Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Predloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Diego Luna, Scoot McNairy (rozprávač), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz (viac)

Recenzie používateľa hrumsrt k tomuto seriálu (4)

Narcos: Mexiko (2018)

Tolik se přemítalo o kterém kolumbijském kartelu bude čtvrtá série Narcos, až tvůrci otočili a vytvořili si nový seriál Narcos: Mexico. A je to o hodně jinačí než původní seriál. Už tam není tolik charismatických a známých hereckých osobností a pozornost se upřela na mě neznámé Mexikánce, které doplnil Michael Peňa, který je možná podobný původnímu Kikimu, ale jako herec má obrovské problémy zahrát vážnou roli. Nemá to už to původní kouzlo a ani tak výborný děj a potenciál v předloze. Ten hype je tady snad pětinový. 1. série - 85%. 2. série - 75%. 3. série - 70%. ()

Série 1 (2018) (S01)

Osobně jsem z narkobaronů z Mexika měl obavy, jelikož původní seriál byl famózní se svým kouzlem. A trošku jsem tušil, že Mexikánci nebudou takový prachatí elegáni, že to bude trošku více venkovanské a špinavé.. Což jsem vlastně i dostal. Co mě ale opravdu velmi mile překvapilo, jak lidští naši hlavní hrdinové jsou! Jakože dvojice Félix a Kiki jsou symboly celého boje proti Narcos. A oba byli prostě výborní! Úplně nejsem fanda Michaela Peňi, respektive spíše se mu vyhýbám, ale tady byl na svém - životní role?! Když se nám do toho vloží ještě Don Neto a Rafael Caro Quintero, tak už si to jede svým výborným tempem. To, co v původních Narcos prakticky nacpali do úvodního dílu, tak se nám tady představuje na celých 10 epizodách.. Je to trošku komornější, nemá to takové grády, ale já se každý týden těšil na novou epizodu (i když jsem věděl, jak to dopadne).. 85% ()

Série 2 (2020) (S02)

Asi jsme se více přiblížili původním Narcos, ale zase je to o hodně jiné než první série. Celé to stojí a padá na postavě Miguela (Diego Luna), jelikož tu jeho partičku, která mě opravdu hodně bavila pozavírali. Na druhé straně místo specifického Kikiho je Walt (Scoot McNairy), který je zase prototypem průměrného řadového poldy. Je tady snaha nastínit ty osudy Sinaloánského kartelu - El Chapo, což zase trošku odbočuje z hlavní linky. Kartel už je rozběhlý, ale má to vlastně hodně podobnou sekvenci jako druhá série původního Narcos, tedy celé to impérium se tak pozvolna sype, ale najednou v závěru dojde k fakt razantnímu zrychlení a Félix je v koncích. Pořád jsme bohužel nejsilnější v odkazech na původní seriál (viz rozhovory s kartelem z Cali). Místy už mi to ale přišlo takové natahované a přiznám se, že už jsem vyhlížel jen ten Miguelův konec.. P.S. Ten závěrečný rozhovor ve vězení je patrně nejlepší scéna v celé dosavadní éře Narcos: Mexiko. 75% ()

Série 3 (2021) (S03)

Suverénně nejhorší série Mexica a vlastně vůbec celého projektu Narcos. S hodně podobným vzorem jako původní Narcos je dosavadní hlavní hrdina odstaven a my si tak máme najít zalíbení v řadě nových postav. Ale tady mi to nesedlo! Velkou část sledujeme v podstatě vatu, ať už osudy ambiciózního zkorumpovaného policisty, který vládne nesympatickým postavám téhle série, či pak činy mladé "ne-překvapivě" zase ambiciózní novinářky. Dohromady to úplně nefunguje... Je to poměrně zdlouhavé a fakt hodně se soustředíme na takové prázdné dialogy a obzvláště v druhé polovině je té akce opravdu po málu. Hlavní postavou tak nějak měl být a asi i je charismatický Amado Carillo Fuentes, ale vlastně bych souhlasil, když nebude mít někdo stejný názor, jelikož je to celé takové roztříštěné! Tvůrce už ani netahají ze sraček původní členové kolumbijských kartelů, když už jsou tak nějak mimo hru. Je to bez Félixe, který si to tady dlouho budoval a je to hodně holt hodně znát. Už to nemá to původní kouzlo, až jsem se divil, že tohle je zase Narcos? Doufám, že z Mexika toho už bylo dost! Mexičani si žijí ve špíně a neumějí tomu dát ten styl, to kouzlo! 70% ()