Tlak roste a Félix se vrací do Sinaloy. Rozzuřený Jaime a Mika žádají spravedlnost a odpovědi na své otázky. (Netflix)

Kaka

Desítka uzavírá košatý příběhový spletenec tak na pů - logicky kvůli pokračování. Samozřejmě nechybí neočekávané scény plné zvratů a intrik, zároveň rozuzlení vazeb hlavních postav celé série. Technicky opět na solidní úrovni, zaujme pak především přepadovka u moře ve slo-mo za podpory vynikající hudby. Někeré scénáristické zákruty nejsou tak úplně čitelné, takže to chvílemi může působit zkratkovitě a dojmem, že se něco přeskočilo, ale to se u těhle velkolepých příběhů holt asi občas stává. ()

Frajer42

Spoilery! Felix navázal v závěrečném dílu na své umění vyjednávání i v těch nejkritičtějších momentech. Rozhodně důstojné finále. které člověka příjemně navnadilo na další sérii. Člověk si u Narcos vždy uvědomí, jací jsou naši politici andílci a že je politická scéna do posledního Babiše a Kalouska plná světců. Z tohoto dílu bych vyzdvihl zejména velice efektní a efektivní dopadení Dona Neta, který si spokojeně na pláži hrál spíše na Dona Juana. Těším se na další sérii. Kolumbie v mých očích jasně zvítězila, co se týče kvality, ale i Mexiko přineslo zatím velice příjemnou zábavu. ()

muti

Felix to ma ako na hojdačke, raz je na vrchole a čoskoro je na prahu smrti. Tentokrát je to rovnaké, raz kľačí pred takmer istotu smrťou, len aby sa vrátil silnejší než kedykoľvek predtým. Neuveriteľné čo ten zloduch všetko dokázal. Najsilnejšou zbraňou sú napokon staré známe nahrávky, ako sme videli napr v John Wick alebo u nás pri Kočnerovi. Ak máte nahrávky, máte všetkých v kapse. Pridám ešte jednu správu z dneška, 23.10.2020: "Mexiko už vie, koho kartel nazýval krstným otcom, americkí agenti zistili, že to bol bývalý minister obrany. Generála Salvadora Cienfuegosa Zepedu minulý týždeň zadržali na letisku v USA, vinia ho z toho, že hoci viedol vojnu s kartelom, zároveň od neho bral úplatky." Ide o prvého ministra obrany, ktorý bol obvinený za pranie špinavých peňazí a pašovanie drog. Mexický minister obrany zodpovedá priamo prezidentovi a šéfuje celej armáde. ... Narcos predbehol dobu ()

Luk Skywalker

Jestli to tak opravdu bylo, tak čumím, ale hlavní věci si tvůrci pohlídali a odpovídají realitě. Je tu samozřejmě otevřený konec, ale v tomto případě mi to nevadí a klidně by to tak mohlo skončit, protože boj s drogami nikdy nekončí a zaplatí se za něj cenou nejvyšší. Nečekal jsem skon Kikiho již v první sérii, ale lepší než to nastavovat. Felix taky překvapil a z uprchlíka je zase vedoucí s armádou samozřejmě pod taktovkou gringos. Výborné ukončení řady. ()

ACDCKL

Finále, jak se patří. Z určitého hlediska jsem příšerně naštvaný, ale z toho hlediska, jak to vlastně funguje v Mexiku. On si pak člověk vlastně řekne, jo ta Kolumbie s Pablitem a kartelem Cali byla nakonec ještě ta dobrá, ano korupce tam taky byla, ale ne v takovém měřítku jako tady v Mexiku, kde to dosahovalo až té nejvyšší politiky. A to nás na začátku Mr. Scoot McNairy varoval, že konec nebude happy ending, tohle je vyloženě very shit ending. Ale těším se na další sérii, doufám, že se již budeme dostávat do modernějších etap války s kartelem, jelikož Felix Gallardo už toho, dle jeho vlastního životopisu, moc nenabídne. Vyloženě, jak říkal Pablito v pátém díle, moji hroši nežerou Mexičany, protože je nemají rádi. ()

• Písnička, která hraje ve 17. minutě, je „Tiahuanaco“ od Alfredita Linarese. Ve 26. minutě hraje „Amor De Mis Amores“ od Agustina Lara. Ve 41. minutě hraje „Mamá Ven A Sentarte Aquí“ od Diega Verdaguera. V 62. minutě hraje „Corrido A Felix Gallardo“ od Los Jilgueros Del Pico Real. (Duoscop)