Narcos: Mexiko - Série 1

(séria)
USA, 2018, 10 h 14 min (Minutáž: 55–70 min)

Diego Luna, Michael Peña, Alyssa Diaz, Alejandro Edda, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Tenoch Huerta, Tessa Ia, Lenny Jacobson, Matt Letscher (viac)

Staňte se svědky událostí, které stály u zrodu války mexických drogových kartelů v 80. letech 20. století. Drsná sága popisuje skutečný vzestup guadalajarského kartelu. (Netflix)

Hanys_

Lunův Felix sice není Mourův Escobar a parta z Cali byla taky jinde, ale pořád jsou to Narcos s tím svým vtahujícím doku-stylem vyprávěním a že vyprávět je teda co. Takže hodně fain spin-off..prequel..(nebo možná něco ještě jiného?) s vrcholem v pátém díle. 8/10 ()

petikacka

Těšila jsem se...Bohužel mi to příjde jako obrácený odraz v zrcadle oproti Narcos: Kolumbie...To co už víme, akorát s jinými herci...Jediný, kdo mi tu příjde uvěřitelný je Michael Peňa...Ještě to nemám dokoukané, tak si nechávám prostor...Poslední dva díly se pěkně rozjeli a byli nejlepší...Na mém hodnocení se, ale nic nemění...Za mě 70% ()

DAPDO

Novej kartel, jiná zem, jiní agenti, tráva místo koksu, stejnej styl vyprávění - a stejně je to zase pecka. Narcos v Kolumbii se nedá předstihnout, Escobar a kartel z Cali trumfli Felixe ve všem, ale pořád je tenhle seriál pro mě číslo jedna. V Mexiku ubylo akce a krve, přiznám se, že v některejch dílech jsem se třeba půl hodiny nudil, ale zbytek dílu se pokaždý rozjel a končil v tom nejlepším. V Kolumbii byla ta korupce na fakt vysoký úrovni a sahala do nejvyšších pater, co se ale dělo v Mexiku, to je ještě o level výš a všechno vygraduje tím, kdy se ve finále nechal uplatit i polda, kterýho celou dobu považujete za čestnýho. Proměna Miguela Ángela Félixe Gallarda z malýho policisty na drogovýho magnáta mě dost bavila, zatímco Escobar a bratři Rodríguezovi v předchozích sériích byly jasní a nesmlouvavý bossové od začátku, Félixův vzestup byl pomalej, o to víc v každým díle překvapoval a jsem zvědavej, jak v tom bude pokračovat dál. Jsem rád, že tvůrci neupustili od modelu vypravěče, kterýho na konci první série i uvidíme a taky že dál používali autentický obrázky a videa z médií. ()

bearmeedek

Narko trafikanti v jiné zemi (než Kolumbie). Stejné ambice a cíle, trochu jiný dojem. I když tvůrci kolumbijské série jsou stejní i v Mexiku, odlišnost postav i zemí je znatelná. První dva díly nic moc (nějaké nové pravidlo?), potom už se to chytá. Chápu, že původní Narcos mělo svou specifiku a hlavně Pabla. Ale v mexické sérii vizuálně skoro zmizelo násilí a sex snad úplně. Jen ta zvířecí inteligence je všude podobná. Kdybych ale neviděl Narcos, tak by hodnocení bylo v plné palbě. Uvidím, co řekne druhá řada. Překvapivé bylo taky to, že agenti DEA v Mexiku byli téměř bezbranní, proti svým kolegům v Kolumbii. ()

boo-boo

Jediné, čo mexickej fuške oproti tým kolumbijským chýba, je nabušené adrenalínové tempo (hlavne v úvod sa nie a nie rozbehnúť) a nejaký ten humor. Mimo to je to ale Narcos ako si ho pamätám - hmatateľná špina podsvetia, zástupy po zuby ozbrojených cabronov a ich nebezpečných chlebodarcov a nerovný boj mužov zákona proti skutočnej moci reprezentovanej drogovými peniazmi. Kým to bude takto vyzerať, bude ma to baviť vždy. ()

rodik

K první sérii Mexika jsem si dlouho hledal cestu. Na vině bude casting a charaktery hlavních postav. Na geniální ústřední trojici castingu z originálního Narcos schází těmto hercům kvalitativně dva levely, ale v druhé půlce série toto nahrazuje výrazně zvýšená kvalita scénáře a jednotlivých dějových linek, které člověka vtáhnou a už nepustí. Člověk pak marně při konci každého dílu odolává, aby šel spát a nepustil si další díl. ()

swinevenca

Tuhle sérii jsem měl pustit rodičům, když na mě v 16-ti uhodili, ale obávám se, že bych jim ani s tímhle názorným příkladem nevysvětlil, že trávu nikdo neřeší, protože jsou mnohem horší věci, s kterýma se dá přijít do styku. Nepochybně by je o tom osobně přesvědčil sympaticky ne vždy brutální Félix, ale trocha toho křiku od nich byla ještě přijatelným trestem, protože sic se mechická série tváří jako katolická a občas pomalejší sestra kolumbijských atesistů, je to soudě dle závěrečného traileru jen tím, že jsme ji poznali v prenatálním období. Než se dostane do puberty, nezbyde mi nic jiného než opětovné puštění prvního dílu, protože se znalostí věcí příštích je ten rozjezd vždycky lepší. ()

muti

23.10.2020: "Mexiko už vie, koho kartel nazýval krstným otcom, americkí agenti zistili, že to bol bývalý minister obrany. Generála Salvadora Cienfuegosa Zepedu minulý týždeň zadržali na letisku v USA, vinia ho z toho, že hoci viedol vojnu s kartelom, zároveň od neho bral úplatky." Ide o prvého ministra obrany, ktorý bol obvinený za pranie špinavých peňazí a pašovanie drog. Mexický minister obrany zodpovedá priamo prezidentovi a šéfuje celej armáde. ... seriál Narcos Mexiko predbehol dobu ()

PaTeXx

Tvůrci se nám nenápadně snaží cpát, že Mexiko bylo ještě o kus horší než Kolumbie. Zatím ta realizace ale ještě není taková jako v původních Narcos. Charismatičtější záporák, lepší zpracování akčních scén, a tím se zlepší celková atmosféra a tím pádem i hodnocení. Na nového hlavního hrdinu se těším, vidím v něm potenciál. ()

hrumsrt

Osobně jsem z narkobaronů z Mexika měl obavy, jelikož původní seriál byl famózní se svým kouzlem. A trošku jsem tušil, že Mexikánci nebudou takový prachatí elegáni, že to bude trošku více venkovanské a špinavé.. Což jsem vlastně i dostal. Co mě ale opravdu velmi mile překvapilo, jak lidští naši hlavní hrdinové jsou! Jakože dvojice Félix a Kiki jsou symboly celého boje proti Narcos. A oba byli prostě výborní! Úplně nejsem fanda Michaela Peňi, respektive spíše se mu vyhýbám, ale tady byl na svém - životní role?! Když se nám do toho vloží ještě Don Neto a Rafael Caro Quintero, tak už si to jede svým výborným tempem. To, co v původních Narcos prakticky nacpali do úvodního dílu, tak se nám tady představuje na celých 10 epizodách.. Je to trošku komornější, nemá to takové grády, ale já se každý týden těšil na novou epizodu (i když jsem věděl, jak to dopadne).. 85% ()

AndrewNewman

Vo všetkom slabšie ako pôvodný Narcos. Herecky nie príliš presvedčivé, aj keď niektoré momenty sú celkom fajn. Tvorcovia ale akosi zabudli na logiku. V mnohých scénach sa postavy chovajú ako totálni idioti a bodku za tým všetkým dal zrejme „pán neúplatný drsný policajt“, ktorý vraj hovorí 5 jazykmi a nepotrebuje, aby mu niekto dával 20 do kapsy, no keď má možnosť odbachnúť hlavného hajzla, tak sa nechá uplatiť. Nehovoriac o Kikim, ktorého takmer ani nemuseli mučiť, lebo sa bez nepriestrelnej vesty pustil vypáliť Rafovi prales. Deviata epizóda nabrala grády a ja som čakal epické finále, ktoré to možno zdvihne na 4 hviezdy, ale nestalo sa. Mal som pocit, že aj v prvej sérii Narcos, v tej jednej scéne, v ktorej o Kikim hovorili to podali s lepšou chuťou, než je spravená celá táto séria. Furt je to ale kvalitne natočená drsná zábava, so scénkami, ktoré majú niečo do seba, no a posledné minúty aj navnadia na druhú sériu, tak uvidíme. ()