Večer jsem se snažila zahnat nudu a tak jsem se pohrabala v DVDčkách. A vytáhla jsem tenhle film. Nečekala jsem nic...Ale něco přišlo. Tak krásný silný film se jen tak nevidí. Roberto Bengini je úžasný. Tam, kde by ostatní brečeli, tam on se smál. Nádhera. ()

Mr.Jackass

Tak na konci i slza ukápla.. :-) Překrásná hudba a dojemný děj jednoho lehce pomateného bláza, který život bere s humorem a láska k ženě a dítěti je mu nadevše i v situaci koncetračního tábora (a soutěže o 1000 bodů a tank) ()

Sdoom

Půvabné, dojemné, smutné, roztomilé, krásné, vtipné. Roberto Benigni mě tímto filmem dojal (v závěru až k slzám) a to se mi věru nestává příliš často. Půvabný humor a romantika v první části filmu i Giosuova "hra o tank" odehrávající se již v koncentračním táboře nemají chybu. Benigni předvádí úchvatný herecký koncert a vše je dokresleno krásnou hudbou. Grazie, maestro! ()

Cejny

Vynikající film, opravdu filmová libovost první třídy. Roberto Benigni podal problematiku židovského holocaustu za 2. světové války odlehčeným stylem a s mírným nadhledem a přesto s výjimečnou dramatičností. Navíc si sám zahrál hlavní roli v tomto úžasném filmovém dílku. ()

mohamedsfinger

V první polovině opravdu povedená a roztomile potrhlá romantika, která bohužel velmi rychle sklouzne ke kýči, který na diváka velmi okatě tlačí, aby na konci vybrečel vše, co může. Vůbec mi nevadí humorné pojetí pracovního tábora, ale spíše celá ta infantilita, jíž s přibývajícím časen neubývá, ale právě naopak. Dokonce ani herecky není film nějak zvláštní a Benigni působí taky spíš vlezle a otravně. Musím však ocenit hudbu, neumím si k tomuto snímku představit lepší (což ale neznamená, že bych si ji někdy pustil:-P), a je tak asi jedinou součástí filmu, ke které nemám žádné výrady. ()

Maynard.

Naposledy sem tenhle kousek viděl " z donucení" se školou v kině. Tehdy sem ještě vůbec nechápal o čem že to vlastně je. Teď už to chápu, je to o obrovské lásce :o). Lásce ke svojí životní lásce a lásce ke svému synovi s životní láskou :o). Film mě potkal přesně v ten pravý okamžik a já si ho uplně celý vychutnal. Mnohokrát sem se fakt upřímně zasmál, asi nejvíc, když měl proslov jeden z bachařů a hlavní hrdino to překládal pro svýho synka tak trochu po svým :o). Výborný nápad a zpracování. Sice absolutně nereálné, ale tak hezky se na to kouká, že se mi snad i chve věřit, že se něco podobného někdy odehrálo. Tomuhle říkám hořká komedie. Film s hlubokou myšlenkou. Optimismum, který v sobě má hlavní hrdina se nevidí... Krása! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů